şükela:  tümü | bugün
 • idamı gereken şerefsiz bir katil ve kadın düşmanıdır.

  hala idama karşı olanların oturup düşünmesinde fayda var. şu kadın cinayetlerini bir düşünün.

  söylüyoruz böyle şerefsizler için hapis cezalarının hiçbir caydırıcılığı yok. olmadığı için de gidip gayet rahat bir biçimde polise teslim olmuş herif.

  8-12 yıl boyunca içeride yiyip içip yatacağını, kahvehane gibi oyun oynayacağını ve bir süre sonra hapishanelerde yer olmadığı için üçte iki, iyi hal, mahkeme salonunda takım elbise gibi gerekçeler ile mahkumun salınacağı belli.

  oysa idam cezası olsa ve adam gibi hak edene uygulansa caydırıcı etkisi ile kadın cinayetleri dahil tüm cinayetler bıçak gibi kesilir.

  --- spoiler ---

  istanbul şişli'de bir kadın sokak ortasında eşi tarafından boğazı kesilerek öldürüldü. katil koca polise teslim olurken, eşinin teyzesiyle ilişkisi olduğu ortaya çıktı.

  --- spoiler ---

  kaynak
 • kadın, kocasının teyzesiyle ilişkisi olduğunu öğrenince adamı eve almamış. adam da tartışıp kadını öldürmüş. hem aldatmış hem de cinayet işlemiş.

  mesela bu adam islam'a göre hem kısastan hem recm'den ölümü garantilemiştir. ama modern hukuk biraz içerde yatırıp dışarı salacak. buna rağmen yine de gelip ortadoğu coğrafyasıdır şudur budur diye islam'a bağlayanlar olacaktır, yazık diyelim.
 • bitmek bilmeyen kadın cinayetlerinden sadece biridir. bu durumun önü nasıl kesilecek; orası tam bir muamma.