şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kişisel gelişim uzmanı gibi ne altyapısı ne üstyapısı belli olan bi etiketi kendine yapıştırmış ve eğitim bir senin katkılarıyla okulları dolaşıp mini mini bebelere kafasının içindeki ne idüğü belirsiz düşünceleri aktaran insan..

  "öğrencilere anne ve babalarının hayır dualarını almasını tavsiye eden aslanhan, "başarının tek bir yolu vardır, bunu sınava girecek olan bütün öğrencilerin denemesini tavsiye ediyorum. anne ve babanın hayır duasını almayan kişi dünyanın en zekisi bile olsa hiçbir sınavı kazanamaz. anne ve babanın ettiği dua en makbul duadır." ifadelerini kullandı."

  (bkz: ukte dolması)
 • dün akşam sky 360'da rastladığım adam.
  kendisi hakkında fazla bilgi sahibi değilim. uğur ışılak'ın programına konuk olmuş.
  muhafazakar bir abi. söyledikleri, daha doğrusu konuyu anlatım şekli ilgi çekici.
  epey hızlı konuşuyor, konsantre olup dinlemeniz gerekiyor.
  yakında ekranlarda daha çok görebiliriz gibi geliyor,
  medya sever böyle adamları.
 • bağırarak konuşunca daha iyi dinlendiğini düşünüyordu. keşke düşünmeseydi.
 • bugün görev yaptığım ilçeye gelen ve bir dizi seminer veren kişisel gelişim uzmanı ve yazar.

  öğrencilere verdiği seminerde bulunmadım fakat öğretmenlere verdiği seminer eğlenceliydi, malum yarışmalara çıkan garip espriler yapan komedyenlerden daha eğlenceliydi en azından. eğitimci sıfatını az çok kalıpların dışına çıkarabiliyorsanız ve öğrencilerin hayatlarına birazda olsa dokunabiliyorsanız size bir katkısı olmayacak kişidir aynı zamanda. yaklaşık 1 saat 15 dakika izledik kendisini fakat yeni bir ufuk açamadı bende.

  "bir toplumu ileri taşıyacak olan şeyi eğitim zannediyorsunuz hepiniz ama aslında kültürdür", "kızlarınızı ve oğullarınızı çalıştırın (ev veya alışveriş işlerini kastediyor) her istediklerini yapmayın mesela benim oğlum 7 yaşında ama pazara tek başına gidip tezgahtan hangi hıyarın iyi olduğunu seçebilir ki ileride hangi hıyarlar karşısına çıkacak kim bilir" gibi klişe cümleler kurdu seminer boyunca.

  ha birde hala kulaklarım çınlıyor biraz yavaş be abi!
 • bugün tv8'de sahur programında o kadar güzel konulara değinmiştir ki insanın gözlerinin yaşarmaması elde değil.

  emanet alınan çocuk için dua eden ve evladını kaybeden baba,heidi ve avrupa,nijer de toplu iğne ile susuzluğunu gidermeye çalışan aile ve sayısız örneklerle unuttuğumuz bir çok gerçeği yüzümüze **
 • üniversiteye başladığım ilk yıl bölümümü sevememe ve buna bağlı olarak yaşadığım stres ve yeme bozukluğundan muzdarip idim. kendisinin bir konferansına kaldığım yurdun yönetiminin ısrarıyla katılmıştım. sonrasında tabiri caizse benim için hiçbir şey eskisi gibi olmadı. bana umut edebilmeyi hatırlattığı için kendisine her zaman minnettarım.

  edit: imla
 • facebookta bir videosuna denk geldiğim kendini kişisel gelişim uzmanı sanan adam.

  çocukların gelişimi ile ilgili tavsiyeler veriyor. saçma salak bilgiler veriyor.

  vidyo

  --- spoiler ---

  bırakın çocuklarınızı adam gibi hafızlıklarını yapsınlar, bırakın yatılı kalsınlar, bırakın hocalarına teslim edin, hamurrrrr gibi yoğursunlar.

  zorlukları yaşamazlarsa hayat bu çocukların ağzını burnunu kıracak. sorumluluk almayan, yük almayan ana kuzusu yetişen çocukları yarın kurtlar çakallar kapacak.

  --- spoiler ---

  şimdi bunun neresinde tutarsın, neresini bikbiklersin.

  bre *, dün çocuklarını hocalarına teslim edenler bugün darbeye kalkışmadımı sen hala aynı tavsiyeyi veriyorsun. okadar seni dinleyen kitlerere desene birey yetiştirin, çocuklara sorumluluk almayı öğretin,doğruluğu dürüstlüğü öğretin diye.

  yatılı kalsınlar, hocalarınıza teslim edin , hamur gibi yoğursunlar.

  bu nedemek lan.

  bu nedemek * aq andavalı seni.
 • sosyal medyada denk geldiğim bir videoda gençleri yargılayarak, onlara "geber" diyerek konferans veren, üslup bilmez, sözde kişisel gelişim uzmanı.

  konferansın bir yerinde "mahallede 11, 12, 13 yaşlarında kalas gibi kızlar geziyor, annelerine dedim ki bunlara bir bez verin eğilip toz alsınlar, belleri incelsin de kız oldukları belli olsun" gibi bir laf ediyor ki çıldırmamak elde değil.

  memlekette cahillik aktığı için bu insan bilirkişi sayılıp sahneye çıkartılır olmuş. yazıklar olsun.

  çalışır mı emin değilim ama tıklamak isteyenler için videonun facebook linkini ekliyorum:
  https://m.facebook.com/…00805053&id=317906778247661