şükela:  tümü | bugün
  • universiteye ilk adım attığım sene geçiyor olay.

3 hatun beni ve arkadaşımı gelin akşam size yemek yapalım diye evlenirne çağırmıştı... akşam saatlerinde ise bir arkadaşım adı gökhan:
    -aloo dirty naber oğlum akşam sendeyim kız var mı la kız ağğghghg hahahah
    +ok abi gel tamam hehehe..

bu gökhan daha önce hiç sevgilisi olmamış inek, aşırı gururlu! bir arkadaşımdı. geçen aramadım diye yine gurur yaptı hala soğuk neyse..yıllar once de aynı boktu.
    kızların evine gidildi yemek yendi ama bizim bu gökhan kızları görünce "ahahah hihihhihi niahaha" lan nolduysa bi kendinden geçti paso gülüyor eğleniyor.. iki hatun ben ve ev arkadaşımdan hoşlanıyor bu belli lakin 3. hatun yeni gelen dostumdan hiç mi hiç hoşnut değil..

ayşe dirtyi öp! hihhi
    zeynep berkayı öpp!.. ohh
    meldaaa berkaya memeni ellet.. kikiki

bu sıra gokhan hop oturup hop kalkıyor, gözler fıldır fıldır kendisine sıra gelmesini bekliyor alkış tutan deniz ayısı gibi aynı..bunu da net izliyorum.

ve o an geliyor,

-ayşe gökhana memeni elletttt!!!

aman allahım gokhan havalara uçacak sevinçten..ama bir yandan da sakin olmaya çalışıyor...
    ayşe:ya hayırr istemiyorumm..
    - e hadi ama herkes yaptı...
    a:ya hayırr..

ve gururlu gökhandan tepki gecikmiyor...

-niye bana gelince böyle oluyor? en başından oynamayız o zaman, ben de bayılıyorum sanki senin memeni ellemeye! sapık mualemesi yapmayın adama şurda!! oyundur oynanır gereği neyse yapılır hayret ya!!.. ver şu memeni bi sıkayım bitsin gitsin ya...

ahahahah yahu o gururlu gözleri, akabinde hayvan gibi sıkılan memeyi ben nasıl unuturum.. ayşe nin bakışını gökhanın hiç bişey olmamış gibi şişeyi cevirişini nasıl unuturum..
  • 18+

yoğun alkol alınan bir gece.

iki erkek ve iki kız, merkezi sistemle ısıtılan ve inanılmaz sıcak olan (buraya dikkat) evde duty free'den gelmiş bir şişe viski ve yarım şişe vodkayı kısa bir sürede bitirmişlerdir. alkol öyle bir çarpmıştır ki dirty ve yakın arkadaşı şort atlet ile oturmaktadır...

-ay biz de çıkarsak yaaaa...ne güzell sizin memeleriniz yok..
    bunu duyan zanneder ki bu hatunun ciddden memeleri var.. benim seninkinden büyük memesi olan erkek tanıdıklarım var lan..

yazın yaşananlar kahkahalar ile anlatılırken benim arkadaş çadırı dikmiş öyle gülüyor eğleniyor. götünde bir karış ponpon kız şortu ile bağdaş kurup oturdugu için çadırın direği çok net secilebiliyor.. anlatılanların ne olduğunu bilmiyorum ama kahkahadan gebermek üzereyim.

gülerken gülerken kızlardan birinin eli çadırın direğine çarpıyor..

-ay aytuuu o nee??
    +ne nee..yok ya bişey...

kahkaha seli devam ederken ortamın yavşaklamasını fırsat bilen ben bir grup çıkar mı bu gece acaba düşüncesi ile " e hadi şişe çevirelim!"
    o sıra arkadaşımla gözgöze geliriz ve hemen niyetimi anlar.
    -evet evet!

mumlar yakılır, halı kaldırılır.. lan bi grup olsun bee temennileri edilir. ve şişe döner..

-dirty elifi öp!
    arkadaşım:e ama elif benim! ehehi ihiahia (siktimin godoşu ahaha)
    ben: ya üff gel kız bi öpeyim.. (sanki çok normal çok fenayım çook:))

-aytu sibeli öp! ( burda godoş ben oluyorum)
    hahihoahoa ....
    öpüşülür.

artık grup olacağından neredeyse eminiz ama hala biraz noksanlarımız var.. lakin alkol bizim arkadaşı fena çarpmıştır, komutları inanılmaz hal alır..sanki sheridan community college'dan josh ve james, cristine ve lancy ile şişe çeviriyor.. bizim ki alanyalı, ben karadeniz, kızlardan biri kırşehirden gelmiş babası neyim.. yani bu komutlar o topraklara çok fazla geliyor, ama bir şekilde yapılıyor..

artık top kale önündedir.
    son vuruş bir üst gruba çıkmamızı garantiliyecek. çok dikkatli seçilmesi gereken bir komut... gelin görün ki kafa bir dünya olmuş arkadaş şöyle bir komut verir;

-dirty masanın üstüne koy!! ahaha koycaksın olm en başta konuştuk...

derken bizim arkadaşın hatun;

+istersen ben de götümü açayım! olur mu?? sibel de çıkarsın donunu falan!!

