şükela:  tümü | bugün
  • --- spoiler ---

olay, saat 16.00 sıralarında, kent meydanında oldu. işsiz olduğu ve geçim sıkıntısı çektiği öğrenilen mevlüt a. isimli yurttaş, elindeki benzin dolu bidonla kent meydanında bulunan süs havuzunun üzerine çıkarak, kendisini yakma girişiminde bulundu. durumu fark edenler, polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. bölgeye kısa sürede polisler ve sağlıkçılar sevk edildi. mevlüt a., olay yerine gelen polislere, hastalık raporunun iptal edildiğini ve maddi sıkıntı yaşadığını söyledi. yaklaşık yarım saat süren çalışmanın ardından mevlüt a. ikna edilerek, elindeki benzin bidonunu alındı. süs havuzundan indirilen ve sağlık görevlilerinin kontrol ettiği mevlüt a., ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.
    --- spoiler ---

kemal kılıçdaroğlu'na sallayan yurdum muhalefetinin ne hale geldiğini gösteren olay.

atatürk söz konusu olunca teyakkuza geçen yurdum muhalefeti konu vatandaş ve ekonomi olunca sesi çıkmıyor.

algı yönetimi ve iletişim konusunda, dil birliği konusunda gerçekten çok zayıfız. bu olayı gündeme taşıyıp, sosyal medya hesaplarımızda paylaşmazsak daha çok kemal kılıçdaroğlu gitsin diye ağlarsınız.

link
  • ulkeyi 15 senedir yoneten kilisdarin suclu oldugu olayin kahramani adam.
  • günbegün artacak bireysel eylemlerin ilk kıvılcımlarıdır. biz iki maaşla gerçekten çok zor geçiniyoruz. adamın işi bile yok, düşünemiyorum. geçmiş olsun.
  • ülkenin yüzde 60-70’ini bu tür bireysel eylemlerden uzak tutan tek şey ‘el aleme rezil olma’ korkusudur. yoksa ülkede adam kalmamıştı şimdiye herkes kendini yakmıştı. bu korkuyu aşanlar ya da artık dayanacak gücü kalmayanlar kendini rahat rahat meydanlarda yakıyor.
  • sanırsam 2 hafta içerisinde gerçekleşen 3.girişim. 3 farklı vatandaşımız, sesini bu yolla duyurmak zorunda kalıyor.

ne diyeyim, allah sonumuzu hayır etsin.
  • düzeltilmesi gereken provokatif başlık.

(bkz: bir provokatörün günlüğü)
    (bkz: ekşi sözlük moderasyonu)
  • herkesi istanbul'a yigmak yerine obur illere yatirim yapmayan, tembel ve acgozlu, kisa vadede kose donmece oynayan iktidarlar yuzunden boyle aci olaylar oluyor.