şükela:  tümü | bugün
  • son günlerin modası olan "çok acayip yerler ve hallerde birdenbire namaza durma" modasına uyan bir özel halk şoförünün içinde yolcu varken otobüsü kenariya çekip namaza durma hadisesi.

video:
    http://www.cumhuriyet.com.tr/…urup_namaz_kildi.html

*
    ulan ya, nefessiz kalan astım hastası gibi sen koca otobüsü durdur, sonra 2-3 tekbir çek kendine gel. mevki bu sekil mi artıyor lan artık?
  • orada secdeye durulur mu. yerler temiz değil. bence sıcaktan şoför kafayı yemiş.
  • bu ülkede olacak herhangi bir şeye şaşırmam artık diyorum ama hep yanılıyorum. böyle bir şey yok lan, yok. namazını evde kılacaksın arkadaş, gerekirse camii de. ama otobüste değil. eğer zamanını kaçırıyorsan kaza diye bir şey var. kaza namazı kılacaksın ama bunu yapmayacaksın. kaza değil zamanında kılmak istiyorum dersen o zaman çalışmayacaksın. çünkü benim seni beklemek gibi bir zorunluluğum yok.

çok mu istedin. yallah arabistan'a.
  • önce izmir karşıyaka şimdi şişli de halk otobüsü bir de deniz kenarında bikiniyle namaz kılan hatun görüntülerinin ilginç lokasyonlara sahip durumlarından biri olan durum.
  • namaz kılınmayan veya kılınması için durdurulan başka ulaşım aracı kaldı mı?kimisi tramvayı durdurur kimisi otobüsü durdurur.sırada ne var tren mi uçak mı?her zaman böyle gösteriş için dini eylemleri yerine getirenler olmuştur ama bu zaman diliminde bu kadar aleni bir şekilde yapıldığını hatırlamıyorum.bunların alayı reklamcı gösterişçi.
    “yazıklar olsun o namaz kılanlara ki, onlar namazlarını ciddiye almazlar. onlar (namazlarıyla) gösteriş yaparlar.” (maun suresi 4–6)
  • (bkz: eshowhedü enla)

(bkz: #68561997)
  • şimdi bu adam ibadet ediyor ve bu sadece allah için öyle mi?

valla bilemiyorum altan ama allahın bu tür şovları sevdiğini pek zannetmiyorum. bir de şişli abide-i hürriyet gibi bir caddede cuma namazını yayaların kullanması gereken kaldırımda kılıyorlar. bununla yetinemeyenleri cumaları saf tutmaya bekleriz.
  • namaz kılarak günahtan kurtulan ama kul hakkı yiyerek tekrar günaha giren amcadır. iç dünyasının kısırdöngüsü yüzünden insanları sıcakta telef etmesi ise çok savundukları islam ahlakıyla taban tabana zıttır.
  • ayıptır, saygısızlıktır be.
    dini malzeme etmeyin.