şükela:  tümü | bugün
  • madimaktan az bir kisminin sorumlu olduklari iddia edilen insanlar kümesi. bu az kisminin alevi azinlik oldugu bilgisinden yola cikarsak dogrudur. amma velakin bir kenti ve o kentin sakinlerinin ezici cogunlugunu düsünün ki 16 yil öncesi utancinin üzerine, bir de türkiye nin en büyük "muhsin fan club" u olduklarini teyit etmis olsunlar son secimlerde! kimse toz pembe tablolar cizmesin ve su 2009 secim sonuclarina bir göz atsin bbp %50,78, akp 33,31, sp %6,90, mhp %2.60 ve bir baska sagci parti olan ama sol algilanan chp %5,67. hadi diyelim chp oylari sol sayilsin, %94 ü fasist, dinci egilimli bir yiginla karsi karsiyayiz bu durumda. yani madimak rastlanti degilmis demek daha bilimseldir bence.
  • madımak oteli'nin altında bir kebapçının yaşamasına izin vermişlerdir.
  • o kebapcıdada yemek yemek ne harikaydı yaf :d:d
  • aynı zamanda samsun'un terme ilçesine bağlı bir köy.
  • tanıdıklarım genelde yobaz ve içine dönük olduğundan mütevellit dahil olmaktan pek de gurur duymadığım grup.
  • karadenizlilerden sonra ülkede en çok olan topluluk. kendi içlerinde zaten inanılmaz farklılar, böyle bir skala yok o kesin. sivaslı olup kendi ilçesinden başka bir ilçe hakkında iyi şeyler söyleyen hiç duymadım. çok korktuğum bir topluluk. özellikle de istanbul'a göç ettikten sonra kötülük timsali mi olmuşlar nolmuşlar anlamadım. adam kazıklamak ve kavgaya karışmak konusunda onlardan ileri seviyeyi görmedim. işlerine gelmeyen bir şey olduğunda kesinlikle ağır konuşup, çirkin ve hadisizce konuşuyorlar. çok yakın arkadaşlarım oldu sivaslı, sadece sivaslıların çalıştığı bir işyerinde de çalıştım. kendilerini ötelenmiş hissetmekten kendilerini alamıyorlar ama ilk insan gibi yaşamaktan da geri durmuyorlar maaşallah. yalan huyları çok var, sahtekarlık had safhada. kendi sülalesini kazıklarlar gözlerini kırpmadan. gerçek bir iç anadolu ve anadolu topluluğu. gerçek türkler sivaslılardır bile diyebiliriz bana kalırsa, o kadar çoklar ki zaten...sevgi dolu ve sakin değiller. hep huzursuz hep huysuzlar. güzellik konusunda ayarı olmayan anatomilere sahipler ya çok çirkinler ya da çok güzel ama ekseri çirkinler. birbirlerini asla sevmiyorlar ve dini inançlarla kafayı bozmuşlar. allah kimdir nedir sorusunu 60 yaşındayken de sorabiliyorlar, hayır ben buna inanıyorum hayır şuan hayır hayır benim mezhebim bu gibisinden saatlerce saçmalayabiliyorlar. aydın görüşlü olanları var tabii ki, hümanist olup, dünyaya eser bırakan birçok sivaslı var elbette ama günümüz sivaslısından korkuyorum ve asla güven duymuyorum onlara. kompleks sıkıntıları var bir de epeyce. memleketlerini sevmekte zorluk yaşıyorlar ve bunu sürekli dert ediyorlar ama memleketlerinden kaçmaktan başka bir şey de yapmıyorlar. sivaslı olup sivasta yaşayan insan az duydum. bugüne kadar gördüklerimi paylaşmak istedim.
  • cem yılmaz ve umut sarıkaya gibi alanının türkiye’deki en iyi örneklerini çıkarmış şehir.
  • içlerınde benımde oldugun insanlardır.