şükela:  tümü | bugün
 • 'üzerinde güneş batmayan topluluk' gibi smileylik ibaresiyle dünyayı tavaf eden gezgin/kaçkın'larca kurulan, aralarında buket uzuner'in de bulunduğu bir grup.

  http://sirtcantalilar.com/
 • içinde bir halt olmadığını düşündüğüm tarz yapmak için takılan çantayı '' ulen seviyorum böyle berdüşt gibi giyinmeyi bana ayrı bir hava katıyor şöyle çantayı tek kolda yaptık mı heh böle '' sözlerini de akabinde söyleyen topluluk.
 • üzerinde güneş batmayan topluluk olarak bilinen sırtçantalılar, ülkemizdeki seyahat kültürünü geliştirmek, seyahatin bir lüks olmadığını anlatmak isteyen bir gruptur. evliya çelebinin 400. yılını anmak adına istanbul’da odtü mezunları derneği ile işbirliği içerisinde her ayın son haftası sunumlar yapıyorlar, yaşadıkları maceraları, gezdikleri yerleri, seyahat ile ilgili her tür ilginç konuyu kendi aralarında paylaşıyorlar…
 • 500'den fazla (gezgin) üyeye sahip topluluğun özellikle, bazı üyelerinin yaptığı orta ve latin amerika gezileri göz kamaştırıcı türden.

  modern gezgin olmanın avantaj ve dezavanatajalarının eş zamanlı olarak yaşandığı günümüzde, topluluğun deneyimleri yeni gezginlerin işini kolaylaştırcak cinsten.

  xıx. ve xx. yüzyılda dünyanın beş farklı kıtasını gezen türk gezginlerin iz ve izlenimleri ile bu topluluk üyelerinin küresel dünyaya yolculuları arasında çağlar(!) ve dağlar kadar fark var.

  twitter hesabı da olan topluluk (bkz: https://twitter.com/#!/sirtcantalilar), özellikle e-mail grubu ve 'blog'lar aracılığıyla üyeler arası koordinasyon sağlayarak gezilecek yerler-programlar hakkında interaktif yapılanma içinde.
 • twitter adresinden küba hakkında biraz bilgisizce yazılar yazılmış olan oluşum. ''küba'da aylık gelir 13 dolar olduğu için binlerce kişinin yurt dışına kaçacağı düşünlüyor'' yazmışlar. ancak birleşmiş milletler tarafından her yıl açıklanan human development indexe göre yaşam standartları romanya, karadağ ve bulgaristan gibi ülkelere yakın seviyede bulunmaktadır. bir başka deyişle adamlar eğitim, sağlık gibi temel hizmetler konusunda türkiye'yi cebinden çıkarır. ekonomi konusunda sadece kişi başına düşen milli gelirle açıklama yapmak ise kasıtlı yapılmış bir yanlıştır. çünkü aşağıda ki listede gördüğünüz gibi katar, singapur, kuveyt gibi ülkeler almanya, isveç, hollanda, danimarka gibi ülkelerin önünde gözükmektedirler.
  ayrıca 13 doları nereden uydurduklarını sormak lazım buyrun değişik kaynaklardan neler yazıldığı.

  milli gelir listesi
 • bu sene hurriyet bumerang odullerine en uzman blog dalında aday olan topluluk. aşağıdaki linki kullanarak destek olabilirsiniz :
  [http://bumerang.hurriyet.com.tr/…odulleri/51856.htm http://bumerang.hurriyet.com.tr/…odulleri/51856.htm].
 • hürriyet bumerang ödüllerinde; en uzman blog dalında finale yani ilk üçe kalan topluluk. bumerang ödülleri.
 • hürriyet bumerang ödüllerinde; en uzman blog dalında birinci olan topluluk. az bir zaman sonra değişecek tasarım ve yeni fikirleri ile daha manası bulacak bir seyahat blogları topluluğu.