• faşistlerin saldırılarına da sağ-sol çatışması der geçerler.
  • darbeye ihtilal hatta -tanri beni affetsin- devrim diyenlerin maneviyat komsusu insanlardir.
  • nasıl desem, hani bu memlekette olaya olaya derler ya, sike sürülecek aklı olmayana ne diyorlardı. memlekete bir sormak lazım, lakin ben sike sürülecek vicdanı olmayana ne demezleri bir yazayım da tam olsun. inançlı insan demezler efendim. ha o vicdan denen şeyi alıp sike sürdüğünde bi bok olmuyor birader. bir zahmet, iki fasıl nasiplenip yüreğine konduracaksın. burada kesiyorum şimdi, zira iki cümle sonrası sözlük ahlakına dahi sığmayacak. sana son bir diyeceğim var be hey vicdansız, bugün yanık kokusuyla attığın orgazm çığlıkları, yarın senin gibi yaşayan, senin gibi düşünen, senin gibi hisseden birilerini de yakabilir. efkarlanma, benim sayemde değil, tam da senin gibi vicdanı ve ruhu olmayanlar sayesinde. meraklanma, ben senin gibi ceset kokusuyla boşalmam. bir de tanım yapayım sana yalan olmasın, siktire siktire koydukları çay dahi içilmeyecek olanlardır efendim. selametle.
  • daha da beteri için:

(bkz: sivas tatsızlığı)
  • bahsedilen örneklerin haricinde "1915 olayları", "şemdinli gerginliği", "6-7 eylül olayları" gibi hadiselerde de aynı hassasiyeti gösteren takdire şayan topluluktur. aman diyeyim, "adamın öyle diyor" filan derler sonra.
  • üniversitelilerse, dersteyken dışardaki savaşa karşı eylemden gelen sloganları duyup da "hocam dışarda olay var dersi biraz daha uzatabilir miyiz?" demişlikleri de vardır. işkenceye de yalan derler sıklıkla, yalan olduğunu iddia edemeyecekleri kadar açık seçikse de ceza der geçerler.
    öyle derler çünkü öyle yaşarlar.
    katliama katliam, saldırıya saldırıi işkenceye işkence derlerse deyip geçemezler çünkü. bunlar denip geçilmez, öncesinde düşünmeyi, gösterileni görmeyi, hatta çoğunlukla gösterilmeyeni de görme cesaretini, sonra bir konumlanış almayı, hayır demeyi, ya da hiç olmadı düşünür halde kalmayı gerektirir ki bu bile yorucudur.
    hakedilen bir cezanın infazını izlemek,olay deyip yalan deyip geçmek,ise kolaydır. de geç işte ötesi berisi mi var?
  • bu katliamın birden olduğunu sanan zavallılardır.
    oysa ki günler öncesinden bunların planını yapıyorsan,bunu yapana katil , yapılana katliam denir.
    bunu hala masum bir olay gibi göstermeye çalışana ne denmez ki...
  • insanların diri diri yakılmasını, canların yanmasını kor olmasını, ağzından köpükler saçarak olaya müdahil olan yaratıkların alkışla tempo tutmasını, her normal insan gibi siyasi dünyevi ve benzeri görüşü ne olursa olsun izleyenleri insanlığından utandıran sahnelerin yaşanmasını olay olarak değerlendirebilen insanlar.
hesabın var mı? giriş yap