-o sıra ikimizde can kulağıyla dinliyoruz, gözlerimiz faltaşı , aha lan vallaha gruba gelecekler diyerek sonsuz bir heyecan içinde cümlenin bitmesini beklemekteyiz-

+ben dirtynin kucağına oturayım sibel de senin! oldu mu? ne dersin?

arkadaşım bir an ciddi mi yoksa çok mu kızdı ondan böyle konuşuyor çözemeyip;

-valla bilmem ki, değişik olur aslında..

ve çaattt diye bir tokat! allahım o nasıl bir tokat!! çınladı lan heryer..

+allah belanı versin!! hayvan!!! book!!!
    o sıra pıtıpıtı vurmaya devem ediyor ama ilk tokat richter'e göre 3.2 falan tahminim..

kız konuşmaya devam ediyor.. ama bizimki hala tokadın şokunda..ben bi duş alayım diye sessiz sessiz yavaşca ortadan kayboluyor. gözler bana dönünce ben de hemen satıyorum biricik kankamı..

-ağzıyla içse böyle olmıycak..

yalana bak.. düşünüyorum da acaba böyle bir tepki gelmese çıkarıp masaya koyar mıydım..
  • ortaokulda oynarken,sirasinda yemek yiyen bir kizin agzina doğru osurmak zorunda kaldigim oyun

kötülendikten sonra gelen edit: buket sen de mi burdasın yoksa?
  • herkes gibi biz de bu oyunu öpüşmek için oynadık canlar.

geçen haziran sonu gibi, yakın arkadaşlarımından birinin iki arkadaşı geldi avrupadan. biri çek diğeri macar iki hatun. ikisi de taş gibi. bir aile similasyonu yarattığımızdan arkadaş grubu olarak hep birlikte ağırladık kendilerini. arkadaş grubu dediğim de, kızlı erkekli altı yakın dostuz.

bir akşam evde takılmaya karar verdik. bizim gruptan üç kişiyiz. onlarla birlikte beş. bir şeyler içiyoruz ama sıkıldık tabi. ne yapalım diye düşünürken, hadi nostalji yapıp şişe çevirmece oynayalım dedik. başlamadan önce, bizimkilerle bir plan yaptık. üçümüzden birine ben ya da erkek olan diğer kankam çıkarsa cesaret dediğimizde kızlardan birini öptüreceğiz.

başladık oyuna. amk plan yaptık ya, bir türlü birbirimize çıkmıyoruz. çıksak bile kız olan çıkıyor. kafayı yicez... sonlara doğru macar olan çevirdi ve şişenin ucu erkek olan kankamı gösterdi. kız sordu;

- (ingilizce tabii) doğruluk mu cesaret mi?
    - cesaret.
    - hisli'yi dudaklarından öp!

ortamda önce bir sessizlik oldu, sonra da büyyyük bir kahkaha koptu tabi. yaptığımız piçliğin farkında olduğumuzdan bunun bize kaderin bir sillesi olduğunu biliyorduk. önce kıza karşı çıktık, sonra yalvardık. kız daha beter bir cezayla tehdit etti bizimkini de ne dediğini hatırlamıyorum. küçükhanım bir de french diyor... dedim " bacım, yakarım kukunu!!!"

biz bir süre gittik geldik. her seferinde "hadi olum bi busedir ne olacak yani" diyoruz ama dudaklar arasında bir cm kala "laaaannnn" diye geri çekliyoruz. tahmini bir 8-9 kere gittik geldik böyle. en sonunda "yeeetteerrrr" nidaylarıyla 1-2 saniyelik "dudak değdirme" hareketiyle öpüştük. bi de bıyıklıydı amcık...

o akşam türlü geyiklerle bitti öyle. çok fazla üstünde durmadık. sabah kalktık evi toparlıyoruz. ben bulaşıkları yıkıyorum o duruluyor. bir an durdum ve dönüp "biz akşam öpüştük lan" dedim.

bir sessizlik oldu önce. derin bakışmalar. sonunda hızlıca birbirine kenetlenen dudaklarrhsdhsdjfjdlkhas...

