şükela:  tümü | bugün
  • bilgisayar karsisinda iki buklum oturmanin hazin ve aci sonu, dik oturmayi unutmamak lazim
  • rahatsızlık kaynağı... insanı deli eden dert...
  • insanda tum vucudunu terkedip suya veya havaya donusme arzusu uyandiran meret..
  • soguk aldiginizdaki sirt icinde kemikler kiriliyor gibi olur yuzustu yat gecmez sirt ustu yat gecmez delirten durum ne yaparsan yap duramazsin ..
  • (bkz: kambur).
  • birisinin sirtiniza binip ziplayarak havalanmasiyla sonuclanacak catiiiiiiirt sesiyle gecmesi muhtemel agri...
  • butun damarların ağrıması ve sınır olma durumu..
    deli gibi cıtlatma isteği..
    devamlı masaj isteyen en gıcık ağrı.
  • 2 senedir peşimi bırakmayan lanet şey. ama sürekli sırtı ağrıyan bi insan kdar kimse bilemez masaj ın nası bi zevk olduunu.
  • spazmla başlarsa (bkz: omurga düzleşmesi) beyninizin falan uyuştuğunu zannedersiniz,o derece kötüdür.
  • en ufak sırt ağrısında (eğer ki ağrı kaynağınızın bilincinde değilseniz, misal gece 'hint dansları yapacam, figür yapacam' diyerek sırtınızı sağa sola koymadıysanız [ben koydum], ya da bir arkadaşınız dans edecem derken belinizi kırmadıysa [ben cheja*nınkini kırmıştım]) bir doktora acilen görünmek elzemdir.

zira omurgayı dağıtmış, omuriliğe zulmediyor olabilirsiniz, farkında olmayıp felç olursunuz, üzülürsünüz. "erken teşhis tedavinin yarısıdır" demiş atalarımız, madem ki trend atasözleri, ben de söyleyeyim istedim.