şükela:  tümü | bugün
 • edit: tt olduk
  bu akşam saat 22:00'da twitter'da #şişliemlyıkılmasın etiketinde tt olmak istiyoruz. sesimize ses verin. okulumuzun desteğinize ihtiyacı var!
  hangi okul derseniz...
  1960'da kurulmuş
  eskilerin şişli motor meslek lisesi olarak bildiği
  istanbullularin şişli eml olarak tanıdığı,
  şu an şişli mesleki ve teknik anadolu lisesi olan, yaklaşık 60 yıldır istanbul birçok teknik eleman kazandıran, zor imkanlarla üniversitelerin mühendislik bölümlerine bile girebilen öğrencilere sahip türkiye'nin en büyük meslek lisesi...
  öyle bir okul ki istanbulls sisli robot kulübü ile amerika'da ödül almış,
  öyle bir okul ki #sat tiyatro ekibi ile yillardir en önemli tiyatro ödüllerini toplamış,
  öyle bir okul ki 6000' yakin öğrenci 300'e yakın öğretmen arı gibi çalışıyor, öğreniyor, üretiyor...
  5 sene önce devlete ait olan bu okulun arazisinin bulgar kilisesi vakfına geçmesi ve şişli 'nin merkezinde 60 dönümlük bu araziye vakfın gökdelen, rezidans inşaatına başlamak istemesiyle başlayan, şişli eml mezunları derneğinin mücadeleleriyle 17 dönümün geri kazanılması ve okul taşınmadan yeniden yapılması kararına bağlanan süreçte anlam veremediğimiz gelişmeler var!
  simdi 6000 öğrenci ve 300 öğretmenin başka okullara taşınması ve istanbul'da beylikdüzü'nden ümraniye'ye kadar çeşitli yerlerden öğrenci ve öğretmenlerin geldiği ana arterler üzerindeki bu okulun yıkılıp 2 sene içinde yeniden yapılacağı söyleniyor.
  bu durumda 2 sene boyunca,
  4 blok 20 atölye 90 dersliğe ancak sığabilen bu okulun 46 dersliğe sahip bir okulu da yerinden ederek oraya yerleşmesini, ana arterlerden merkeze kadar gelen 6000 öğrencinin yaya ya da bir taşıt daha değiştirerek 1,5 km daha yol yürümesini istiyorlar.
  üstelik yeni okulun 2 sene de bitebileceğinden şüpheliyiz.
  lütfen bize destek olun okulumuz yıkılmasın.
 • (bkz: up)
 • halihazır da tt olmuş hashtag. #şişliemlyıkılmasın
 • yıkılmasın gerçekten ama yazıyı okurken bir noktaya takıldım gerçekten şişli motor kendisini türkiye'nin en büyük meslek lisesi olarak mı görüyor :d lütfen haydar paşa hatta ve hatta zeytinburnu eml varken şişli ancak istanbul'un 2. büyüğü olabilir.
 • destek verdiğim kampanya . o değil de burada son 3 5 yil içinde öğrenci olan varsa acil yesillendirebilir mi? dürüm ciddi.
 • mezun olduğum okul. motor, elektronik ve bilişim alanında gerçekten başarılı bir okul. umarım o kirli ellerinizi okulumun üzerinden çekersiniz.
 • anadolu elektronik bölümünden mezun olduğum, benim gibi on binlerce yüz binlerce kişiyi meslek sahibi yaptı bu okul.

  bırakın burasıda ranta kurban gitmesin, öğrencileri öğretmenleri dağılmasın.
 • bilişim alanında sağlam öğrenciler veren okul, yıkılmasın !.