şükela:  tümü | bugün
  • sivasta kalınabilecek en guzel yer.5 yıldızlı otel kalitesinde.sivasta yanına yaklasabilecek tek otel buyuk otel.
  • eski yuvam. sivas'ta bağdat caddesindedir. il emniyet müdürlüğünün hemen yanındaki oteldir.

2 sene boyunca kaldım. baş müdürün lokalinden müdürler lokaline, çay ocağına, noktadaki nöbetçi kulübesine, resepsiyonda polislerin yanına, temizlikçilerin dinlenme odasına, yemekhaneye vs her yere rahatlıkla girip çıktığım için ve kimse de bu burada ne geziyor demediği için başta polisevinin kızı o deseler de sonradan polisevinin kedisisin sen demişlerdi. o buranın kedisi diye severlerdi beni. oysa ben kedi sevmem.

artık sivas polisevinin devamlı çalışan bir elemanı gibiydim. sabah iner kahvaltı ederdim. sonra polislerle otururdum, lobide müge anlı'yı izlerdim. odamda televizyon vardı ama sıkılır aşağıda izlerdim işte.. akşamları çay ocağında otururdum polislerle. bazen müdürler lokaline baş müdürün korumalarıyla otururdum onlar tavla oynardı ben gülerdim. iyi olan kazansın derdim. memurlar lokalinde bekar polislerle beşiktaş maçları izlerdim. hepsi güzel günlerdi. bir sürü güzel insan tanıdım orada.

sivas polisevi benim hem evim hem yuvam oldu iki sene boyunca.. yaşandığı zaman diliminde güzeldi şimdi dönsem aynı olmaz.

ve en özlediğimde geceleri pencereyi açar, yatağımda havuç yerdim. evet en özlediğim kısım bu. çünkü deliyim. *