1. kadınların sadece güzelliğiyle ön plana çıkıp, tahta gibi olmanın marifet sayıldığı bir çağda şişman kızlar başlığının dolup taşmasına rağmen şişman erkekler üzerine yorum yapılmaması pek de şaşırtıcı değildir.

şişman erkekler çöp gibi olanlarına göre tercih edilesi, sevilesi erkeklerdir.(şişmanlıktan kastımız obez değilse tabi)
  2. bütün erkeklerin bir gün dahil olacağı grup.
  3. şimdi, sen de duba gibisin de ondan diyeceksiniz ama, kesinlikle sıska erkeklere tercih ettiğim erkeklerdir. ben istiyorum ki sevgilime sarılınca kemikleri batmasın, göbeğine yatayım saçımı okşasın, yanında kendimi kötü hissetmeden yemek yiyeyim vs vs... bi de uzun boylularsa dadından yinmez.
  4. kendine güven, güleryüz ve efendi tavır sahipleriyse eğer zayıf ya da baklava kaslı hemcinslerine göre çok daha tercih sebebi olabilecek tipler.
  5. geniş omuzları, gülen yüzleri varsa, bir de espri yetenekleri sağlamsa dünyada tek geçilmesi gereken erkek türüdür...
  6. sırf bu nedenle* sevgili bulamayanların diline pelesenk olmuş şöyle de bir şarkı vardır:

kızlar kızlar gelem mi?
    yanağızdan öpem mi?
    siz anaağzın koynunda,
    ben soğuktan ölem mi?*

ya da şu:

benim de canım var
    ben de insanım
    benim de kalbim var
    ben de insanım.*
  7. yaklaşık on dokuz senedir içinde bulunduğum erkek gurubudur.uzun boylu olursak daha da güzel olurmuş,göbeğimizde yatılırmış falan ama ilk bakışta bayanların genelde abi ya da kardeş şeklinde yaklaştığı insanlar topluluğudur ayrıca.eğer biraz kendini geliştirmişse adonis kasına ihtiyaç duymaz ama geliştirememişse zayıflamaya çalışır.
  8. iki türe ayrılan erkek türü. şişman olduğunu kabul edemeyen bu halinden nefret eden erkekler ve şişman olduğunu kanıksamış erkekler olarak. ve her şişman erkek bu iki aşamayı da yaşar. genelleme yapmakta hiç sakınca görmüyorum zira yaşayan bilir. *

birinci tür ve aşamada olanlar bulundukları durumu sürekli kabullenemez ve reddeder. her gün artan kilolarını öğrenmek için tartıya çıkmakan korkar hale gelir, ama gene de kilosunu merak etmeden duramaz, tartılır. sosyal ortamladan uzaklaşmaya başlar. hele bir de genç denebilecek bir yaşta ve bekarsa "beni bu halimle kızlar hiç beğenmez ki sokakta incecik kızlar var off" düşüncelerile kendini eve hapseder vs vs vs gibi... sürekli kendini spor salonlarına atar ve fekat spor yapıp boğazına dur diyemedikçe ve ayrıca spor salonundaki diğer kaslı toplumun belirlediği güzel erkek standardına girmeye çalışan ve girmiş erkekleri görünce daha bir depresif hale gelir(o moral bozukluğunda yaptığı spor da bir halta yaramaz). zincirleme gibidir ne kadar morali bozursa toplum içerisinde o kadar itici bir o kadarda çekilmez hale gelir.

bu vatandaş eninde sonunda ikinci aşamaya yani ikinci tür şişman erkek modeline geçer. bu da "ulan madem zayıflayamıyorum, madem şişmanım yaşayayim şu hayatı.. zevkini çıkara çıkara" modelidir. tartıya çıkmaya luzum görmeyen, şişman olduğunu kanıksamış erkek; bir noktadan sonra o ilk aşamada olmak istediği zayıf erkeklerden bir farkı olmadığını çözecektir zaten. kilo nedir ki? bütün olayın özgüven olduğunu yavaş yavaş anlayacaktır zira. kanıksama sürecinden sonra özgüveni zaten artmıştır. kendisini ve çevresini eğlendiren, espirili, sempatik olma durumuna girer ki. sosyal bir erkek olma sürecinde zayıf, kaslı ve fekat içi boş bir erkek olmaktan daha iyi kriterlere sahiptir artık. ama işte, artık şişman bir erkek olmanın tek sakıncasının kendi sağlığına zararlı olmasıdır, bilinçlidir.

böyleyken böyle...
  9. bunlarla sabahleyin brunch'a bir oturulur, ta aksam gunes batarken kalkilir, kalkilirken aksam yemegi icin plan yapilir.
    yemek yemek cok guzel birsey. oleyyy.
  10. genel olarak sevimli/sempatik davranan/bulunan erkekler:
    ancak, özellikle bu sevimli/sempatik olma/davranma konusunda benim (de..) şöyle bi teorim var: genel estetik kalıplar kadınlara daha fazla dayatılıyor ve kadınlar da bu kalıp içinde kalmaya dikkat ediyorlar.. ancak, erkeklere böyle bi estetik dayatma çook çook az yapılmakta: sonuçta, bu estetik kalıpları belirleyip dayatan da egemen erkek kült/ür..

neysse,, uzatmadan toparlayayım: şişman erkekler sevimli olur/davranırlar, zira pek de fazla seçenekleri yoktur zira: çünkü bu erkekler, daha zor beğenilecek/tercih edileceklerinin farkındadırlar ve bunun sonucu olarak da, herkeslere karşı daha bi sevecen olurlar: "ben göbekli erkek severim.." beyanları filan herr ne kadar rahatlatıcı bi etki sağlasa da bu erkeklere, brad pitt'in vücudunu gördüğünde kadınların verdikleri tepkilere bakarak, bunun pembe bi yalan olduğunu anlayabilirler..
    sevimli/sempatik olmak zorunda diil bu erkekler, ancak işşte onlara dayatılan kalıplar da bu demek ki: herkeslerle arkadaş ol, sevgili olma atakların "ben seni arkadaş olarak görüyorum.."la savuşturulsun, kilolarınla barışık olduğunu söyle ve bununla ilgili espriler yap (ki, metin şentürk'ün esprilerinin muadilir bence..) filan falan-
    yıpratıcı olmalı sanırım..

şişman erkek hakkında bilgi verin