• istanbul büyükçekmece’de bir sitenin önünden arabayla geçerken havaya ateş eden boz ayının biri, kendisini ihbar ettiği gerekçesiyle üç kuruş maaşa orada çalışmak zorunda olan emekçi bir kardeşimizi darp ediyor. güvenlik görevlisinin de olay karşısında şikayetini geri çekmesi, tehdit edildiğinin göstergesi.

bu tür vahşi hayvanların istanbul’da sayılarının artması endişe ve üzüntü verici bir durum.

ilgili haber
    video görüntüleri
  • pandemi döneminde şehre inen geyik falan gördüm ama ayı ilk defa görüyorum.
  • ayıya bak hele. ülkeye bak hele. kendisine bir bok olmayacağını biliyor çünkü, adamın yapmaya cesaret edebildiği şeye bak. bunu yapabilecek kadar eşkıya olmak zaten başka, ama adam başına bir şey gelmeyeceğini biliyor.

şikayet edenin kimliğini nasıl öğrenmiş? adam şikayetini neden geri çekmiş? kim kendisine şu yapılanları hazmedebilir de geri çeker şikayetini? adamı nasıl korkuttular.

ama bir kez daha, bu herif şikayet edenin kimliğini nasıl öğrenebilmiş? bunu açıklayın önce. sonra da şikayetin neden geri çekildiğini sorgulayın. sonra da şikayet olsun olmasın şuna gerekli cezayı verin. ayrıca kimliğini öğrenmesine kim yardımcı olduysa onlara da.

muz cumhuriyeti.

edit: bir sürü mesaj geldi, birçok kişi kanunen şikayet durumunda şikayetçinin kimliğinin paylaşılmasında sakınca yok diyor. benim bunu aklım almadı. aklım almadı derken, mesaj atanlar yalan söylüyor anlamında değil, gerçekten böyle olduğunu aklım almıyor. yani kanunen, şikayet durumunda şikayetçinin kimliğinin saklanması zorunluluğunun salt bir şekilde "olmamasını" aklım almıyor. belirli durumlarda bunun sakıncalı olmasını gerektirecek bir hukuki zorunluluk nasıl olmaz? örneğin, kamu düzenini tehdit eden, şiddet içerikli eylemlerin şikayet edilmesi, hatta ateşli silah kullanarak. böyle bir örnekte, kanunen, şikayetçi kimliğinin gizlenmesi icin hicbir dayanak zorunluluk vs. gerçekten yok mudur? eğer böyle bir sey yoksa, kim neden şikayette bulunup kendi canını göz göre göre tehlikeye atsın ki? adam yolda silah ateşliyor, şikayet ettiğinde kimliğine bu kadar kolay ulaşabilecekse eğer, yahu sıradan, güçsüz vatandaş neden böyle bir topa girsin?

benim bunu aklım almiyor.

he, bu örneğin ihbar mı şikayet mi olduğunu tam olarak bilemiyorum. eğer durum ihbarsa, zaten ihbar durumunda gri bölge yok bildiğim kadariyla.

bir mesajda da ak bir arkadaş "muz cumhuriyeti" lafına çok içerlemiş. öyle bir yazmış ki, entrylerine bakmasam aktroll olduğunu anlamayacağım bile. valla bu herif bulunur, cezası verilir, bu şikayet konusundaki aptalca uygulamanın düzeltilmesi icin adım atılır, o zaman silerim o muz cumhuriyeti kısmını dostum, anlaştık mı?
  • bu tarz barzolara ibretlik ceza verilmeli ki bunun gibi diğer barzolar da aynı eşkıyalığı yapmaya korksun yoksa bunların ucu bucağı kesilmez.
  • bireysel silahlanmanin önemini gösteren olaydır.
  • belli ki ayının ensesi kalın, şikayetçinin kim olduğunu nereden nasıl öğrenmiş irdelemek lazım ama bizim çok ileri demokrasimizde yavşaklar devlet koruması altında olduğu için o toplara girmeye hiç gerek yok.
  • dayak yiyen adam şikayetini geri çekmiş. mantıklı davranmış. tebrik ediyorum kendisini bu akıllı davranışından dolayı. ironi değil.
  • bununla işbirliği yapan kim varsa ortaya çıkartılması gerekiyor. şikayet edenin kimliğini açıklayan kimse şikayet edilen kadar suçludur. bu görüntülerden sonra savcılık işbaşına geçmiyorsa hukuk değil guguk devleti olduğumuz 47383974393. kez tescillenmiş olacaktır.
  • baklavacıları bir çiftin arabasının önüne kırarak darp etmeye kalktı diye günlerce linç ettiniz ki haklı olarak e bu ayı yavrusu daha beter şeyler yapmış ve nasıl bilgi edinmiş şikayetçi hakkında da gidip darp etmiş ülkeye bak adalete bak.
  • adalet sistemimizin nasıl bir yerlerine konduğunu yine yeni yeniden apaçık gördüğümüz bir haber daha.ulan zavallı adam kodumun barzosunu çekip vursa hayatı sikilecek, suçlu kendi olacak.ses etmediğinde ise adamın gururu sikiliyor işte böyle.haklıyı değil güçlüyü koruyan düzeninizin amk.
341 entry daha
hesabın var mı? giriş yap