şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: bildiğiniz üzere)

mahlas sitesinde oturan sıradan bir siteli vatandaşım. aidatlarımı elimden geldiğince düzenli ödemeye çalışıyorum. site yönetiminin gelişi güzel getirdiği uygulamalara ve aidat zamlarına uyum gösterme çabası içindeyim.

en son siteye, yap işlet devret modeliyle, otomatik açılan kapı, çatıya varyantlı otopark ve site içine arabalı açık sinema yapmışlardı. onun kazığıyla uğraşıyorduk, aidatlara %40 geçirmişlerdi. sonra site yönetim kurulu başkanı çıkıp zamı %25'e çekmişti çok sevinmiş başkanı alkış kıyamet makamına uğurlamıştık.

başkan dün gece başkan yardımcılarından birini makamına çağırdı. istifasını isteyecekti sanırım. hepimiz o beklenti içindeydik. hatta kapalı devre yayın yapan site televizyonunda istifa konusu alenen dillendirildi. bu varyant işlerinde bayağı bir götürmüş söylentileri ayyuka çıkmıştı senelerdir. hatta site içinden kimi yerleri parsel parsel birilerine peşkeş çektiği söylenir olmuştu. başkan bey de bu tür karanlık işlere çok duyarlı(!) olduğu için yardımcısının istifasını isteyecek deniyordu.

o görüşmede neler geçti kimse bilmiyor. yalnız yardımcı bey daha sonradan, site içi yazışma, haberleşme kanalından, yönetim binasının karşısına bir koleksiyon binası dikeceğini, burada sitenin kuruluşundan bu yana yaşanan eziyetlerin anısına, ilk sıva, ilk tuğla, ilk demir gibi bir koleksiyon zinciri kuracağını ve bunun görüşmesini yaptığını duyurdu.

herkes ters köşeye yatmıştı.

şimdi dedikodular muhtelif. başkanla yaptığı tüm görüşmelerin video kayıtları varmış diyenlerde var. daha önce site yönetimini yıkmaya yönelik bir site içi kalkışma olmuştu. o hareketin tüm planlamasına sahip diyenler de var. o koleksiyon binasını dolduracak kadar dosya var elinde diyen de var.

buraya kadar neyse ne?

bugün bizim sitenin güney blokları vardır. balkes blokları. oraya bakan başkan yardımcısı da istifası gündemde olanlardandı. bugün site haberleşme kanallarından birinden "istifa yok" diye duyurmuş.

bakalım daha neler göreceğiz. başkanın otoritesi pul pul dökülür oldu. bak uyarıyorum. bu yardımcılar bu başkanı yiyecek matmazel.