şükela:  tümü | bugün
 • yaklaşık son bir aydır şişli'de yaşanmakta olan olaylardır.

  gayet işlek bir cadde olan sıracevizler'de 16 temmuz 2017 saat 22:10 gibi bir tanesi daha yaşandı. motorlu ve silahlı iki kişinin telefonla konuşmakta olan bir genç kadının kafasına silah dayayarak telefonunu ve çantasını çalıp kaçması üzerine kadının bağırışlarını duyan esnaf da sokağa döküldü.

  esnafın anlattığına göre, aynı sokakta ve caddede son bir aydır bu tür olaylar sıkça yaşanmaktaymış. silahlarla arabaları soyuyorlarmış. daha önce de bir adamın daha kafasına silah dayayıp üstündekileri almaya çalıştıklarına şahit olmuşlar. esnafta da silah olduğu için havaya ateş açarak gaspçıları korkutmuşlar ve gaspçılar kaçmış.

  şişli gibi bir yerin göbeğinde, geç sayılmayacak bir saatte bu olaylar nasıl yaşanıyor? nasıl polisler bir şey yapamıyor? artık sokağımızda, evimize girip çıkarken bile korkudan titreyerek mi yaşayacağız? illa ki bahsettiğim esnaf gibi silahlanmamız mı gerekiyor hayatta kalabilmek için veya paramız telefonumuz bizde kalmaya devam etsin diye? bu ülke daha ne kadar korkunç bir hal alabilir artık bilmiyorum.

  edit: tarih
 • bi çok yönden konu ile ilgili olarak:
  türkiye'de bireysel silahlanmanın artması