şükela:  tümü | bugün
  • sivas belediyesinin yapmış olduğu hobbit evlerini barındıran köydür. inovasyon budur diyorum.

http://www.hurriyet.com.tr/…oyu-yukseliyor-40847911
  • evlerin çevresindeki topraklar çimlenmeye başladıktan sonra görüntüsünü merak ediyorum. güzel bir proje olmuş.
  • az önce denk geldiğim ve şunca senelik hayatımda duyduğum en boş, en basiretsiz proje. salaklık diyeceğim, uğraşanlara yazık. hakarete lüzum yok.

hayır, sivas ile en ufak bir alakası olsa konunun veya tasavvur edilen hobbitlerin yine anlarım. veya filmin çekildiği yer olsa orası veya bir benzerlik, bir atıf olsa şehire, o bile bir nebze ama tamamen kurgu bir filmden sadece popüler diye ilham alıp böyle bir proje yapmak için cidden işi olmaması lazım insanın.

yapmasınlar demiyorum, elbette tutup park yine yapsınlar, çocuklara oyun parkı yapsınlar, yeşil alan yapsınlar ciddi bir mimari projeleri olsun, turist bile getirsin projeleri gaudi'nin bahçeleri gibi filan da hobbit köyü nedir cidden arkadaş. nasıl bir zavallılıktır.

merak ettim baktım, ciddi ciddi yapmışlar. iyi süpermen'in buzdan kalesini denememişler veya return of the jedi zamanında gaza gelip ewok köyü kurmamışlar star wars'a özenip. veya ölüm yıldızı şeklinde tasarlanmış bir belediye meclis binası yaptırmamışlar.
    (bkz: sivas ewok köyü)

ama düşündükçe daha ilginç olanı cidden hayata geçirilmiş olması bu projenin, kimse de neden diye sormamış.
  • zaten aragorn reyis de anne taraftan sivaslıymış. yapılsın ama neden sivas?*