şükela:  tümü | bugün
 • birkaç eşeğin düşüncesizliği sonucu ortaya çıkan olay. her taraf kar, soğuk, eşeklerin dışarıda -2 derecede ne işi var götürsene ahıra.

  kaynak
 • haberde "köylüler tarafından ahıra götürüldü." diyor fakat yaşıyor mu hayvanlar anlayamadım ?

  edit: video izledikten sonra anlaşılıyor ki hala yaşıyorlar.

  tanım: eşek kafalı insanlar tarafından vuku bulan olay.
 • içimi parçalayan olaydır. burda kendi çapında dalga geçenlerede ayrıca teessüf ediyorum. ne olursa olsun canlı hayvanlar , gariplerim korunmaya çalışmışlar hala direniyorlar soğuğa karşı. vicdansızlık buna sebep olmak. neymiş bulan köylüler ahıra götürmüş. önce ölüme terk etmişler sonra ahıra götürüyorlar. hele videodaki abi donmuş bunlar diyen zeka küpü ayrı sinir etti beni. aman ahırda beslersinizde iki gram ot yer hayvan. dışarda otlasın diye bırakın sonra bütün yükünüzü yine bu hayvan çektirin. çok sinirlendim sözlük.

  edit:imla
 • nedir bu hayvanların gerizekalı insanlardan çektikleri, akşam akşam asabım bozuldu yine, şimdi ana avrat dümdüz gideyim diyorum ama kelimeler kifayetsiz, valla kime ne anlatacaksın, allah zavallı hayvancıkları insanların şerrinden korusun, çok yazık.
 • fotoğrafı görmemle, harbiden kalbimin sıkışmasına sebep olan haber. ilk anda eşeklerin öldüğünü düşündüm. sonra şuursuzca haberi okumaya çalışırken "köylüler eşekleri ahıra götürdü" gibi bir şey okuyup yaşadıkları sonucuna vardım. eşekleri o şekilde kez daha görmeye dayanamayacağım. haberi doğru mu anlamışım, bir allah rızası için aydınlatsın.

  edit: başığa video eklenmiş, yaşıyorlarmış. biraz olsun rahatladım.
 • her hangi bir telef olma haberi olmadığına göre hayvanlar adına ucuz atlatılmış durum diyebiliriz. bu arada haberde başı boş eşşek diyor, hava buz gibi diyor ama sevgili sözlük yazarları dağda, bayırda başıboş dolaşan hayvanların soğuktan dolayı yaşadıklarından bile gariban köylüyü sorumlu tutuyor. ulan doğada kendi halinde yaşayan hayvanlar bunlar. hala ege dağlarında sürü halinde dolaşan vahşi atlar gibi..veya bir ayı, kurt, domuz, geyik ve hatta anadolu parsı gibi..köylünün ne günahı var gördüğü an gidip ahırını açmış, hayvanları koruma altına almış işte. ne gıcık adamlarsınız, her boku siz biliyorsunuz amk, her şeye bir eleştiri, bir kulp!
 • haberde geçen "soğuktan korunma içgüdüsüyle birbirine sığınan" ifadesinin yürek burktuğu olay. yazık yahu hayvanlara, bir şey de yapamıyorlar, kalmışlar öyle oldukları yerde.
 • insanların eşşekten daha eşşek olabileceğini gösteren durum. hala video çekmeye uğraşıyorlar.