şükela:  tümü | bugün
  • etrafta ninja kaplumbağa gibi dolaşırlar. kaç yaşında olurlarsa olsunlar sırt çantası kullanma alışkanlıkları vardır. ceplerinde bir şey taşımayı sevmeyen insanlardır.
  • onlar... geliyorlar.... hayatınızı sikmeye geliyorlar...

otobüste metrobüste sizi yaz günlerinde daha fazla darlamak için geliyorlar.
  • üyesi olduğum tarikattır. tek omuzda çanta taşıdığında o omzun çürümesinden mütevellit bu tarikata üye olmuştur.
  • otobüse sırtındaki çanta ile binip , aniden sağa sola hareket ederek milleti rahatsız ederler..
  • toplu taşımada indirmeyeni indirdiğim model, karşılaşırsanız o benim.
  • ben de bu tarikatın müritlerinden biriyim. otobüste ve metroda da efendi gibi elime alırım çantamı ve sırtından çıkarmayıp onu bunu rahatsız edenleri kınarım.

bu müritlere ne denirse densin, çok da umursanmamaktadır. sonuçta rahatlık ve konfor her şeyden önce gelir. ben elimde poşet taşımayı bile sevmem mesela. elim kolum serbest olmalı. o yüzden de sadece tek şey dahi taşıyacaksam bile o çantayı takarım sırtıma ve el kol serbest bir şekilde dolaşırım.
  • her sırt çantası takan o koca koca kamp çantalarıyla gitmiyor. hatta toplu taşımada kişisel alanı korumak için o çanta resmen zorunlu. herkeste olan newfeel çantalardan var, maksimum bir kitap koyuyorum ve asla indirmiyorum. dayama çünkü bana. sırt çantası candır. su da koyuyorum mis
  • normalde çanta kullanan bir erkek olarak, şarj aletlerimi ayrı ayrı, tablet telefon laptopı ayrı, kabloları, gözlüğü, anahtarı, defter kitap kalemleri, deodorantı, bir iki yedek kıyafet, terlediğimde değiştireceğim tişörtü, suyumu, şemsiyemi, cüzdanımı ayrı taşıyabileceğim, kafamın ve hatta sülalemin raad edeceği; ceplerim ve elim kolum boşken daha rahat hareket edebileceğim için yarın gelecek yeni çantamla birlikte aralarına dahil olacağım rahatlık ve huzur tarikatı. olm korumalı gözlük cebi bile var lan çantanın daha ne? as sırtına takıl işte rahat rahat.

keko gibi dar kesim kısa paça pantolon, mideye hatta anüse kadar düğmeleri açık gömlek, çorapsız ve bağcıksız giyilen sikik püsküllü amele kesim iğrenç ayakkabı, yazın sıcağında kafa derisine akan ve yapış yapış leş gibi iğrenç jöleli saç, elde telefon, kırmızı marlboro, zippo ve isteğe göre tespih, götten 38 santim dışarıda duran ve insanı asla oturtmayan cüzdan ile gezin amk sığır gibi.

ek 1:
    gelen mesajlar üzerine, bendeki model https://www.google.com.tr/…sourceid=chrome&ie=utf-8

fakat ilk tercihim tutmasa idi ikinci sıraya da şunu yazmıştım. swh. : https://www.google.com.tr/…ah#imgrc=7ebg7gnpelpznm:

ek 2:

yanımda bulundurmak zorunda olduğum ve beni gündelik hayatımda yanımda taşırken kafaca rahat kılan nesnelerim şunlar: laptop**, telefon*, güneş gözlüğü* ve çalışırken kullandığım numaralı gözlük*, duruma göre powerbank*, çok sevdiğim termos bardağım, anahtar, kalemlerim ve not defterim*, cüzdan, başım dişim midem götüm başım ağrırsa diye birkaç ilaç, mouse, kablolu ve kablosuz kulaklık*, çok sevdiğim çakım, şemsiyem, ıslak mendil, mentollü selpak, kol saatimin şarj aleti, deodorant, havalar ısındı diye ilave bir tişört ve de özellikle yaz mevsiminde günde iki hatta bazen üç kez değiştirmek için ilave iki çift çorap, asla leş bir ağızla dolaşmam, diş fırçam* ve de diş macunum.

en az bu şekildedir. bunlara ilave olarak bazen başka şeyler eklediğim de oluyor.

ek 3:

ya asdhsagfdahsdasd. kavimler göçü yapmıyorum kardeşim. mesajın güldürdü ama..

ek 4: çanta geldi panpalar. göze cebe doyuruyor. gayet güzel. resmen sırtımda evimi taşıyor gibiyim. bi daha okb'li misin diye soranın kalbini kırarım. swh.
  • üyesi olduğum tarikat ve memnunum napalım elimizde mi taşıyalım her şeyi atıyorum çantaya ohh miss.
    not:çantada kitap,gözlük kabı, su, kalem, not defteri, kartlık, powerbank,kalem,kulaklık, şarj aleti var yani nereme koyayım bunları gençler
    not 2 : toplu taşımada sırtından indirmeyip insanları rahatsız edenlere ben de çok sinir oluyorum haklısınız.

zorunlu edit:(bkz: quechua sırt çantası)*
  • cok daha gizemli bir baska tür icin:
    (bkz: kucağında bilgisayar kasasiyla bir yerlere gidenler tarikati) `:bu tarikat uyeleri hizli adımlarla sokaktan gecer. onları herkes görür kasalarıni da görür. ancak kimse nereye gittiklerini ve daha sonra onlara ne olduğunu bilemez.`