şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: truth or dare)
 • genç işi eğlence
  yapıcak başka bişi kalmayınca son olarak baş vurulan sıkıntı giderici eğlence
  alkol alınan ortamlarda yaygındır
 • 15-16 ya$in cekingen cinselligi di$a vurum $eklidir.super de zevkliydi ayrica ehe.
 • orta okul sıralarının vazgeçilmez atraksiyonu..kurbanın sınıftaki en kıllı çocuğu/kızı öpmesi için zorlanması gibi çeşitli cezalar uygulanır.diğer çocuklar ise bu olaya şahit olmaktan tarifi mümkün olmayan,psikopatça bir haz duyarlar.dişi kısmının bu oyuna katılmasındaki amaç tarafımca asla anlaşılamamıştır.zira kız şişe ne zaman kendisine gelse mızıkır;zorla x'in (x=sınıfın bir numaralı abazanı) kucağına oturtulup kıç nahiyesinde şahlanmış bir uzuv hissetmesiyle birlikte çığlık atarak olay mahalinden uzaklaşır.
 • yogun alkol alinimi uzerine oynandiginda yatakta sona ermesi muhtemel, insanlarin cinsel durtulerini disa vurmaya meyillendiren oyun. kimi zaman bu oyundan sonraki gun insanlarin yuzune bakamaz hissedebilir birey. veya hic birsey olmamis gibi "ne kadar cok eglendik haftaya bir daha" diye yaniniza da yaklasabilir.
  oynanisi ise; bir sise alinir(cep telefonu, kalem, hede olabilir) ve daire seklinde oturan insanlarin ortasinda cevrilir. ucu kimi gosterirse ceviren ona "dogru mu ceza mi?" veya benzeri soruyu sorar. cevaba gore ya sorulacak soruya dogru cevap verilir ya da verilen ceza ne olursa olsun gerceklestirilir.
 • oyuncularin hepsinin tek bir cinse ait olamadigi,olursa tum zevkin kactigi oyun ce$idi.
 • bizim zamanımızda terbiyemiz el vermezdi oynayamazdık, amerikan filmlerinde kamp yapan gençlerin şişeyi çevirip çevirip birbirlerini yiyişlerini özenerek seyrederdik.
 • cinsellikle tanışmaya başlayan beginner ergen gençlik karşı cinsi feth için sefere çıkar, bunun için düzenlenmiş yegane stratejik oyunlarda ilk okul için olanı dansa davet orta dereceli okullar için olanıysa şişe çevirmecedir. aslında herkesin hedefi [erkekler öyle sanmayıp kullandıklarını hissetselerde] deliler gibi soyunup, çılgınlar gibi oralara buralara değmektir. fakat gelin görün ki bu hedefe nail olmuş türk genci bir kaç efsaneyle sınırlıdır, yanına kar kalanlar ise sözlerle tahrik olmuş büllükkler ve kukulardır.
 • caddebostan sahilinde gecenin bi yarısı , dört kişi ,şarap şişesiyle oynanınca baya zevkli ve komik olan oyun.cesaret i kaldırınca , sadece doğruların söylendiği ve doğru soru doğru kişiye sorulduğunda yararlı olabilen oyun.
 • ilkel çağlarda,"ölüm tekerleği çevirmece" şeklinde oynanırdı. sağ kalan oyunu kazanır;barbar olur,gladio tetikçisi olurdu. (bkz: conan)
  çağlar boyu yumuşayan oyun; ateş çemberi çevirmece, balta çevirmece ve konserve kutusu çevirmece aşamalarını geçip,bugünkü şişe çevirmece halini aldı.
  öpüşme,elleşme nispeten yeni çıktı bunlar ...