şükela:  tümü | bugün
 • "sürprizde samsunsporlu futbolcular şişko nuri'nin doğum gününü kutlarken, şişko nuri'nin de sevinçten burnu kanadı." link
 • o güzel fıstık'a binip aramızdan göçüp gitmiştir. mekanı cennet olsun.
 • bu $i$man cocugun bisikleti "sevgili dayim" adli filmde tarik akan tarafindan calinmi$ti da cocuk kac kilometre takip etmi$ti bisikletim de bisikletim diye. sezercik bir e$egi cok gordu cocuga, o da aradigi sevgiyi bisiklette buldu demekki.
 • gördüğüm ilk ünlü oyuncu. sanırım ilkokul ikinci sınıftaydık o zamanlar. yıl 89 mu ne. o da bir ilk yaşıyordu. hayatımda ilk defa ünye'ye geldim keşke daha önce gelseymişim falan demişti oyundan sonra. okulun önüne araba gitmediği için yürüyerek gelmişlerdi okula. beş sınıfın birlikte okuduğu koca sınıfı sıraları kullanarak sahneye çevirmiştik.

  unutamadığım bir öğüt vemişti o gün bize. hala hatırlarım. "hayat çok zor çocuklar. ama mutlu olmayı başarın. unutmayın herşeyin başı iç huzur ve mutluluktur" demişti.
 • şu anda samsun da bir huzurevi' ne yaşıyor. sosyal güvencesi yok. hoş olsa şimdiye hastane köşelerinde ölmüş de olabilirdi. 60 yaşına kadar yetim maaşı ile yaşayıp daha sonra tarık akan ve şener şen' in yardımıyla huzurevi' ne yerleştirilmiş.

  binicem üstüne vurucam kırbacı diyordu ya hani. hayat sanki o aadam aynısını yapmış amk.

  http://i.milliyet.com.tr/…nemaya-donmek-520713.jpeg
 • kendisi alman avrat 40.000mark filmiyle ilk başrolunu oynamış daha sonra devam filmi alman avradın bacısı ile gönüllerde taht kurmuştur. sezercik ile ekürilerdir ve ozellikle fıstık adlı eşşegin satıldıgı sahnede yaptıgı rol ve agzından çıkan garip sesler onu ünlü etmiş, bahsi geçen filmlerde başrolu kapmasına neden olmuştur. 2002 yazında çınarcık sahilinde görülmüştür ancak aslında şişko ve çocuk görünümlü halinin hastalık oldugunu, yaşlı bir adam oldugunu, durumunun kotu oldugunu ve bakımsız pis bir halde gezdigini ogrenmemize neden olan keyifsiz bir ana dönüşmüştür. oysa ki bizler onu sevgiyle kucaklayıp tebrik etmeyi planlıyorduk.. neyse şişko nuri, biz seni hep fıstığı kırbaçlamaya çalıştıgın, babanın çuvalla parası oldugunu anlattıgın ve babaaaa diye bagırdıgın sahnedeki halinle hatırlayacagız, bize verdiklerin için çok teşekkür ediyoruz.
 • - benim babam çok zengin!10 bin lira da verir, 50 bin lira da!!alacam eşeği, binecem sırtına..vuracam kırbacı, vuracam kırbacı!!
  - (sıpaya sarılarak)vuymaa ona!!kıymaa ona!..
 • alman avradin bacisi filmindeki harikulade performansiyla parlamis zamanin cocuk aktörü.daha el kadar velet iken ne kadar da öfkelendirebilmisti ekrani basindaki biz izleyicileri. sahsen ben agzini yüzünü sikmek istemistim her izleyisimde ki sakin bi yapiya sahibimdir normalde. ki cocugun ne bi tiyatro ne de sinema egitimi var allah bilir. cidden önemli bi oyunculuktu. sinemamizda uzun zamandir yoklugundan muzdarip oldugumuz tam bir orospu cocugu karakterini cok güzel doldurmustu. böyleleri kolay yetismiyor
 • cümlesine "babam çok zengin benim" diye başlayarak, toplumdaki sosyoekonomik sınıfsal farklılıklara dikkat çeken bir yeşilçam kişiliği.
 • cok iyi rol kabiliyeti olduguna inanmak istiyorum zira (bkz: bunu yapan insan olamaz)