22 entry daha
  • insanın kendini fare gibi hissetmesini sağlayan yegane istasyonlardan biridir. yeryüzüne çıkmak için saatlerini hatta günlerini harcayanlar hatta bu uğurda hayatlarını kaybedenler gördüm. bitmek bilmeyen merdivenler sonrası yeryüzüne çıkıp ışığı ilk gördüğünüzde sizi önce (bkz: greenpeace) elemanları ve sonrasında aslen güney amerikalı olan çakma kızılderili müzik grubu karşılar. sonrasında ise istiklalin insan seli içinde kaybolup gidersiniz.

benim için anlamı evime giden en kestirme yollardan biri olmasıdır. metrodan inince istiklal caddesi çıkışından çıkıp metroda geçirdiğimden daha uzun bir süre yürüyüp adete bir fare gibi yeryüzüne çıkmamı sağlar.

ayrıca bu durak diğer duraklara göre daha sıcaktır. çünkü magmaya çok ama çok yakındır. bir mit olsa bile, bölge halkı tarafından askeri deneyler gerçekleştirmek için açıldığı ancak sonrasında projeden vazgeçildiği söylenmektedir.

iki yıl sonra gelen edit: artık evime giden en kestirme yol değil. çünkü artık istanbul'da bile yaşamıyorum. bunun haricinde yazdıklarım halen geçerlidir. ancak bir gün gidip değişiklik var mı, her şey bıraktığım gibi mi diye kontrol edeceğim elbet.
  • sonsuzluğa uzanan metro istasyonu.
    yeryüzüne çıkmak için uzun bir uğraş vermeniz gerekmektedir. bir de her gün durağınızsa hayattan bezdirir bir miktar. asansör deseniz alt katlardayken çağırılmıyor, sadece yeryüzünden gelen olursa şansınıza öyle kullanabiliyorsunuz.
4 entry daha
hesabın var mı? giriş yap