şükela:  tümü | bugün
 • adından da anlaşılacağı üzere sivas'a giden otobüs firmalarından bir tanesi. 444 01 58 no'lu 444'lü telefon numarası vardır. ilk defa sivas'a gidecek olduğumda bana tavsiye edilen otobüs firmasıydı, ben de şimdi benden sonra ilk defa gidecek olanlara tavsiye ediyorum firmayı. top class değil belki ama rezil de etmiyorlar sizi. yani olabilecek en mümkün hizmeti veriyorlar. saygısız hareketler, muhtelif rezillikler, bekletme ve rötarlar gibi türkiye'de klasik otobüs firması problemlerini yaşatmıyorlar. "büyük bi aksilik yaşanmazsa şu saatte orada oluruz" diyorlar ve de oluyorlar. kısacası sivas'a gidiş-gelişlerinizde otobüsü kullanacaksanız güvenerek sivas tur'u tercih edebilirsiniz.
 • sivas'ta işini olması gerektiği gibi yapan tek otobüs firmasıdır sivas tur. kalkış noktalarından geç kalkmaz. olağandışı bir durum olmadığı takdirde varış noktasına geç kalmaz, hatta erken bile gelebilir..

  bir defasında şirketin müdürü sivas'a 30 dk kala otobüse binip yolculara tek tek "bir şikayetleri olup olmadığını" dahi sordu. personelleri ilk kez gideceklere yardımcı da olurlar. büyükşehirlerde (ankara hariç tabi) servisleri de var. daha ne olsun. beş senedir kullanıyorum tek bir problem yaşamadım.

  sivas'a uçakla ya da aracınızla gitmiyorsanız tercih önceliği verebilirsiniz. bak mutlaka sivas'a gidin demiyorum*ama illa ki gidecem diyorsanız, tavsiye edilir..

  http://www.sivastur.com/
 • sivas- bursa arasında da neoplan ile sefer yapmaya başlamış, bütün koltuklarına da tv monte ederek keyfimi bir kat daha artırmayı başarmış seyahat firması, sivas' ın en sağlam markası denilebilir*. allah kaza bela vermesin, hepsi olur hepsi...
 • 2010 tarihinde tuğut grup tarafından devralan sivas tur'un kamil koç'a satılması gündemdeymiş.
 • 2017 yılında orta çağ bedevi zihniyetli şoför ve muavinlere sahip otobüs firmasıdır.

  bugünkü sivas-ankara seyahatinde bir yakınıma muavin ciddi ciddi niye basılı bileti olmadığını sormuş. internetten aldığını söyleyince adam mavi ekran verip şoföre gitmiş. bu iki barzo bağıra çağıra internetten niye bilet alıyorsunuz?, sizin yüzünüzden kazancımız azalıyor diye terbiyesizce söylenmişler.

  her türlü pislik muameleyi ve hanzoluğu doruklarında yaşamak isteyenler için uygun otobüs firmasıdır.
 • bir koltuğa birden fazla bilet kesebilen, yol güzergahında bulunan tüm yerleşimlere yolcu almak için uğrayan; beş saatlik yolu sekiz saatte alan, hiçbir konforu olmayan kötü firma.
 • cidden büyük komikliklere yol açan firma.

  bugün kırıkkale tarafında inmek için bir bilet aldım. otobüste 6 koltuk ikişer kişiye satılmış. bir tane teyzeye 3 numara deyip 36 numara satmışlar. teyze ilk başta tepki gösteriyordu, baktıki koltuğundan da olma tehlikesi var, sustu. tabi 36 numarada mükerrer satılmış. sonra muavin gelip teyzeye 3 numaraya geç dediğinde geçmek istemedi. oradan da alırsınız siz beni diye. tabi bütün bu karmaşada beni de muavin koltuğuna aldılar. arkadaş hiç çığırtkan bir adam değilim. aman be oğlum geç 2 saatlik yol deyip direk geçtim. ha bir de teyzenin yanında gözlüklü çok konuşan bir kız vardı. muavine tepki gösterip, yanıt alamayınca ''hey dostum'' diye seslenen. o da az güldürmedi beni. sivaslı kızım o muavin, hey dostum ne. *üstüne benzinlikte durup bir yolcu daha aldık lan.*

  arkada ne yaptılar, ayakta mı gidiyorlar bilmiyorum. muavin koltuğunda oh yolları seyrede seyrede gidiyorum. aman ne rahat.*