şükela:  tümü | bugün
  • sivas cumhuriyet üniversitesi veteriner fakültesi'nde hayvanlarla ilgili yapılan uygulamalarda yaşanan iğrenç ötesi uygulamalar. ve dahi bunu koskoca akademisyenin yapması ayrı bir tuhaflık.

ötenazi uygulamasını veterinerlikle alakadar olanlar ya da hayvan besleyenler bilirler. ancak bu fakültede rezalet bile denemeyecek derecede rezil bir uygulama olmuş. tepki çekmesi açısından mühim.

rezaletin aktarıldığı ve resimlerin paylaşıldığı twitter hesabı

not: üniversite gerekeni yapacağını açıklamış.

edit: cumhuriyet üniversitesi adı uzun geldiği için ekşi sözlük kabul etmiyor, o nedenle sivas yazıldı. olay tartışılması gerekirken başlık tartışılmış ne diyeyim.
  • dikkat çekmesi ve ilgililerin gerekli yaptırımları uygulamasının gerektiği rezalettir.
  • "öte-nazi" bu. nazilerin yaptıklarından da öte yani.

hassas içerikler ile ilgili problem yaşayanlar linke tıklamasın. lanet olsun be; lanet olsun!
  • up lanması gereken rezalet.
    sessiz kalınmamalı.
  • ya ötanazinin kelime anlamı katliamla değişmiş ya da ben bir diş hekimi olarak ötanazi çok yanlış anlamışım. cesareti bak bir köpeği canlı olarak öğrencilerin gözü önünde öldüreceksin bir de artistlik yapacaksın.

acilen bu rezilliğin sorumlusu olanlar bulunup yargıya taşınması lazım
  • lutfen 18+ ibaresi koyar misiniz ilk entry'e zira elim ayagim titremeye basladi gordugum foto karsisinda.

gerekenler yapilcak aciklamasi kimseyi tatmin etmez bu bir can! allah belanizi versin artik ne diyecegimi sasiriyorum.
  • önemsiz gibi görünse de araya girmek istiyorum; sivas üniversitesi diye bir şey yok yalnız, adıyla sanıyla cumhuriyet üniversitesi, 44 yıllık üniversitenin adını da öğrenin bir zahmet. onun dışında rezalete diyecek bir lafım yok. çok üzücü görüntüler hakikaten. ancak içinde sevgi olan insanlar, işi canlıya hizmet olan meslekler yapmalı. bu resmen insan olanı kahredecek bir hadise.
  • geçen eylül ayında köpeğini uyutmak zorunda kalmış üzgün biri olarak yazayım. hareketlerinde yavaşlamadan bir haller var bunda diyerek mr,röntgen çektirdiğimiz ve sonunda akciğerleri kistle dolu olan bir köpeğimiz olduğunu öğrendik.doğru karar almak için baya bir veteriner dolaşmış biri olarak ötanaziyi açıklayabileceğimi düşünüyorum. kaka ve çiş yapamaz hale gelmiş , nefesi çöp gibi kokan bir haldeydi köpeğimiz ve bariz acı çekiyordu tepki vermiyordu hiçbir şeye. veterinerimiz de maksimum iki gün daha yaşar bu acıyı ona daha fazla çektirmeyelim dediğinde ertesi gün bir veterinerimize gittik. bir madde enjekte etti ve yavaş yavaş kafasını düşürdü ve nefesini verdi. gayet huzurluydu , acı çekmedi , inleme, sızlama bir şey görmedik hatta son bir aydır en huzurlu şekilde gördüm diyebilirim.

bu görsellerde yapılan şey ise kesinlikle ötanazi değil dümdüz vahşet. köpekler gayet acı çeken duyguları olan karışık yaratıklar ve gerçekten dayanıklılar. bu insanlar nasıl hayvansever veteriner olacak, her sene sokaktan bir kurban kedi köpek getirilip kesiliyor mu aklımda deli deli sorular var . kesinlikle sorumluları cezalandırılmalı.
  • cezasız kalmamalı. böyle bi vahşet karşısında ne gerekiyorsa yapılmalı. kanım dondu resmen.
  • bir veteriner hekim olarak lanetliyorum