şükela:  tümü | bugün
  • yıldız tilbe'nin önümüzdeki günlerde çıkaracağı, daha önce başka şarkıcıların seslendirmiş olduğu 9 şarkısıyla beraber 12 şarkının yer alacağı albüm.

tracklisti şöyledir:

1- sana şarkı söylerim -- nilay dorsa yorumu
    2- severim ama güvenemem -- firdevs yorumu
    3- şivesi sensin aşkın
    4- seve seve (bkz: #30795399) nihat doğan yorumu
    5- eline düştüm (bkz: #16872862) emir yorumu
    6- bir özür
    7- el ele olsak -- toprak yorumu
    8- destur çek (bkz: #36282565) deniz seki yorumu
    9- aşkıma yenildim
    10- işim olmaz (bkz: #19829598) tarkan yorumu
    11- seninle çok işim var (bkz: #6491435) ebru gündeş yorumu
    12- kardelen (bkz: #9349433) fatih erkoç yorumu

albümdeki şarkıların aranjeleri selim çaldıran ile serdar ayyıldız'a ait olacakmış.

bunlarda internete düşen demolar:

seve seve, demo
    şivesi sensin aşkın, alt yapı demo

şivesi sensin aşkın'ın reggaeli, dupstepli alt yapısı yine yıldız uçarılığı kadar güzel görünüyor.

edit: şarkı sıralaması güncellendi.
  • bu gece pembe düşlerim senin için
    aşka yolcuyum, kalbine misafirim
    masada süslendiğim eflatun aynam
    tenimde yanar aşktan tutuşmuş bir orman
    başım dönerse arzudandır, utandırma
    gördüğüm en güzel zalim
    ne olacak halim?

deli gönlüm aşkı sevdi gözlerinde
    huzura kavuştu ruhum da bedenim de
    güneş bana doğar, ay bana ışıldar
    seninle bir anda bin yıl yaşarım öylece
    yüreğimin zincirleri elinde, gez hayatı
    yıkılsın düşman, tazem
    ne anlar o aşktan

yüzyıllar boyunca
    ekmeğin tadıyla
    mahcup ve cesurca
    paylaşılan zamanlarda
    yağmurca rüzgarca
    aşk özgür bir kavga
    en olmaz zamanda uçuran kanatlarıyla

sen bize hep gel
    kal burda

sevgilimin gözleri bal, yüreği kor
    bileği zor, hiç kini yok, sevgisi çok
    seveni var, soranı var, yalanı yok
    ihanete gıcığı var, şakası yok
    öyle sınırsız kalbi var ki yüreğinden
    düşmanına acır bazen merhametinden

yapıcı konuşmaları, bakışları
    çekici davranışları, yakınlığı
    korkusuzluğu yıkıyor duvarları
    içimi serinletiyor hoş rüzgarı
    aşk bir yorumdur elbette, herkeste farklı
    şivesi sensin aşkın, bu da senin farkın

sözlerine sahip, biraz reggae biraz dubstep biraz da drum'n bass karışımında, yeni yıldız tilbe şarkısı.

şivesi sensin aşkın
  • ecnebilerin deyimiyle "it is madness" ama bu tabiki de yıldızımın imzası. yine kendi gibi dubstepli arabesk yapmış.. yıldız the goddes!
  • ''yıldız istediği zaman her şeyin alasını yapar'' tezimin kanıtlarından, nefis şarkı.
  • yıldız tilbe'nin kime hangi şarkıyı verdiyse ondan daha güzel yorumladığının kanıtı olan albüm.

