• çevresel(kafaya odunla vurma) ya da fiziksel(stres, hormon bozukluğu) etkiler sonucu vücudun belirli bölgelerinde çıkan yarım dünya şeklindeki büyüklük.
    (bkz: ukte)
    (bkz: samatya)
  • midede olanı da vardır ki hazımsızlık sonucu olur.insanın keyfini kaçırır ve nefes almayı zorlaştırır.
  • hazımsızlık sonucu midede meydana gelen, midenin vücuttan dışarı çıkmaya zorlanması durumudur. genellikle bir iki tablet talcid ya da rennie ile çözüm sağlanabilir.
  • yemekten hemen sonra içilen su midede şişkinlik hissi yaratır. bunun nedeni ise neredeyse her yemekte bulunan yağ ile suyun birbirine karışmamasıdır.
  • dolduruşa gelen boşluk.
  • göbeği olmayan bir insanı,5 aylık hamile modunda dolaştıran rahatsızlık çeşidi.
    doktorlar çoğunlukla yenilen yemeklerle ve bağırsaklarla ilgili olduğunu söyleseler de ben mide rahatsızlığının bunda büyük bir etken oluşturduğu düşüncesindeyim.
  • 1 bardak suya 1 çorba kaşığı elma sirkesi eklenip içilerek yok edilebilir.
  • yediğiniz her glutenli üründen sonra ay bana bi' şeyler oluyor modunda iseniz çölyak olma ihtimalinizi lütfen göz önünde bulundurun.
  • yılın bu zamanlarında malum havaların da soğumasıyla birlikte acaba daha mı fazla oluyor diye düşünüyorum. yesem de yemesem de davul gibi gezen biri oldum.
  • çözümü olan varsa yeşillendirsin dediğim hede karnım o kadar şiş ki bildiğin gaz bombası olarak dolanıyorum işyerinde tuvalet kullanabilen bi insan değilim dahası gitsem de gelmez sabahları güne iyi başlıyorum ama saat 11 civarları şişmiş oluyorum saat 3 gibi patlayacak büyüklüğe ulaşınca mesai ne zaman bitecek patlamadan eve gidebilecek miyim diye ortalarda dolanıyorum masabaşı çalışıyorum hareketsiz, tuvalete gidemeyen biri olarak hakkediyorum ama yinede varsa bunun bi çözümü mucizesi noluuuuur sözlük muhtacım
hesabın var mı? giriş yap