şükela:  tümü | bugün soru sor
72 entry daha
 • basamakları bir bir inen bulutun yeryüzünü ziyaretidir.

  "şehre sis çöküyordu. dar sokakta yürürken duydu o sesi. akşam ezanına karışan kuş sesini duyduğunda, sokağın ortasında durup yukarı baktı. yüz yüze bakmaya yüzleri olan evlerin pencereleri arasına gerilmiş çamaşır ipine konmuştu. küçük mavi bir kuş... elleri ceplerinde kafası yukarıda öylece izlemeye başladı. sokak tenhaydı zaten. cumbalarda oturanlar da yoktu bugün. sokakta bir kuş, bir kendi... sis ağırlaşıyordu. sokak, bir ressamın geriye dönük fırça darbelerine maruz kalan, öksüz bir tablo gibi siliniyordu gözlerinin önünden. mavi kuş, konduğu çamaşır ipinde şakımaya devam ediyordu. bir kuşa baktı bir sokağa. mavi kuş, gri bir leke haline döndü. sokak yavaş yavaş siliniyordu. ayaklarının altında varlığını hissettiği taşlara müteşekkir bekliyordu. "hoşgeldin sis". mavi kuşu artık göremiyordu. sokağı da... tebessüm etmiyordu. mavi kuş susmuştu. kaldırım taşları bile güven vermiyordu. başını, dikleştirdiği omuzlarının arasına çekerek elleri ceplerinde yürümeye başladı. kuşu, sokağı, kaldırım taşlarını birer birer geride bırakarak sisin içerisinde silinmeye gönüllü... "
 • camdan dısarı baktıgımda masalda veya uzayda hatta havada tek basıma oldugumu hissettiren super sey..
 • sabah sabah ise gitmek icin evden ciktigimda onumu bile goremememi saglayip aynen eve geri donduren sis.
 • bulutların içinde, üzerinde yürürsünüz sisler çevrelerken renkleri ve sesleri.
  zamanın ötesine gidersiniz. zaman nedir bilmezsiniz.
  sis sihirlidir. sislerde çıplak vücudunu tüllere sarınarak gezdi bir güzel kadın istanbul suretinde. büyüledi geceyi dün akşam. onu gördüyseniz sisin sihri işler sizin de içinize.
 • sıkıştırılmış bir dosya formatıdır. 22 kb'lık toplam dosya büyüklüğünü 10 kb'a düşürmektedir. yalnız içine katılan ses doyaları üzerinde (bkz: wav) bu kadar güçlü bi sıkıştırma uygulamayıp hayal kırıklığına uğratır.
  (bkz: symbian os)
 • 3 gündür istanbul'un gecelerini süsleyen, beşiktaş'ı, taksim'i yeniden biçimleyen, gizemli bir hava veren, istanbul'u bir başka güzel yapan bişey, ıslak böyle biraz sanki..
 • (bkz: #6675696) hasta edendir.
178 entry daha