şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kilo fazlası olan dişi organizmalardır. kendi aralarında kabaca ikiye ayrılırlar:
    -kompleksli şişman kızlar
    -komplekssiz şişman kızlar

-kompleksli şişman kızlar: iletişim içinde bulunulduğu zamanlarda şiddetle yanından kaçma isteği doğuran tipte insanlardır. "allahım ben şişmanım, kimse beni beğenmez" düşüncesiyle kendisinin ve çevresindekilerin hayatlarını zehir ederler. bu kategorideki kızların çevrelerinde herkes tarafından beğenilen, güzel sayılabilen kızlar bulunur ve bu şişman kızlar o güzel kızın hayatını yönlendirebilecek etkiye sahiptirler -ki bu konu başka bir entry'de detaylı olarak incelenecektir (bkz: guzel kiz ve yanindaki sisman kiz sorunsali)-, bunlardan uzak durmak gerekir.
    -komplekssiz şişman kızlar: "ulan şişmansak şişmanız, hikmet-i hüda böyle uygun görmüş ne yapalım" düşüncesi ile hareket ederler ve anaçtırlar. çevrelerine sevgi partikülleri saçarlar, sempatiktirler. bu tür kızlarla herşeyi paylaşabilirsiniz, dostlukları mükemmeldir; bir gece vakti kibrit çaksalar alev alacak derecede alkollü bir şekilde evlerine giderek dizlerine kapanıp "beni terketti" diyerek saatlerce ağlayabilirsiniz, doğal ve içten davranıp teselli ederler, içten içe terkeden kötüye lanetler okuduğunu hissedebilirsiniz. bu kızlar kolay kolay kırılmazlar, onları kırabilecek tek şey sizi dizlerine kapanıp zırıldadıktan üç beş gün sonra uğruna harap olduğunuz kötü ile tekrar liseli aşıklar gibi gezerken görmektir. "ah ne kadar iyi, sana dönmesine çok sevindim; bak o kadar kendini yıprattığına değdi mi" derken bile sevecenliğinden bir şey kaybetmez ancak ses tonu olan-biteni onaylamadığını, kötünün size göre olmadığını, sizin kıymetinizi bilemediğini, zaaflarınızı açık açık söyler. şayet bu ses tonunun anlatmaya çalıştıklarını anlamamakta direnir iseniz iki hafta sonra tekrar gece vakti kapısını çalıp eşşekliğinizi hönküre hönküre böğürmemeniz kaçınılmazdır. ancak onlar sizin gibi yanar-döner değillerdir, yine içten içe lanet okuyarak sizi teselli etmeye devam ederler. değerleri bilinmeli, bir dedikleri iki edilmemeli insanlardır bunlar.
  • bu hatunların ortak özelliği ben ne kadar sevimliyim, güzel vücudum yok ama aslan gibi bir kalbim vardır tarifine uygundur, bir sevgilisi oldu mu aman allahım, o ani olarak dünyanın merkezine oturur ve bir pergel gibi etrafında tavaf edilir.bu hatunlar montofon kılıklı ineklere de şeklen benzedikleri için hayvani bir boyutta erkek arkadaşlarını kıskanır ve diğer zayıf ve ince vücutlu hatunları birer düşman gibi görür.başkalarının psikotik kritiklerini yapar lakin komplekslerinden habersiz gibi davranıp, kendiyle barışık insan modelini çizmeye devam eder, kimse yutmaz ve inanmaz o ayrı.yinede bu tip hatunlardan hoşlanan kimi erkeklerimiz vardır ki ben onlara zevksiz diyorum, gocunmuyorum. her akşam reha muhtar haber hattında zayıflamanın sırlarını izler, akşam gazetesi alıp lady diana diyet tarifleri okur, başkalarının yanında mühimmat tüketmez, eve gelince buzdolabında soluklanır...aman allahım, mümkünse uzak
    (bkz: sisman hatunlar cirkindir hakikaten)
  • oyle sisman kizlar vardir ki, gercekten at gibidir ve boylari pek cok erkekten daha uzun oldugundan erkeklerin uyuz oldugu bir gruptur.

oyle sisman kizlar vardir ki, gercekten akıllıdırlar ve çalışıp erkeklerden daha çok para kazanirlar. adam bira alacak para bulamazken bunlar paralarini jigololarina yedirir milleti sinir ederler.

oyle sisman kizlar vardir ki, gobekleri yuzunden egilip ayak tırnaklarini kesemez, corap bile giyemezler. lakin genede sisman erkeklere nazaran daha aktif sex yasantilari vardir. cunku sisman erkek gobeginden pipisini bile goremez.

oyle sisman kizlar vardir ki, manyak yakısıklı kocalari vardir. pek cok hatun donup bakar, "bu adam bununla nasil evlenmis ay igrenc" seklinde yorum yapar hatta sisman hatunun yaninda kocalarina asilirlar.
  • (bkz: koca got)
  • komplekssiz sisman ancak yasli sisman insanlardir. onlarinda tavlamak/tavlanmak gibi sorunlari yoktur bir gozleri topraktadir. sisman insan gencse ve hala arzularini paylasacak birisini bulamadiysa moral bozuklugundan dolayi, kompleks yapmasi imkanlar dahilindedir..
  • italyan ressam botero'nun favori konusudur... hatta şöyle diyelim, kendisi sadece şişman kadınları çizmez, ince olanlari da şişman çizer... balik eti hastasi... kisaca botero sony handycam'lerde bulunan "şişmanlat" görüntü efektini ilk bulmuş olan ressamdir...
  • (bkz: katana)
    (bkz: şişman erkekler)
    (bkz: balık eti)
  • (bkz: yarmagül)
  • sozlukte buyuk sukse yaratan (bkz: sisko hatunla yazistigini anlamak) basligina meze olmus kiz cesidi..