şükela:  tümü | bugün
  • adını 'kebap' koyup yiyen canilerin hoşuna gitmeyecek ama durum tam olarak bu...

titreye titreye gelen edit:
    bir dogmanın doğumuna şahitlik ettiğim, bekaretini yine bir dogma ile(et/besin sentezi) kaybetmiş puslu beyinlerin, çürük et üzerine üşüşen sivrisinekler gibi vızırdadığı bir başlık olmuş. küfür, hakaret almış yürümüş.
    okuduğum, okumaya değer bulduğum argüman sayısı 5'i geçmemiş, onlar da genel olarak 'çaresizliği' işlemiş...
    sorun yok, hak veriyorum, fakat yine de en ilginç savunu evrim'di.
    evrim bugüne kadar halihazırda yaşam çeşitliliğini işleyen, açıklayan en akılcı kuramdı benim için, sağolsun naturel born ekşiciler bunun da içini boşalttı.
    bunun için küçücük, edebi bir dokunuş yetti, vegan tarihinin en çabuk kazanılan zaferlerinden biri oldu. tabi bunda koyunu ele almış olmamın ciddi bir payı var, çünkü etini yiyor olsa da, koyunu estetize etmiş garibim. belki de onun için masumiyeti sembolize ediyordu, kim bilir?
    bakın çok enteresandır, konu beslenmeye gelince korunum sabit: ben insanım. besin zincirinin en tepesinde ben varım, babamı bile harcarım.
    bu bana seneler evvel rte'nin söylediği şu cümleyi hatırlattı, "ben cumhurbaşkanıyım, tabi ki her şeyi bileceğim"
    bu da demektir ki; et yiyicilerin kafasında zulüm bağlamı yok, düz inanç ve kültür tümlüğünün yaptırımları ile alakalı bir konu bu onlar için.
    et yiyiciliğinin yanlış, zalimce ama gerekli olduğu, civarında oyalanmanın insanı bozduğu(veganlık), buna inananlarınsa göt olduğu fikri kafalara yerleşmiş.
    gördün mü bak? siyasette kinayeyle eleştirdiğin, çomar diyerek aşağıladığın, ağzını yüzünü lanetlediğin adamlardan bir farkın yokmuş aslında. aslında kültürel kontekste, yer çekimi de belli oranda gök itmesiymiş aslında...

şimdi sıkı dur!
    ben vegan falan değilim. ölümüne tavuk döner yiyorum olum ben. sözlük geçmişimde küçük bir yolculuğa çıkan insan, eti bulsam affetmeyeceğimi saniyesinde anlar.
    başlığa gelecek olursak, uyuyacaktım, bombayı atayım da yatayım dedim. dişlerimi fırçalayıp silmek için döndüm, ssg yazmış. e adamın da başına başlık yamayacak halimiz yok, kader buymuş.

fakat bir gerçek var ki; vegan ve türevlerine olan saygım arttı, empati düzeyim gelişti, topluma olan inancım aynı oranda azaldı.

sonuç olarak, karılı kızlı başlıkların altında ağıtlar yakıyor, nitelikli troll dileniyordunuz, size kendinizi sınama, kendinizle uzlaşma imkanı tadınım, sınıfta kaldınız.

şimdi kendimi zamanın ötesine gönderiyorum, bir teşekkür kadar uzaktayım.
  • tohumcular gelmiş, ot tıkamaya...
  • ya o değilde bakkaldan kafası koparılmış tavuk alıyorum. sonra fantazi olsun diye onu kuşbaşı doğruyorum. bitti mi? hayır. gidiyorum kemiksiz yerlerini tavada kavuruyorum. ineklerden zorla alınan sütten yapılan kremayı üstüne döküyorum. içinede tavuğun canı yansın diye acı biber de koyuyorum. pişirmeye devam. kremada kıvamında pişince tabağa koyup o ölü tavuğu kreması ile yiyorum. sonra aradan zaman geçiyor ve tuvalete gidiyorum. sonra mı? söylemem.

olayın nasıl olduğunu değil de nasıl anlattığının önemini gösteren başlık.

not. türkiyede bu tarif meksikada ki gibi güzel olmuyor. ama belki size güzel gelebilir. yine de siz bilirsiniz.
    edit. de ler birleşik olacak.
  • o halde ben de toprağından, dalından koparılan sebze-meyveyi yedirmem kardeşim.

adını 'salata' koyup bütün o sebzeleri karıştırıp afiyetle yiyorsunuz. meyveleri dalından kopartıp ailesinden ayırıp dilim dilim yiyorsunuz. biraz da bunu düşünün.
  • koparılıp, soyulup -derisi yüzülüp- , ardından da parçalanan ve lime lime kesilen soğan cesedi yiyenler tarafından canice görülür.
  • (bkz: sessizliğin kuzuluğu)

bunca insan bu zulme yeteri kadar ses çıkarmadığı için o kuzu o şişte maalesef...
  • şişlenmiş ölü koyun parçalarının adı kebap değildir.

kebap pek tabii biberle de olur, kebap bir pişirme şeklidir. pişirme şekli de değildir aslında, ateşte pişirmek demektir. patlıcan kebap da olur mesela, içine et koymak zorunda değilsindir. sik kırığı gibi sivrilmeyin bi aq.
  • sülalesiyle birlikte huzurlu ve mutlu bir şekilde hayatını sürdürüp rutin fotosentezi yapan maydonuzu ailesinden koparıp canlı canlı yıkayıp kesiyorsunuz lan bu katliamın daniskasıdır