şükela:  tümü | bugün
  • bardağa doldurulmuşunun kazandığı vs.
  • fiyatı aynı ya da daha düşükse şişeyi tercih ettiğim karşılaştırmadır.
  • metal alkolün tadını bozar, mikron bazında da olsa çözünme gerçekleşebilir. bu nedenle şişe bira daha sağlıklıdır.

kutu biranın tek artısı düşünce şişe biraya nazaran tuzla buz olmamasıdır.
  • cam şişede metal tadı ve kokusu olmaz ama kutuda kimsenin işemediğini bilirsiniz o ambalaja.
  • kutu bira ince metal yapısından dolayı daha kolay soğutulur ve üstüste stoklamak mümkün olduğu için depolama alanını daha etkin kullanır.

şişe bira tat olarak daha iyidir. ancak bu psikolojik bir şey midir yoksa hakikaten öyle midir bilemiyorum.
  • yemişim şişe birayı.

diyeceğim anket.
  • kaliteli ve kendine özgün tadı olan biralarda kutu ve şişe biranın farkı çok net şekilde ortaya çıkar. bunun dışındakiler de bu fark hissedilebilir tabi ama yoğunluk daha az olur. şişe biranın tadı aynı ürünün kutu olanına göre çok daha başarılıdır. en basitinden ithal biralara göre daha uygun fiyatlı olanlarından örnek vermek gerekirse; şişe bir tuborg gold ile kutu olanı arasında bile dağlar kadar fark var. şahsen ben tuborg'un yerinde olsam bu biranın kutu olanını piyasadan kaldırırım. hatta tuborg kırmızının da sadece şişe olanını piyasaya sürerim, böyle yapsalar tuborg kırmızı daha da efsane olur. bunun dışında ben şişe bira içip de hastalanan veya sağlık problemi yaşayan görmedim, kaldı ki kendim de kasalarca şişe bira içmişimdir bugüne kadar.
  • şişe bira ortam içkisidir, muhabbet vadır. kutu bira yolda yürürken yada ayaküstü gazeteye sarılıp içilir. şişe bira kafa yapar, kutu bira el boş kalmaması için vardır.
  • ikisinin verdigi tad ayridir, birbirinin yerini tutamaz. durum vardir sise bira buyuk keyif verir. an olur bir kutu kirmizi tuborg olsa dersiniz. eskiden gelen aklinizda yer etmis bir tadi kokuyu aratir. bir kaliba sigmaz yani.