ibo'ya verdiği "seni sana bırakmam" a da yer verseydi tam olacaktı ya... neyse artık yıldız'ın neresi doğru ki...
  • insanın hayalinde film karesi gibi sahne oluşturan güzel şarkı.
  • çok güzel bir şarkı, "eski yıldız (arabesk söylemeye başlamadan önceki yıldız) geri mi döndü acaba?" diye düşünmeden edemedim. özellikle giriş kısmındaki sözleri ve yorumu beni tam kalbinden vurmayı başardı. fakat şarkının düzenlemesi nakarat kısmında cozutuyor ne yazık ki. "sen bize hep gel, kal burda" sözlerinin söylendiği esnada alien filmindeki uzay gemisinde çalan alarmlar gibi alttan gelen "zwang wang wang" sesleriyle içinde süzülerek uçtuğum şarkıdan kıçıma tekme atılarak yere düşüyorum. ama dediğim gibi yıldız'dan yıllar sonra böyle güzel kaliteli bir şarkı dinlemek beni mutlu etti umarım devamı gelir.
  • albüme adını verdiği şarkıyı dinlerken, "ulan arkadan gelen sesler yine hangi sitedeki reklamlardan geliyor" diye sekmeleri tarattırdı sağolsun. pause tuşuna basıp odayı sessizliğin bürümesiyle de "hasssss" dedirtti. bence değişik ve güzel olmuş, dinledikçe alışıyorsun.

diğer şarkılarda ise kardelen, seninle çok isim var ve özellikle severim ama güvenemem müthiş olmuş. yıldız yapmış yine yapacağını.
  • 12 şarkıdan oluşan yıldız tilbe albümü. 9 şarkının sözü ve müziği yıldız tilbeye 3 şarkının müziği başka müzisyenlere ait. albümdeki sırasına şarkıların tek tek yorumlamak istiyorum şarkıları. öncesinde şunu belirteyim aldığımdan beri başka bir şey pek dinleyemiyorum. ilk başta biraz boğuk bi çok insanın dediği gibi gripli bi ses vardı ama dinledikçe bazı şarkılara bu yorum çok güzel gitmiş. bazılarında ise başka bir yorumlamaya gitse şarkılar çok daha güzel olabilecekmiş bence. ama en büyük eleştirim yine yine ve yine kartonete bu işi neden önemsemiyor yıldız tilbe anlamıyorum. tamam ekip önemli ama kendisi de ayarlayabilir çalışacağı insanları bu konuda bir sürü bu işi çok iyi yapabilecek hayranı bile var twittera bi yazsa yardım edin diye onlarca insan çıkar çok iyi altından kalkacak bu işin.

yıldız tilbeyi ne kadar sevdiğimi bilen bilir ama objektif olmaya çalıştım yorumlarda :)

"başım dönerse arzudandır utandırma.."

1- sana şarkı söylerim

çok fazla yorum yapamıcam bu şarkıya introsu çok çok farklı tam yıldız tilbe işi bir çöpteyim kadar deli işi değil ama yine de eğlenceli. "seni sabaha kadar ay ay ay ay" :)) 6

2- severim ama güvenemem

albümün gizli hiti diye bir kategori varsa bu şarkı o şarkıdır. bayıldım. o boğuk ses o yorum muhteşem. iyi ki alıp tekrar söylemiş kendisi kendisine teşekkür etmişti twitterda şarkılarını tekrar seslendirdiği için sırf bu şarkı için bile binlerce teşekkür etmeli hem kendi hem sevenleri "bu gemi çok su aldı batsın.." 9

3- şivesi sensin aşkın

ve ve ve beni en sevindiren şarkı. zira 3 yeni şarkısından biri ve bu kadar muhteşem bir şarkı yapmış olması beni çok sevindiriyor. tekrar tekrar dinlemeyi en çok sevdiğim şarkı albümdeki. muhteşem sözler içeriyor, müzikle sözler çok şahane bir uyum içerisinde. dubstep kısmında söz çok basit ama benim içime çok işliyor. yıldız tilbenin ona gelip kalınmasıyla ilgili bir takıntısı var bence ve hak veriyorum bende de benzer duygular uyandırıyor. sevgilisini anlattığı kısımlar çok naif çok sade çok içten. "seninle bir anda bin yıl yaşarım öylece.." 10

4- seve seve

bu şarkıyı beyaz showda söylemişti bir kere o yorum o kadar muhteşem ki ben bu yorumunu onun kadar sevemedim. orda arada bağırıyor tizlere çıkıyor muhteşem yorumluyordu. bu yorumu biraz daha durgun kırgın ama yine de güzel. "aşk eşsiz bir ne desem.." 7

