• vuracam kırbaci esseeee... benim babamin cuvalla parasi var . ne yapip eder alir fistigi..
    babaaaaaaaaaaa nolurrrrrrrrrrr......... diyen bir turk filmi oyuncusu diicem az kalcak .. deha diyimde cuk diye otursun.
  • nuri yesilcamin en super figuranlarindan biriyken sezercigin filminde fistik adli essek konusunda yaptigi konusma onu meshur etmistir ve alman avradin bacisi filminde ali ayvaz'la beraber basrole kadar tasimistir. sisko nuri'nin cinarcik'ta yasadigi konusunda bazi soylentiler var ama braindance isimli suser onu 2 sene once istiklal'de gormus.
    (bkz: alman avradin bacisi)
    (bkz: ali ayvaz)
  • kendisi alman avrat 40.000mark filmiyle ilk başrolunu oynamış daha sonra devam filmi alman avradın bacısı ile gönüllerde taht kurmuştur. sezercik ile ekürilerdir ve ozellikle fıstık adlı eşşegin satıldıgı sahnede yaptıgı rol ve agzından çıkan garip sesler onu ünlü etmiş, bahsi geçen filmlerde başrolu kapmasına neden olmuştur. 2002 yazında çınarcık sahilinde görülmüştür ancak aslında şişko ve çocuk görünümlü halinin hastalık oldugunu, yaşlı bir adam oldugunu, durumunun kotu oldugunu ve bakımsız pis bir halde gezdigini ogrenmemize neden olan keyifsiz bir ana dönüşmüştür. oysa ki bizler onu sevgiyle kucaklayıp tebrik etmeyi planlıyorduk.. neyse şişko nuri, biz seni hep fıstığı kırbaçlamaya çalıştıgın, babanın çuvalla parası oldugunu anlattıgın ve babaaaa diye bagırdıgın sahnedeki halinle hatırlayacagız, bize verdiklerin için çok teşekkür ediyoruz.
  • uzun yıllar kabuslarımı süslemişti. o neydi öyle babasının elinden çekiştirip "keh keh küh" tadında bir sırıtmayla "aa baba baaanna bunu allll".
    fakir çocuk hep ezilendir, itilip kaılandır ama sonunda yüzü gülendir mesajı verilmeye çalışılıp aslında sezerciğin de zengin ama iyi aile çocuğu olduğu imajının desteklenmesi ve çocuk figürünün idealleştirilmesi adına da bir örnekleme özelliği de görebilir o dönem sinemasında.
    ama yine de korkunç olduğu gerçeğini değiştiremez hala bu duruma açıklama yapmak çabası içinde olmak bile yeterince yaralıyıcı...
  • yillar once buyuk halini gazete ya da tv'de gormus idim. hala sismandi ve hastaydi sanirim.
  • sezercigin esegini satın almaya calısan cocuk aslında o zamanlarda dahi cocuk degildir. gercekten iyi bir oyunculuk yetenegi oldugu icin biz onu cocuk zannederiz. mamafih erkekte degildir kıs boylu sisman bi hatun kisidir kendisi son zamanlarda hasta oldugunu bende hatırlıyorum ve bi kac basit projede yer almanın dısında kendisinden bir haber alınmamıstır.
  • "alıcam eşeği, binicem üstüne, vurucam kırbacı vurucam kırbacı.." sözleriyle tanınmış bir şahsiyettir. aynı çocuğa adile abla/teyze filminde de rastlayabiliriz. evettir.
  • oh ya oh ya yaparken oha falan olayazmış kötü karakterdir kendisi. kasting harikasıdır. film hemen hemen sırf o sahnesi için izlenebilir.
  • filme konu olan eşeğin adı fıstık'tır. zira eşeği babasının parasıyla almaya çalışan çocuğun "fıstık benim olacak" repliği efsanedir.
  • 80'lerin amatör kamera ile çekilmiş türk filmleri'nde de bazen rastlayabilirsiniz kendisine gecenin bir vakti show tv'de.
hesabın var mı? giriş yap