• çevreme bakıyorum da; bir kız ne kadar şişman, ne kadar bakımsız (çirkin diyemedim) olursa olsun, illa ki çevresinde kendisine dadanan bir er kişi oluyor. bu kızlardan "ay manyak yine aradı ya", "sana mı kaldım ben" gibi replikler duymak her zaman çok olası.

ama erkeklerde böyle bir durum yok maalesef. gencimiz biraz şişman, biraz da karizma yoksunu bir arkadaşsa özgüven eksikliğinin de dibine vuruyor. o haldeyken de, bırakın bir kıza alıcı gözle bakabilmeyi, şöyle inceden, buğulu bir kesik bile atamıyor. e hani önemli değildi erkeğin kilosu? ulan önemli işte, adamın eli pipisine yapışmış.

türkiye'de olmak şartıyla; "şişman erkek mi yoksa şişman kız mı olarak tekrar dünyaya gelmek istersin?" diye sorsalar (ama illa ki şişman olacak), kafadan şişman kız derim. her çeşit kıza aç bir erkek kitlesi görüyorum çünkü. ne bileyim, bari yalnız ölmem.
  • geniş omuzları, gülen yüzleri varsa, bir de espri yetenekleri sağlamsa dünyada tek geçilmesi gereken erkek türüdür...
  • iki türe ayrılan erkek türü. şişman olduğunu kabul edemeyen bu halinden nefret eden erkekler ve şişman olduğunu kanıksamış erkekler olarak. ve her şişman erkek bu iki aşamayı da yaşar. genelleme yapmakta hiç sakınca görmüyorum zira yaşayan bilir. *

birinci tür ve aşamada olanlar bulundukları durumu sürekli kabullenemez ve reddeder. her gün artan kilolarını öğrenmek için tartıya çıkmakan korkar hale gelir, ama gene de kilosunu merak etmeden duramaz, tartılır. sosyal ortamladan uzaklaşmaya başlar. hele bir de genç denebilecek bir yaşta ve bekarsa "beni bu halimle kızlar hiç beğenmez ki sokakta incecik kızlar var off" düşüncelerile kendini eve hapseder vs vs vs gibi... sürekli kendini spor salonlarına atar ve fekat spor yapıp boğazına dur diyemedikçe ve ayrıca spor salonundaki diğer kaslı toplumun belirlediği güzel erkek standardına girmeye çalışan ve girmiş erkekleri görünce daha bir depresif hale gelir(o moral bozukluğunda yaptığı spor da bir halta yaramaz). zincirleme gibidir ne kadar morali bozursa toplum içerisinde o kadar itici bir o kadarda çekilmez hale gelir.

bu vatandaş eninde sonunda ikinci aşamaya yani ikinci tür şişman erkek modeline geçer. bu da "ulan madem zayıflayamıyorum, madem şişmanım yaşayayim şu hayatı.. zevkini çıkara çıkara" modelidir. tartıya çıkmaya luzum görmeyen, şişman olduğunu kanıksamış erkek; bir noktadan sonra o ilk aşamada olmak istediği zayıf erkeklerden bir farkı olmadığını çözecektir zaten. kilo nedir ki? bütün olayın özgüven olduğunu yavaş yavaş anlayacaktır zira. kanıksama sürecinden sonra özgüveni zaten artmıştır. kendisini ve çevresini eğlendiren, espirili, sempatik olma durumuna girer ki. sosyal bir erkek olma sürecinde zayıf, kaslı ve fekat içi boş bir erkek olmaktan daha iyi kriterlere sahiptir artık. ama işte, artık şişman bir erkek olmanın tek sakıncasının kendi sağlığına zararlı olmasıdır, bilinçlidir.

böyleyken böyle...
  • şişmanlık yüzlerine da yansıyorsa işleri zor olan erkekler. yüzdeki kemikler kaybolur, gıdı çıkar, sevimli ayıcık gibi bir şey çıkar meydana.
  • şişman olmasına rağmen götü göbeği salmamış olanları vardır bunların. şişmandan ziyade iri yapılı görünürler böyle. hah işte onlar şişmanım diye üzülmesin onları seviyoruz
  • tamamı victoria's secret melekleri ve biscolata erkeklerinden oluşan sözlük yazarları tarafından topa tutulma sırası gelmiş erkektir.
  • şişman kızlar'a nazaran "çok severim" tepkileri almasında esas etken dendiği üzere kadın-erkek algısındaki fark. erkek fiziksel görünüşe göre puan veriyor malum, kadınlar da genel imaj'a puan veriyorlar. dolayısıyla karşı cinsi etkileme adına şişman erkeğin sahip olduğu dezavantajla şişman kız'ınki bir değil. ha bu algı ne kadar evrensel, ne kadar yerel bilemiyorum o ayrı. çünkü bir anlamda erkekler kadınları zorluyorlar "bizim dış görünüşümüz önemli değil yeaa" dye, kadını "şişman da olsa erkek erkektir"e razı ettiriyorlar. gerçi şişman veya değil çok büyük ihtimalle herkes bir şekilde eşini buluyor hayatta ama esas mevzu kimin ne kadar seçme şansı var, kim ne kadar kendisi dışındaki seçimlere mahkum kalıyor. neden, niçün böyle bu işler sosyoloji okumuş birisi gelsin anlatsın ama şişman erkeğin en genel haliyle yaşadığı rahatlığı şişman kızlar yaşayamıyorsa ortada çok derin bir uçurum var demektir.
  • bunlarla sabahleyin brunch'a bir oturulur, ta aksam gunes batarken kalkilir, kalkilirken aksam yemegi icin plan yapilir.
    yemek yemek cok guzel birsey. oleyyy.
  • avantajları var mı bilmediğim kategori. ancak şu var ki yağ oranı arttıkça penis bu yağ kitlesinin içine gömülür, dolayısıyla dışarıda kalan bölümü kısalır. bir an önce zayıflayın derim.
  • bütün erkeklerin bir gün dahil olacağı grup.
hesabın var mı? giriş yap