şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bünyesinde 15 tane gözde alt coin bulunduran yeni kripto para borsası.
  • https://coinmarketcap.com/exchanges/sistemkoin/

kimsenin hakkinda bisey bilmedigi fakat butun coinlerde hacim olarak su an en buyuk kripto borsasi. bandirmadan acilmis. btcturk, paribu ve diger bi kac site hakkinda bile sayfalarca entry dosenirken bu elemanlar hakkinda bilgi yok. kim lan bunlar?
  • sadece tek yerden btc aldığım için bana büyük bir nimetmiş gibi gelen coin borsası.btcp nin twitter sayfasında gördükten sonra üye oldum ve ilk izlenimlerim çok iyi , 5 den fazla banka ile para yatırma seçeneği,bir çok coini tl ile alabilmek ve ilk para yatırma işlemimin 5 dakika sürmesi.başarıların devamını dilerim.referans kodu istemiyor ama eğer referansımla üye olmak isteyen sistemkoin referanslı link
  • bitcoin private gibi taze bir hardfork ürününü işleme almış olması ilgi çekici olan yerli borsa.şu an için paribu ya da btcturk den btc ya da eth alıp yurtdışı borsalarda işlem yapmak daha güvenilir.
  • sistemkoin

btc, eth dahil 25 farklı cc'yi alıp satabileceğiniz, hacmi de oldukça iyi yeni türk kripto para borsası.

ben beğendim.

neden beğendim peki ?

kullanışı oldukça kolay, arayüzü basit, 2fa kodu ile giriş yapılması gibi nedenlerden dolayı.

ayrıca üye olduktan sonra ehliyetin ön yüzünü gönderdim ve takribi 5 dakika sonra da profil hesabı ''onaylı'' hale geldi. bu konuda da oldukça hızlılar.

para yatırma/çekme miktarı min. 100 tl. max da limit yok.

para çekmede 4 tl., alım satımlarda ise % 0.15 komisyon ücreti var.

transfer ücretleri ve min./max miktarlar ise her cc'ye göre değişiyor.

misal btc de min transfer miktarı 0.002 btc, transfer ücreti ise 0,0004 btc. bu da yaklaşık olarak 16 tl. (1 btc 40.000 tl. olarak hesaplanmıştır.)

üye olmak isterseniz referanslı linkim bu https://sistemkoin.com/#/ref/3768746294.

referanssız olmak isterseniz google'a ''sistemkoin'' yazmanız yeterli.

edit : çalıştıkları bankaları yazmamışım. şunlar;

anlaşmalı bankalar;

akbank
    tebbank
    halkbank
    denizbank
    ziraat bankası
    qnbfinansbank
    yapı kredi bankası
    enpara

7/24 yatırım işlemi yapabiliyor.

qnbfinansbank ve enpara hesaplarına ise 7/24 para çekimi yapılabiliyor, diğer bankalara sadece işgünlerinde 09:00-17:00 saatleri arasında çekim yapılıyor.
  • şimdilik en çok altcoin'e destek veren türk borsası
  • coin çeşitliliği manasında ülkemizin halihazırdaki öncü borsası olmasına rağmen işlem hacmi gerçeği yansıtmamaktadır. ccm'ye iletilen verilerde üç kağıt vardır.
  • sanki her an vur-kaç yapacaklarmış gibi duran, bana çiftlikbank'ı anımsatan hiç ama hiç güvenmediğim, uzak durulası yerli bir kriptopara borsası. nedenleri ise şunlar:
    -önüne gelen bütün shitcoinleri üç kuruş daha kazanmak için kullanıcıları hiç düşünmeden siteme eklemeleri. bunların listeledikleri çoğu altcoine bakın. birkaç pump görüp dibin de dibini görmüş çöp coinler. başka doğru düzgün hiçbir borsada eklenmemiş, ekibi, kullanım alanı hiç araştırılmamış projeler. anlaşılan belli bir miktar btc ve coinin verilmesi karşılığında kolayca sisteme ekliyorlar. bu çöp altcoinler birkaç dumptan sonra dibi görünce madenciliği bitme noktasına gelir ve %51 atakları başlar. daha önce çok kez yaşandı bunlar temkinli olun.
    -cmc'deki volume verilerinde öne çıkmak için botlarla al-sat yaparak sahte hacim yaratmaları. adamlar daha dün kurulmalarına rağmen yıllardır piyasayı domine eden milyon dolarlık hacimli top 20 coinde bitfinex'ten, bithumb'dan falan önde eğer yerseniz.
    -sitenin basitliği, arayüzü, desteği, üst düzey isimlerinin no name takılmaları.
    trade yapmayacaksanız borsada tutmayın coininizi. kendi masaüstü wallet'ınıza, mobil wallet'ınıza çekin. şiddetle uyarıyorum sonradan çok pişman olmamanız için. yerli borsalardan şuan bir tek btctürk güven veriyor.
  • bünyesindeki tüm coinlerin hacimleri uydurma verilerle yüksek gösteriliyor.

yalan verilerle borsasını şişiren bir oluşum. yarın birgün bu siteye ulaşılamayacak ve üyelerin btcleri buhar olup uçacak, hesap soracağınız hiçbir merci de olmayacak.

kesinkes uzak durun, uzak durun, uzak durun.

-
    -
    -
    not: bir borsada yalan hacim olduğunu nasıl anlarız? alış satış emirlerine bakınız. milyonlarca dolar günlük hacim yapan hiçbir borsada alım satım arası bu kadar fark olmaz. en fazla %2 veya %3 olması gerekir, bundan fazlası var ve hacim de çok yüksekse o borsa kesinlikle yalan hacim kullanıyordur.

- bu dengesizliği yeni yeni kapatıyorlar, ama sahte olduğu hala belli. hiçbir borsada alım-satım emirleri homojen olmaz, yani kademelere eşit bir şekilde dağılmaz. alım-satım emirlerinin en büyük kısmı mevcut fiyata en yakın kademelerde yoğunlaşır. ve bu emirler, mevcut fiyata uzaklaştıkça azalmaya başlar.

scamdir, dolandırıcılardır. uzak durun.
  • sistemkoin tamamen aşağılık adamlron kurduğu bir borsadır. 1 ayı geçkin süredir ben cüzdanlarını güncelliyorum ayağına kaç bin tane bitcoen miktarımı sıfırlayıp kendileri üzerinden al sat yapıyorlar. mail döşedim vatsapdan yazdım dönen yok cüzdan güncellemesi tamamlanınca iade edecez diyorlar. yalancı şerefsizler. üç kuruşa tama eden itler. kaç zamandır al sat yapayım diyorum hala bitcoenlerime ambargo koymuşlar. söylicek kelime kalmadı hırsızlar.