şükela:  tümü | bugün
 • edit: tt olduk
  bu akşam saat 22:00'da twitter'da #şişliemlyıkılmasın etiketinde tt olmak istiyoruz. sesimize ses verin. okulumuzun desteğinize ihtiyacı var!
  hangi okul derseniz...
  1960'da kurulmuş
  eskilerin şişli motor meslek lisesi olarak bildiği
  istanbullularin şişli eml olarak tanıdığı,
  şu an şişli mesleki ve teknik anadolu lisesi olan, yaklaşık 60 yıldır istanbul birçok teknik eleman kazandıran, zor imkanlarla üniversitelerin mühendislik bölümlerine bile girebilen öğrencilere sahip türkiye'nin en büyük meslek lisesi...
  öyle bir okul ki istanbulls sisli robot kulübü ile amerika'da ödül almış,
  öyle bir okul ki #sat tiyatro ekibi ile yillardir en önemli tiyatro ödüllerini toplamış,
  öyle bir okul ki 6000' yakin öğrenci 300'e yakın öğretmen arı gibi çalışıyor, öğreniyor, üretiyor...
  5 sene önce devlete ait olan bu okulun arazisinin bulgar kilisesi vakfına geçmesi ve şişli 'nin merkezinde 60 dönümlük bu araziye vakfın gökdelen, rezidans inşaatına başlamak istemesiyle başlayan, şişli eml mezunları derneğinin mücadeleleriyle 17 dönümün geri kazanılması ve okul taşınmadan yeniden yapılması kararına bağlanan süreçte anlam veremediğimiz gelişmeler var!
  simdi 6000 öğrenci ve 300 öğretmenin başka okullara taşınması ve istanbul'da beylikdüzü'nden ümraniye'ye kadar çeşitli yerlerden öğrenci ve öğretmenlerin geldiği ana arterler üzerindeki bu okulun yıkılıp 2 sene içinde yeniden yapılacağı söyleniyor.
  bu durumda 2 sene boyunca,
  4 blok 20 atölye 90 dersliğe ancak sığabilen bu okulun 46 dersliğe sahip bir okulu da yerinden ederek oraya yerleşmesini, ana arterlerden merkeze kadar gelen 6000 öğrencinin yaya ya da bir taşıt daha değiştirerek 1,5 km daha yol yürümesini istiyorlar.
  üstelik yeni okulun 2 sene de bitebileceğinden şüpheliyiz.
  lütfen bize destek olun okulumuz yıkılmasın.
 • (bkz: up)
 • halihazır da tt olmuş hashtag. #şişliemlyıkılmasın
 • öğrencisi olduğumuz, öğretmeni olduğumuz, önünde sevdiklerimizle buluştuğumuz, halı sahasında top oynadığımız, mezunlarına arabalarımızı, bilgisayarlarımızı evimizin elektriğini, memleket meselesi olan geleceğimizi emanet ettiğimiz; türkiye'nin en büyük ve defalarca en iyi meslek lisesi ödülünü almış olan okulu.

  bu okulu yıkıyorlar arkadaşlar, gözünün yaşına bile bakmadan 66 dönüm araziden geriye 17 dönüm kalacak şekilde projelendirdiler önce. insanların ağzına bir parmak bal çaldılar, yalan sözler verdiler, size okul yapacağız, daha güzel olacak, her yeri cam olacak, şöyle havalı olacak, böyle modern olacak dediler. şimdiyse, ohal döneminde, devletin tek kuruşuna bile dokunulmasının imkansız olması gereken bir dönemde, bir özel inşaat şirketi kamu arazisine deyim yerindeyse çökmeye çalışıyor.

  bu zamana değin yapılan hukuksuzluklar bini aştı. bu okulun her bir unsuru, idarecisinden öğretmenine, sendikalısından apolitiğine kadar her bir birimi kendini, mesleki güvenliğini ateşe atarak konuya müdahil oldu. sosyal medyadan, ulusal medya organlarından destek toplamaya çalışıldı. ancak tek karşılaşılan, destek istenen gazetelerde ertesi gün çıkan tam sayfa inşaat firması reklamları oldu.

  artık söz sizde, söz bizde. defalarca sözlük ahalisi olarak, twitter kullanıcıları olarak, birçok olayda sosyal medyanın gücünü gösterdik ve halkın örgütlü bir tavır sergilemesini yahut adaletin tecelli etmesini sağladık. bu kararda, bu uygulamada, burada adalet yoktur, talan vardır.

  lütfen sessiz kalmayın, twitter etkinlikler bu başlık üzerinden güncellenecektir. tüm sözlük dostlarının bir el uzatması ümidiyle.
 • ülke gündeminde 1. sıraya oturmuş hashtag, üzülerek flood yapıyorum ama up
 • destek verdiğim kampanya . o değil de burada son 3 5 yil içinde öğrenci olan varsa acil yesillendirebilir mi? dürüm ciddi.
 • mezun olduğum okul. motor, elektronik ve bilişim alanında gerçekten başarılı bir okul. umarım o kirli ellerinizi okulumun üzerinden çekersiniz.
 • anadolu elektronik bölümünden mezun olduğum, benim gibi on binlerce yüz binlerce kişiyi meslek sahibi yaptı bu okul.

  bırakın burasıda ranta kurban gitmesin, öğrencileri öğretmenleri dağılmasın.
 • yakın zamanda yapılacak olan twitter ve okul önü eylemleri için başlık altında bilgilendirmeler gelecektir. milyarlarca dolarlık bir rant talanının yaşandığı bu arazide, en azından modern eğitimde yeni nesillerin meslek sahibi yapılabilmesi için hukuki zeminde meşru olan her türlü mücadeleyi vereceğiz.

  desteğini esirgemeyen tüm sözlükçülere yürekten teşekkürler.
 • bilişim alanında sağlam öğrenciler veren okul, yıkılmasın !.