şükela:  tümü | bugün
 • yavuz bingöl'ün 99da çıkmış ziyadesiyle depresif albümüdür. yara sağalır, üzme, turnam, yaylalar, yarim nerdesin, zifir saçların, pencereme ay düşse, kara tren, yarım söz, divane bülbül, sarı gelin ve uzaktan sevdim şarkılarını içinde barındırır. bunlardan en bilinenleri kara tren ve sarı gelindir, yanılmıyorsam pencereme ay düşse'ye böyle yanan mektuplu afilli bir klip çektirmiştir yavuz bingöl. üzme ve yarım söz pek sık dinlenmemesi gereken adamın suratını yakan tokatlar atan şarkılardır.
 • "hasmın sitemini anlamamak hasma sitemdir." sair nedim
 • yavuz bingöl'ün en iyi albümüdür.
 • zamana yenik düşmeyen yavuz bingöl albümlerinden, öyle ki, bütün şarkıları dinlenesi albümler listesinin yavuz bingöl adına son halkası olduğunu düşünüyorum.
  bu albümden sonraki albümlerde başarı oranı %100'den %50-60'lara kadar falan düşmüştür ki bu da türk müzik piyasası için hiç de fena değildir ne yazık ki.
  oyunculuk kariyeri ile albüm başarısı arasında çok kuvvetli olmasa da negatif bir korelasyon olduğu bana göre su götürmez bir gerçek, bu da benim kendisine sitemimdir.
 • dönemin ve sonrasının güzel albümlerinden beri. lise yıllarıma denk geliyor hem de.
  albümün hemen hemen tüm şarkılarını bildiğimi fark edişim albümde bilmediğim tek şarkıyı fark edişimle eş zamanlı.

  demem o ki, albümün gizli şaheseri yara sağalır'dır. 19 yıl geçse de bir şarkı güzelse illa keşfedilirmiş... yavuz bingöl'ü sevmesem bile keşfedilirmiş...
  belki de biraz yaş almak, bazı yaralar almak ve yaraların kabuk tutması gerekmiş bu şarkının anlamlanması için. bir de üşünecek karlı şehirlerden geçmek galiba...

  yarim neredesin, yara sağalır'dan önceki favorimdi. gereken özen verilmemiş garip ama güzel bir eser.
  sonra da yarım söz'ü beğenirim. ama hepsinin üzerinde albümün de başlangıç eseri yara sağalır var artık.
  (bkz: #73331848)