şükela:  tümü | bugün
  • herhangi bir başka stilde uyuyan insana göre en az 2 kat fazla rüya görür.
  • uyku felci adlı olayı yaşama şansı diğerlerinden en az 2 kat fazla olan insandır.
  • dayımdır kendisi ve bu insanların genellikle simetri takıntısı da vardır. bundan mütevellit yorganları da yastıkları da ve hatta çarşafları da dahil jilet gibidir. gerçekten garip bir hayat.
  • sheldon cooper gibi uyuyan birisi olarak el büyüttüğüm karşılaşmadır.
  • benimdir, bir süredir.

zamanında uyku felci mi dersiniz karabasan mı bilmem(ya da onlar aynı şey değil mi şimdi bilemedim her neyse) ne boksa sırtüstü yatamaz olmuştum, o şekilde yatınca daha çok başıma gelir olmuştu. yan veya yüzüstü yatardım. daha sonraları da sigara bokunun yüzüne sağıma veya özellikle soluma yattığımda kalbimde bir rahatsızlık hissettiğimden ötürü sırtüstü yatar oldum. yüzüstü mü? ölürüm herhalde direk.
  • kedi sahibi olabilir. sırt üstü uyku en nefret ettiğim şey, karabasan yani uyku felci sadece bu şekilde olur ki vakti zamanında kazayla sırt üstü döndüğüm an bile çöküyordu. ama şimdi kedicanlar göbeğimde göğsümde rahat uyusun diye hep böyleyim. karabasan değil kediler çöküyor üstüme. zerre şikayetim yok, çok mutluyum.
  • kuvvetle muhtemel horlayan insandır aynı zamanda. peder üzerindeki gözlemlerim sırtüstü yatmak ile horlamak arasında kuvvetli bir bağ olduğuna işaret ediyor. cenin pozisyonunda ise horlama minimal düzeye iniyor, hatta olmuyor.
  • bir sakatlık ve ameliyat geçirdikten sonra tüm bacağı alçıya alındığından ötürü başka türlü yatamayan insandır. bir aydan fazla aynı pozisyonda yattıktan sonra alçı çıksa da alışkanlık yüzünden zaman zaman tabuttaymış gibi yattığı da olur. yazıktır.
  • karabasan muhabbetleriyle içli dışlıdır.