şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sistem karşıtı olarak ele alınan veya düşünülen olay nesne veya şeylerin sadece sistem içerisinde var olarak seslerini duyurabilme durumu . örnek olarak rage against the machine verilebilir. bir plak şirketi ile anlaşamama durumunda meşhur olmaları imkansız hale gelirdi. bu duruma aykırı olarak public enemy verilebilir . son albümleri sadece mp3 olarak çıktı ve prodüksyonu da kendilerine ait bildiğim kadarıyla .
 • buna güzel bir örnek te buena vista social club' tur
 • mevcut sistemin devrimciliğe karşı (ne yazık ki ) galip gelmesini; üzerinde che resimli t-shirtlerden + marx ın özlü sözleri bulunan gömlek vb gibi giyim eşyalarından da anlayabiliriz.
 • sistem alternatiflerini sindirmez, karşıtlarını sindirir.
 • sistem/kurgu o kadar kuvvetlendiki artık alternatifleri de onun içinde kaldı.. ama yinede nasıl olsa bu çerçeveden kurtulmamız imkansız dememeli..küçük tawırlar ve mesajlarla karşı konmalı diorum..
  ne kadar çok satsanızda yada tüketim malzemesi olsanızda hiç klibiniz olmamasına rağmen ii bir satış yakalamanız; süper bir film olmanıza rağmen oskara hiç bir dalda aday gösterilmemeniz bile bir başarıdır (bkz: pearl jam) (bkz: u2) (bkz: radiohead) (bkz: fight club) rage against the machine gibi yallah devrim eşitlik diip sonra mtv awards da canlı performans wermiş olabilirsiniz ama bir ay sonra zack de la rocha nın yaptığı gibi "artık popülaritemiz politik tavrımıza engel olmaya başladı" diyerek gruptan ayrılmanız hala umut olduğunu gösterir.. tibette konser wermek, 3.dünya ülkelerinin borçlarının imf tarafından silinmesi için bir konsere iştirak etmeniz belkide amerikada yaşanan bu seçim komadyasının sebebidir... popülizmi reddetmek belki zor ama umut doğurucu... we are the middle children of history,with no purpose or place.we have no great war,no great depression. our great war is a spritual war. our depression is our lives.. görüldüü gibi undestruction akımında sanatın rolü de tartışılmaz, bononun çook gençken dedii gibi geleceğin politikacıları sanatçılardır... we de zack de larocha nın dedii gibi:
  all!
  hell!
  can't stop us now!!!!
 • totaliterligin karakteristik ozelligi
 • "hiçbir sistem baki değildir ve her sistem er ya da geç kendini sindirerek tarihe karışır" demişti yıldız parkı'ndaki bir dost. onu hatırlatan geçici durum.
 • taksici rantçı orospu çocuklarının uber'e yapmaya çalıştıkları olaydır.