şükela:  tümü | bugün
 • kuşadası'ndan bir kez dahi yolu geçenin tanımasının olağan olduğu, kuşadası'nın neşesiydi. ona "sıtkı başkan" derlerdi ya da "büyük başkan" ona hadsizlik yapanlar da vardı elbet ama tek tük. adalılar bu efsane adalıya sahip çıkardı. zaten niye çıkmasın ki!

  bugün vefat etmiş. birkaç ay önce şeker komasına girip hastaneye kaldırılmış, bir süre sonra bacağı kesilmiş ve inanılmaz zayıflamıştı. ancak maalesef kurtulamadı. gönül isterdi ki daha çok aramızda olsa, o lanet komaya girmeden hastaneye ulaşsa ve sokaklarda olsaydı.

  çakabey iöo'da okuduğumdan her cuma takım elbise, kravat istiklal marşı (kapanış) töreninde chp binasından el sallar hatta aramıza gelirdi. e, alkış gümbürtü tabii. onun da hoşuna giderdi. cenazelere gidip, sanırsam son çıkanlardan olurdu.

  allah rahmet eylesin. cenazesi yarın, öğle namazından sonra kaleiçi camiinden kalkacak.

  http://www.m.kusadasigozcu.com/…ir-parcasi-degil-mi

  https://www.youtube.com/watch?v=mzqezpxsba8
 • cenazesine 4000 kişinin katıldığı, bando eşliğindeki kortej ile tabutu taşınan başkan. gidişi de kendisi gibi büyükçe oldu. etrafınızdaki engellileri, özellikle sıtkı abi gibi engellileri daha iyi koruyun.

  keşke şeker bilekliği gibi bir şeye sahip olsaydı.

  http://www.hurriyet.com.tr/…an-icin-agladi-40734673
 • her kuşadalı'nın yakından tanıdığı, son derece zararsız, pek sevilen "başkan." lakabı "başkan''dı. cami cemaati ile pek haşır neşirdi. her kandilde hanım camii'nde kendini görmek mümkündü. eğlenceli biriydi. kuşadası duvarlarında "sıtkı başkan ve kızımız ayşe'nin düğünü" duyuruları olurdu.

  benim de kendisiyle şöyle bir anım var, ki ben ilkokuldayken bizim okulun kantincisinin akrabası olduğundan sıtkı abiyi 7 yaşımdan beri falan bilirim, bir gün camideyim, ibadet edeceğim. cemaat gitmiş, ben de tek kılıyorum namazı. neyse, namaz huşu içinde, kendini dinleyerek kılınır, yaz günüydü, cam pencere her yer açık. ben namaza başladım, dışardan küfürler geliyor. dümdüz ama, ana avrat. biri küfür ediyor, diğerleri gülüyor. namaz falan kalmadı tabi bende. çıktım dışarı baktım, sıtkı abiyi kızdırıyorlar, o da basıyor kalayı.

  "uğraşmayın abi adamla" falan demiştim hatta. hoca, kandillerde falan vaaz verirken, sıtkı abi camiye girer, hocanın yanına oturur, arada bir lafa karışırdı. son derece zararsız, neşeli biriydi. allah, o'nu cennet ile mükafatlandırsın inşallah. cenazesine 4 bin kişinin katılması bile her şeyi anlatıyor. herkesin cenazesine katılırdı, bu kez kendisi uğurlandı, ne diyelim? ölüm, hak..