şükela:  tümü | bugün
  • ev satın almayı düşünüyorum. siteleri de araştırıyorum ama aidatlar kiralar kadar olmuş. 2+1 evlerin aidatı ortalama 300 lira civarında. verilen hizmet güvenlik elemanları, havuz, spor salonu. ulan bu güvenlikler 50 bin tl maaş mı alıyor? su, elektrik, doğalgaz'ı devlet sağlıyor. çöpleri belediye topluyor. site sokak aydınlatmasını belediye ödüyor. sağlık hizmeti için 24 saat devlet ambulans hizmeti veriyor.

peki bu alınan aidatlar nereye gidiyor?

her ay sabit ücret almak yerine o ay yapılan giderin toplam daire sayısına bölünüp belirlenmesi gerekmez mi?
  • güvenlik görevlisi maaşları bürüt 3500 tl olarak hesaplansın lütfen. bunun vardiyası falan varsa en az 10 personel çalıştıracaksın. tazminat olayı, yemek olayı falan dahil değil. evet 50 bin tl alıyor güvenlikçiler. asansör, havuz, genel idare masraflarını saymaya başlarsan 300 tl normal bile olabilir.

mahalle arası evlerde bile aidat 75 - 100 tl ödenirken 300 tl ye çok demek neyin kafası ?

yoksa inceden hükümeti eleştirmek için mi yazılıyor bunlar. islam dinine mi saldırıyorsun bu başlık altında.
  • kaç dairelik site olduğuna göre değişir bu 300 tl.

sitelerdeki havuzlar site yönetimlerinin en çok sığındıkları gelir kalemini oluşturur, zira bir çok kişinin havuz bakımının maliyetini kestiremez. apartmana gelecek elektrik tutarı tahmin edilebilir aşağı yukarı.

site yönetiminde çalışan sayısının fazlalığı da en büyük etkendir.

en doğrusu şartlara göre site de oturmamak olacaktır kendi fikrime göre. şahsen ben o hatayı bir kez yaptım, 2 sene boyunca girmediğim havuzun, kışın kapalı olan havuzun parasını ödedim durdum.

aa pardon bir kere girdim havuza kafam çok güzelken, sonrasında 2 hafta işerken bedenim ruhumdan ayrılıyordu. kısa çaplı bir hastalık kapmıştım bir daha da girmedim zaten.