şükela:  tümü | bugün
  • başlığı 2018'de açılacak kadar nadir görülen bir fıtık türüdür. genellikle sırt denildiğinden herkesin aklına bel gelse de boyun ile bel arasında kalan bölgeye sırt denir. nadir görülmesinin sebebi sırt bölgesinde bulunan omurilik kanalının, boyun ve bel bölgesine göre nispeten daha dar olaması ve bölgenin diğer yerlere nazaran daha az hareketli olmasıdır.
    belirtileri çok basittir, hayatınız bir anda sırtınıza endeksli olmaya başlamışsa sırt fıtığısınız demektir.
    bazı doktorlara göre tedavisi zor, bazılarına göre ise tam bir tedavisi yoktur. ancak sırt fıtığı tedavisi gecikirse, hasta geri dönüşü olmayan bazı durumlarla karşılaşabilir.

(bkz: fıtık olmak)
    (bkz: tükenmişlik sendromu dururken fıtık olmak)
  • çok nadir görülür ve felç riski yaratır.
  • nadir görülen bulgu densede çağın değişmesiyle doktorlar bile şaşırmıyor.

dün öğrendiğim hadise ;
    öncelikle omurilik üstündeki ağrı için gitmiştim mr sonucunda sırt fıtığı çıktı.

fizik tedavi - ilaç - spor üçlüsüyle tedaviye başladık. eğer olurda ağrılar dinmez sinirlere baskı olursa işimiz zor. çoğu cerrah istenmeyen sonuçlar yüzünden girmek istemiyor gibime geldi. her ne kadar hastane doktor bloglarında mikro bilmem nesiyle yapılıyor desede zor...

bu süreçle bilgisi olan, bilgi alışverişi yapmak isteyen olursa mesaj kutumu yeşillendirebilir.
  • tüm omur mr'ımda çıkan boyun ve bel fıtıklarıma eşlik eden fıtıktır.

gören sanacak ki inşaatlarda kilo kilo çimento taşıyorum ama yok... 43 yaşında gayet de salon çizgisinde bir kadınım.

yüksekten düşme, trafik kazası vs tarzı bir geçmişim de yok. dr'lar şaşkın, ben şaşkın. 3 senedir yaşayıp gidiyorum fıtıkçıklarımla. yaşamak denirse. ağrısız hayat nasıldı unuttum.

not :fizik tedavi de gördüm 22 seans. bi işe yaramadı bende. cerraha göre ameliyatlık da değiller. ağrı eşiğim de düşük değildir. gene de bu ağrılar beni canımdan bezdirdi. lyrica ve geralgine k bağımlısı olmak ile alkolik olmak arasında seçim yapma zorunluluğu hissediyorum. bakalım hangi yolu seçeceğim..