şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: armut neden pişip ağzıma düşmüyor günlüğü)

  (bkz: bir allah alayım yanında da bir hurma)

  e napak? ya başkalarını amına takmayacaksın ve istediğini giyeceksin, ya da:

  (bkz: spor)

  (bkz: rejim)

  "ühü ühü ben değişmeyeyim de tüm diğer herkes değişsin" diye beklentileri olan insanlardan kıl oluyorum. oldu, prenses, başka?

  bu arada erkek halimle spora abanıp (günde 1.5 saat yüzmek ve 2-3 saat yokuşlu yollarda yürümek) dengeli beslenerek son 2 ayda 6 kilo verdim. sen bu arada ne yaptın?
 • şişmanolduğun için değil, elalemi kendinden daha çok umursadığın için 30 yıldır istediğin gibi yaşayamıyorsun sevgili şişko kardeşim...
 • haftalardır tüp mide ameliyatını araştırıyorum, sırf insanların aşağılamalarına daha fazla tahammül edemediğim için.
  annem iki gözü iki çeşme ağlıyor, ya sana bi şey olursa diye. ama buna rağmen neler çektiğimi bildiği için engel olmuyor.
  ve ben riskli bi ameliyata, sırf gözünüze batıyorum ve söylediğiniz sözler, şişman şakalarınız, güya iyiliğimi düşündüğünüz için eleştirileriniz, şişmanım diye benle sevgili olan adamı aşağıladığınız, beni 2. sınıf insan olarak gördüğünüz için gireceğim.
  olur da bir komplikasyon olursa, olur da ölürsem daha öncekiler gibi, hepinizin payı var bunda. vicdanınız biraz olsun rahatsız olur belki şişman insanları aşağılarken, hayatlarını çekilmez hale getirip riske atmalarına sebep olurken...
 • bu işi nikine yansıtacak kadar takıntı haline getirmiş bir yazar haykırışı.

  insanları boşver arkadaş, sen nasıl rahatsan öyle yaşa, kumsallara pek inmediğin belli, kumsallarımız kadınlı erkekli göt, göbek kaynıyor, fit vücut görünce insanlar dönüp bakıyor.

  kendinle barış biraz.
 • boş eleştirileri kafaya takan insan düşüncesi. halinden memmunsan sorun yoktur.

  tabii kilolu olmak istemiyorsan o zaman gereğini yapacaksın. yapmıyorsan ağlama, çünkü o seni eleştiren insanlar senin üzüldüğünü hiç bir zaman umursamayacaklar.
 • kendinizle barışın diyen sevgi kelebeği arkadaşlar. o iş öyle olmuyor, keşke dediğiniz kadar basit olsa... hayata bir kere geliyorsun ve diğerlerinden farklisin. bu insanın psikolojisini perişan eden kötü bir durum. inanın bu durumu yaşayanların elinde değil boşvermiş olabilmek.
  o yüzden güzel tavsiyeleriniz bir işe yaramıyor.
  insanlar sizin sözünüzle tamam o zaman deyip sokağa fırlamıyor. olmuyor.
 • tamam sosyal baskının da etkisi var, bu yadsınamaz bir gerçek, ama sen hayatını yaşa güzel kardeşim. aç gogıl'a yaz bakalım ne kadar kilolu insan azimle, sabırla sağlıklı bir yaşama kavuşmuş. kaldı ki kiloyu sadece sağlık için düşünmelisin, yok bikini giyemiyorum, yok denize gidemiyorum vs diye değil. üstelik bir de genç yaştaysan o zaman kesinlikle 'sağlık' adına harekete geçmelisin.

  yahu ben iki yıla yakın sol tarafım kel gezdim, üstelik üniversite okudum, milletin peruk tak, şöyle yap böyle yap, şu krem varmış kıçına sür kafandan saç çıksın, şurda kolsuz ermeni bir doktor varmış ona git, demesini de bi tarafıma takmadım, kendimce çözümler bulup mis gibi tedavimi oldum, üstelik bin tane aktivite yaptım. biraz nefes alışınızın kıymetini bilin.

  edit 1: yaş belirtilmiş, dikkate almamışım. çok genç pırıl pırıl yaşlar, onu bunu bırakıp adım atmak gerek.

  edit 2: gecenin 3'ünde merak.

  yazarı biraz inceledim ve iki entry dikkatimi çekti:

  (bkz: #59729675)
  (bkz: #62566248)

  oysa moralinin bozuk olduğunu düşünmüştüm, belki dedim belki... duygularımla oynadın sayın şişman kadın.
 • sinek gibi bok püsür ne bulursan ye, kendine saygın olmasın, sonra bizden saygı bekle. hadi oradan, ilk önce kendine saygı duy iyi beslen ve zayıfla sonra bana saygı göster ve karşılığında barışalım
 • bence sen siktir git dedirten günlük.

  kilo muhabbeti filan boş işler. insan haddini bilecek azizim haddini... sen kendinde yanlış olan her şey için etrafı suçla böyle. senden ne köy olur ne kasaba.