5- eline düştüm

ve beni en en çok hayal kırıklığına uğratan şarkı. bu şarkıyı alıp uçurabilirdi yıldız tilbe. emirin kayıdında açık ara en muhteşem kısmı şarkının yıldız tilbenin yan odadan yaptığı en tizlerdeki vokallerdi. o kadar bekliyor ki insan burada da o yorumu ama ne yazık ki tek düze söylüyor yıldız tilbe bu şarkıyı. ama müzik ve sözler o kadar güzel ki asla geçemiyor insan şarkıyı. "ahh nası güzelsin öyle aaah asılı kaldım sende.." 7

6- bir özür

ve diğer bir gizli hit :p ilk başta çok sarmamıştı ama dinledikçe bayıldım yine o boğuk bıkkın yorum çok yakışmış. nakaratı özellikle çok iyi. "alt tarafı bir özür her yeri bi kelime, dilemiyorsun dilenmiyorum.." 8

7- el ele olsak

burda da seve seve yorumundaki gibi bir durum var kendi programında bu şarkıyı seslendirirken çok daha muhteşemdi yorumu daha hızlı daha neşeli okumuştu. hatta orkestraya daha hızlı çalması için el ediyordu yanlış hatırlamıyorsam bu şarkı biraz daha hızı, nazı, neşeyi hak ediyordu bence. "ben sende kaybolmuşum beni bulsana.." 7

8- destur çek

bu şarkıya bayılıyorum. yorumuna sözüne müziğine düzenlemesine her şeyine. sadece geç kendinden geç geç kısmını beğenmiyorum pek gerek yokmuş sanki ama yıldız tilbenin içinden gelmiş muhtemelen o kısım. böyle hafif sana değer soundu çok iyi gitmiş şarkıya. "nazarları değer kalbim anlatma sus.." 9

9- aşkıma yenildim

bana göre albümün en vasat şarkısı severim aslında bu denli slow şarkılarını introsunu da beğenmiştim ama sözler biraz zorlama geldi ki iyi söz yazma konusunda yıldız tilbe kadar az zorlanan insan azdır. dinledikçe güzelleşir diye umuyordum ama pek öyle olmadı genelde atlıyorum bu şarkıyı. "sevgisiz sevmeyi göze aldım ya.." 5

10- işim olmaz

bu şarkıda yıldız tilbenin en sevdiğim özelliklerinden biri sirayet etmiş o da şu, sözleri yutmuyor bastıra bastıra söylüyor anlamını söylerken öyle güzel veriyor ki. ne hissettiği bize geçiyor bence. bazan deyişlerine bayılıyorum bu şarkıda bazı şarkılarında bazen diyor ama genelde bazan diyor ben daha çok seviyorum bazan deyişlerini. tarkan back vokal yapsa güzel olurmuş aslında. ha bir de tarkan yorumunda aşkın koynunda uyudukça diyor ilk kısmında ikincisinde uyandıkça diyor yıldız tilbe iki yerde de uyandıkça demeyi uygun bulmuş. aslında uyudukçayı da kullansa daha güzel olurdu sanki. 8

11- seninle çok işim var

düzenlemesi çok güzel olmuş bence biraz sakin başlıyor sonra hareketleniyor şarkı. sözler yine muhteşem ebru gündeş söylerken sözlerin muhteşemliği o kadar fark edilmiyodu bence müzik ve düzenleme ön plandaydı ama bu kayıtta sözlerin güzelliği ortaya çıkmış. "senle benim arama girecek olanın ölümü yakındır, kendi canın isterse gidersin ama benim canım çok acır.." 8

12- kardelen

kusursuz. albümü yapma sebebi bence bu şarkı. öyle hissediyorum. bence kendisinin de en sevdiği şarkılarından birisi. o kadar güzel söylemiş o kadar içten ki. "ne güneş, ne ateş, gözlerin yüzüme değdi eriyorum bu kez.." 10