şükela:  tümü | bugün soru sor
  • götümle güldüm.

sisteme hayır kardeşim, tek adamlı sisteme hayır

diktatörlük sistemine hayır

chp aday çıkarsa falan filan. babam aday olsa yine oy vermem diyoruz sen ne diyorsun... yazık bu memlekete.
  • (bkz: bait)
    dün twitter'da aktrollere mesajla giden hareket planına tam olarak uyuyor başlık sahibinin şu cümleleri. yarım ağızla yaa sistem iyi bee demeleri falan. başından beri, bunların getirmeye çalıştıkları izansız sisteme karşı oldunu söylüyor, aklı başında tüm muhalifler. böyle yarım ağızla ege köylüsünden falan mı oy koparmaya çalışıyorsunuz? anlamam mümkün değil.

edit: at alındı, üsküdar geçildi. gökten isa inse, şu an yapabileceği hiçbir şey yok.
  • kuvvetler ayrılığı demokrasinin olmazsa olmazıdır. aday kim olursa olsun yetkilerin tek elde toplanmasına hayır.
  • sisteme de hayır, erdoğan'a da hayır, tek adamlığa hayır, babam bile olsa hayır.
  • bu sistem yeni erdoğan lar yaratmak için planlanmıştır, o yüzden sistemede erdoğan a da hayır, atatürk'ün izinde laik cumhuriyete sahip çıkabilen parlamenter çok partili sisteme evet
  • sisteme de hayır kardeşim. zira bu kadar yetkiyi ben babama vermem.
  • saçmalık. esad tipi rejime hayır!! bu sistem insani gelişmişlik endeksinin en kötü olduğu, dünyanın en kötü durumdaki ülkelerinin sistemidir. sistem bile değildir, iyi durumdaki ülkeleri bile batırdığı sayısız kez gözlenmiştir. bunu söyleyen akademisyen bunu bilmiyorsa akademisyenim diye dolaşmasın..
  • gerizekalı beyanı.

ne sistemi olm? sistem filan mı var ortada? ucube bir anayasa değişikliği. ne kuvvetler ayrılığı var, ne demokratik haklar var, ne de liyakate dayalı kurumlar. ne var lan bunda büyük bir kandırmacadan başka. aksine çağdaş dünyada asla olmayacak zırvalar var.

adamın teki çıkmış "egemenlik kayıtsız şartsız benim olsun mu?" diye soruyor. ne sisteminden bahsediyorsun?
  • yeni moda yetmez ama evet akımı yaratılmaya çalışılıyor herhalde ama bu sefer yiyen çıkacağını sanmam, diyeceğim ama yine kesin birileri de bunu yer. sonra da çıkarlar pişmanız derler.