şaka şaka... çok güldük lan. hatta hörgüçlü deve bardağı düşürdü gülerken. bir de onunla uğraştık. sakar it!
  • erkekli kızlı karışık bir ortamda oynanır.çünkü oyunun amacı bellidir;ortamdan hatun kaldırmak..

(şişe dönerrr ve durur)

erkek 1: heh bana geldi
    erkek 2: doğruluk mu, cesaret mi?
    erkek 1: cesaret tabii
    erkek 2: şu kızı dudağından öp
    erkek 1: teşekkür ederim kardeşim benim
    kız 1: öoahhhhhhhh

(bkz: mission completed)
  • bunun bir de şişenin ucu kime gelirse gelsin çevireni öpücek versiyonu vardır lakin erkekler hep mızıkçılık yapar, oynanmaz.

1. çevirme. özge versus zeynep : mission accomplished
    2. çevirme. zeynep versus ali : victory
    3. çevirme. ali versus ahmet : fatal error.

(bkz: game over)
  • nice yiğitler kızları öpüşürken seyredicem derken perişan oldu bu uğurda...
  • hayatımın en mukaddes çağında iki ayımı benden alan depresyonlara bunalımlara sürüklememe sebep olan amına koduğumun oyunu.girizgah bile yapma zahmetinde bulunmadan hemen olaya gireyim:

ortaokul üçüncü sınıftayım o zamanlar.yaz gelmiş çiçekler açmış kamışa su yürümüş afedersiniz ve bununla beraber yaz günlerinin gelmesiyle beraber dersler boş geçmeye başlamış.bir araya toplanmış yedi sekiz sivilceli genç delikanlı birbirlerinin sıralarına kalem koymaktan.arka sırada oturan arkadaşının yüzüne osurmaktan sıkılmış bir vaziyette salaklık mahiyeti en yüksek seviyede uğraşacak meşgale aramaktadır.

tam bu esnada bendenizin aklına bir fikir geldi.neden şişe çevirmece oynamıyorduk ki?topladım milleti başıma:

-oğlum şimdi şu kola şişesini çevirelim kimin önünde durursa o kişi orospu olsun.

o yaşların en belirgin özelliği olan entellektüel birikim gereksinimi sıfır olan cümlelere salyalar akıtarak gülme potansiyeli dimağlarımızda bir hayli yüksek olduğundan balıklama atladılar bu fikre elbette.şişe çevirildi bir arkadaşın önünde durdu.ve kızılca kıyamet koptu tabii:

-uahhaha ororspusun lan uahahaha

yetmedi bu aktivite elbette.ardından gelsin ibneler,kokoşlar,pezolar...
    bir süre sonra rutin haline gelen kelime öbekleri bizi ekstrem şeyler aramaya yöneltti.o anda aklıma nereden geldiyse patlattım bir tane:

-buldum lan.bundan sonraki heteroseksüel olsun!
    -o ne demek lan?

on beş yıllık hurda beynim bir yerde not etmiş bu sıçtığımın kelimesini ama anlamını bilmiyorum ki anasını satayım:

-eee ööö hem alan hem veren demek oğlum.
    -o nasıl oluyo be?
    -oğlum hem zikiyo hem de ziktiriyo
    -abooovv çok güzelmiş bu olsun bu olsun ehehehe

hemen akabinde grup çemberi oluşturur şişe çevrilir ve o da ne? koduğumun şişesi beni ofsayta düşürür ve göt gibi kalırım ortalıkta.iğrenç kahkahalar geçilen taşşaklar burada satırlara sığmaz.iki ay boyunca ağlamalar depresyonlar ve en sonunda sözlükten kelimenin manası öğrenilir ve arkadaşlara gösterilir:

-buldum lan bakın alıcı verici değilmiş oğlum delikanlı demekmiş
    -ee alan veren ne anlama geliyomuş?
    -biseksüel
    -ahaha biseksüel o zaman lan bu ahahahah
  • bizim zamanımızda terbiyemiz el vermezdi oynayamazdık, amerikan filmlerinde kamp yapan gençlerin şişeyi çevirip çevirip birbirlerini yiyişlerini özenerek seyrederdik.
  • bugun yas ortalamasi 10 olan bir grupla oynadim. dogruluk secenegi icin sorulan bir soru bu alandaki top tenimde ust siralarda yerini aldi. hatta bu alanda bir top tenim yoktu, bugun olusturmaya karar verdim. o derece yani. soru suydu:
    ''altini en son ne zaman islattin?''