şükela:  tümü | bugün
  • belediye otobüsünde hırsla arkaya yürüyen insanların korkulu rüyası olan yolcu tipi. çantayı ayakalarının arasına alıp hem kendini hem diğer yolcuları rahat ettirmektense çantayı sırtlarında taşımaya devam ederler. eğer otobüs çok fazla dolu değilse sadece arkaya ilerlemeye çalışan yolcuyu rahatsız ederler bunlar. ama otobüs tıka basa doluysa bu kişinin arkasına bir yolcu gelecektir mutlaka. ve bu yolcu ister istemez bir c şekli alacak ve otobüsten iner inmez şöyle bir belini tutacaktır.

bu hareketi yapan bir erkeğe rastlamışlığım henüz yoktur. ama bunu yapan liseli kızlar o kadar çoktur ki.

(bkz: sırt çantasıyla dolaşan androidler)
  • otobusteki öküzlere karşı bir önlem olarak çantayı sırttan çıkarmayan bayan yolculardır.
  • iki de bir cantasini oraniza buraniza carpar, dogrudan size degmedigi icin size carptigini da anlamaz, ya da anlamamazliktan gelir. gotuyle daglari devirir. neyse okullar kapandi da bir sure rahatiz.
  • benim bu. vurmayın hemen. ne yapacağız ki? otobüs dolu bahanesiyle dayayan orospu çocuğu bi tane değil ki. sırt çantası sırtımdayken yandan dayayanı bile gördüm ben. imkanı olsa her yerime çanta takacağım. bize de hak verin biraz. taciz edilmeden, acaba ne zaman biri dayayacak diye düşünmeden huzurla yolculuk etmek istiyoruz. çok mu? biz bayılıyo muyuz sanki her gün tacize uğramamak için kırk takla atmaya amk?
    tanım: anlamadan dinlemeden arkasından küfür edilmemesi gereken yolcudur.
  • çantasına çarpılınca kafasını çevirip ters ters bakan yolcudur. hayır zaten arkada olmayan boşluğu doldurmaktayız tribin kime o eşşek kadar çantayla bilmiyorum.
  • kendinden yana olan yolcudur. diğerlerini tınmaz.
  • ergonomik yolcudur. zira örneğini ben teşkil ediyorumdur ki lisede uzun yıllar çantasında uzun kar botlarını dahi taşıyan bi insan olarak ne yollar açmışımdır o tıklım tıkışlıkta bilemiyorum. arkadaşlarımın sen önden git demesiyle musanın denizi yardığı gibi yarardım otobüsü ikiye. bi yandan da götü kollamak var tabi. tabi..
  • "pardon geçebilirmiyim?" demekten aciz insanlara fena batan bir yolcuymuş anladığım kadarıyla.

ayrıca kimse her gün binelerce insanın ayaklarıyla kirlettiği bir yere çantasını koymak zorunda değildir.
  • arkaya ilerlemeyen yolcu, yürüyen merdivende solda duran yolcu, inenlere yol vermeyen yolcu, deodoranttan bihaber yolcu, bağıra çağıra telefonda konuşan yolcu gibilerinden bir görgüsüz medeniyetsiz yolcu.
  • çantasında eylemi gerçekleştirmek için taşıdığı patlayıcı olabilir. dikkatli olmak lazım. neticede aramızda kimlerin dolaştığını tahmin bile edemeyiz.