• 60 yaşında, koskoca profösör ayrıca uluslararası bir firmanın türkiye'deki en üst seviye mühendislerinden birisi olan (yönetici de galiba), bir gazetede de köşe yazarlığı yapan, geçmişte kitap çıkarmış hocam derslere bisikletiyle geliyor, kampüste sırt çantasıyla dolaşıyor. egonuz kime amk? isteyen istediğini yapar.
  • her şeyi neden sebep yaşa bağlıyoruz acaba hiç anlamıyorum.
  • benim bu.
    acil durum paketinden tut envai çeşit her ne varsa içinde.
    24 saatlik kurtarılma kiti bile mevcut.

ev gibi bir şey çorabım dahi var içinde.
  • yüksek lisans, doktora yapıyordur
  • ne olmuş, ibnelik belirtisi miymiş?
  • işe gidip gelirken özellikle mis gibi oluyor, yemeğimi kahvemi hedehödömü hepsini koyuyorum, liseli gibi gidip geliyorum işe. çiçek. yaş 40 küsur.
    edit: imlâ.
  • 44 olacaktı o. ehheheeh çok komik oluyorum sözlük lan. oğlanın insülinleri, meyve, şeker, su ve ölçüm aletlerini koyuyoruz böyle örümcek-man çantaya, bir de takıyorum sırtıma ilkokul bebesi gibi. arada vitrin camlarında falan görüyorum kendimi bir gülme geliyor sorma. bir de bunun çiçeklisi var hanım pazardan almış. lan gene bir gülme geldi aklıma düşünce.

komik erkektir benim gibi olursa.
  • çok yüksek ihtimal eğitimli biridir. zira cahil kesimin sırt çantasıyla bir şeyler yaptığını hiç görmedim.
  • bir süre öncesine kadar bendim bu erkek. sonra bu başlıktaki yazılanları okuyunca şundanım oldu: ekşicep görsel artık kafam rahat.
  • bu başlıktaki sayıya yirmi daha eklersek bana ulaşılır. illa şaşırtıcı ve beklenmedik olması gerekiyorsa benim yaş daha uygun. otuz çok genç çünkü.

gelelim sebeplerine: çayım, suyum, kitabım, telefon ve şarj cihazım, çakım, sigarayı bırakmama rağmen çakmağım (ateş önemlidir gençler), mendil vb. şeyleri taşımak ve bunu yaparken de elleri serbest bırakmak için en uygun araç sırt çantasıdır.

bir de bunun öznel bir açıklaması var: sırt çantası bana üniversiteyi, hâlâ genç hissetmekle birlikte gençliğimden kopmadığımı, tesadüfler tanrısının hâlâ yanımda olduğunu hissetmemi sağlıyor.

bize dokunmayın lütfen.
hesabın var mı? giriş yap