şükela:  tümü | bugün
 • 30 yaşındayım, hayatımda ilk defa tatile gittim. yani böyle denizli, havuzlu, güneşli olanlardan ilk defa. daha önce hep "ben öyle tatili sevmiyorum yeaaa, o ne öyle sıcakta yat yat yat" derdim. ama sebebi bu değildi tabi.
  o kadar kalabalığın içine ben bu vücudu nasıl çıkaracaktım ki? arkadaşlarımın gözleri önünde, bu löpür löpür halimle havuz kenarında yürüyecek halim yoktu tabi.
  yine havuza giremedim utandığımdan, denizden daha samimi bi ortam. denize sabah erken girdim tenha diye. yine kolsuz tişört bile giyemedim kollarım ince değil diye, dizüstü şort giyemedim bacaklarım kalın ve selülitli diye.
  40 derece yapış yapış havada, kolsuz tişörtle şort giymeme siz izin vermediniz.
  siz işte siz.
  30 yaşındayım. 30 yıldır istediğim gibi yaşamama izin vermediniz. siktirin gidin artık hayatımdan.

  tanım: şişman kadının, şişmanlığından dolayı yaşadığı çoğunlukla duygusal sorunları aktaracağı günlük.

  not: aradım, benzer başlık bulamadım.

  edit: dostum günlük demişim ama bu kişisel gelişim kitabı olmuş.
  "hayatımdan siktirin gidin" dediğim arkadaşlar sağolsunlar zayıflamam gerektiğine de karar vermişler, ağlamamam gerektiğine de.
  okuduğunu anlamayanlara da kafam girsin.

  edit 2: "boşver siktir et zaten çoğu gitmiş azı kalmış hayatının" diyerek teselli eden arkadaşın kafasından olsa keşke hepimizde.

  edit 3: aslında "okuduğunu anlamayanlara kafam girsin" demiştim ama yok, dayanamıyorum. kilolu olduğum için kimseye sitem ettiğim yok, beni sevin de demiyorum, beğenin demiyorum. takıldığım nokta bir insanı fiziksel özellikleri ile yargılamak, bununla yetinmeyip bu yargıyı dışavurmak. götünüzden anlayıp abuk subuk cevap vermeyin. öf.

  edit 4: mesajlarıyla destek olmaya çalışanlara teşekkür ederim. hala daha zayıflama tavsiyesi verenlere bir kez daha kafam girsin.
  neyini anlamıyorsunuz? bi adam düşünün, vücudunun her yeri dövmeli diyelim. millet hergün buna karşı sikko sikko yorumlar yapıyor, adam da bundan şikayetçi. adama destek olmak için dövmesini nasıl sildireceğini mi anlatacaksınız? öf.
 • (bkz: armut neden pişip ağzıma düşmüyor günlüğü)

  (bkz: bir allah alayım yanında da bir hurma)

  e napak? ya başkalarını amına takmayacaksın ve istediğini giyeceksin, ya da:

  (bkz: spor)

  (bkz: rejim)

  "ühü ühü ben değişmeyeyim de tüm diğer herkes değişsin" diye beklentileri olan insanlardan kıl oluyorum. oldu, prenses, başka?

  bu arada erkek halimle spora abanıp (günde 1.5 saat yüzmek ve 2-3 saat yokuşlu yollarda yürümek) dengeli beslenerek son 2 ayda 6 kilo verdim. sen bu arada ne yaptın?
 • şişmanolduğun için değil, elalemi kendinden daha çok umursadığın için 30 yıldır istediğin gibi yaşayamıyorsun sevgili şişko kardeşim...
 • haftalardır tüp mide ameliyatını araştırıyorum, sırf insanların aşağılamalarına daha fazla tahammül edemediğim için.
  annem iki gözü iki çeşme ağlıyor, ya sana bi şey olursa diye. ama buna rağmen neler çektiğimi bildiği için engel olmuyor.
  ve ben riskli bi ameliyata, sırf gözünüze batıyorum ve söylediğiniz sözler, şişman şakalarınız, güya iyiliğimi düşündüğünüz için eleştirileriniz, şişmanım diye benle sevgili olan adamı aşağıladığınız, beni 2. sınıf insan olarak gördüğünüz için gireceğim.
  olur da bir komplikasyon olursa, olur da ölürsem daha öncekiler gibi, hepinizin payı var bunda. vicdanınız biraz olsun rahatsız olur belki şişman insanları aşağılarken, hayatlarını çekilmez hale getirip riske atmalarına sebep olurken...
 • bu işi nikine yansıtacak kadar takıntı haline getirmiş bir yazar haykırışı.

  insanları boşver arkadaş, sen nasıl rahatsan öyle yaşa, kumsallara pek inmediğin belli, kumsallarımız kadınlı erkekli göt, göbek kaynıyor, fit vücut görünce insanlar dönüp bakıyor.

  kendinle barış biraz.
 • boş eleştirileri kafaya takan insan düşüncesi. halinden memmunsan sorun yoktur.

  tabii kilolu olmak istemiyorsan o zaman gereğini yapacaksın. yapmıyorsan ağlama, çünkü o seni eleştiren insanlar senin üzüldüğünü hiç bir zaman umursamayacaklar.
 • kendinizle barışın diyen sevgi kelebeği arkadaşlar. o iş öyle olmuyor, keşke dediğiniz kadar basit olsa... hayata bir kere geliyorsun ve diğerlerinden farklisin. bu insanın psikolojisini perişan eden kötü bir durum. inanın bu durumu yaşayanların elinde değil boşvermiş olabilmek.
  o yüzden güzel tavsiyeleriniz bir işe yaramıyor.
  insanlar sizin sözünüzle tamam o zaman deyip sokağa fırlamıyor. olmuyor.
 • şişmanlık, zayıflık bunlar halledilebilir ve gelip geçici durumlar.

  bu gün sen kilolu olursun, ben zayıfımdır ; yarın ben kilo alırım, sen zayıf durursun.

  takma..
 • tamam sosyal baskının da etkisi var, bu yadsınamaz bir gerçek, ama sen hayatını yaşa güzel kardeşim. aç gogıl'a yaz bakalım ne kadar kilolu insan azimle, sabırla sağlıklı bir yaşama kavuşmuş. kaldı ki kiloyu sadece sağlık için düşünmelisin, yok bikini giyemiyorum, yok denize gidemiyorum vs diye değil. üstelik bir de genç yaştaysan o zaman kesinlikle 'sağlık' adına harekete geçmelisin.

  yahu ben iki yıla yakın sol tarafım kel gezdim, üstelik üniversite okudum, milletin peruk tak, şöyle yap böyle yap, şu krem varmış kıçına sür kafandan saç çıksın, şurda kolsuz ermeni bir doktor varmış ona git, demesini de bi tarafıma takmadım, kendimce çözümler bulup mis gibi tedavimi oldum, üstelik bin tane aktivite yaptım. biraz nefes alışınızın kıymetini bilin.

  edit 1: yaş belirtilmiş, dikkate almamışım. çok genç pırıl pırıl yaşlar, onu bunu bırakıp adım atmak gerek.

  edit 2: gecenin 3'ünde merak.

  yazarı biraz inceledim ve iki entry dikkatimi çekti:

  (bkz: #59729675)
  (bkz: #62566248)

  oysa moralinin bozuk olduğunu düşünmüştüm, belki dedim belki... duygularımla oynadın sayın şişman kadın.