• bir conta türü.

(bkz: insan gerçekten hayret ediyor)
  • %90'ı silikon bazlıdır. havadaki nem ile tepkimeye girerek katılaşırlar bu yüzden katılaşırken hacimlerinde bir değişme olmaz. -50 dereceden 300 dereceye kadar dayananları vardır. kimyasallara, uv ışığa ve titreşime de dayanıklıdırlar. yapıştırma gücü düşüktür.
  • evde şarap yapmak isteyenler için ninettir.
  • nerelerde kullanılmaması gerekir, onu da yazan olsa güzel olurdu.

örneğin benzin pompasının (karbüratörlü araçlar için) yanında kağıt bir conta geliyor, o kağıt conta ile birlikte kullanmak zarar verir mi diye merak ediyorum.
  • motorda kullanılacak sıvı contanın oxim bazlı rtv sıvı conta olmasına dikkat edilmelidir. oxim conta, piyasada sıkça bulunan asetoksi contaya oranla daha geç kurumasına rağmen daha dayanıklıdır.
    zaten genellikle ambalajının üzerinde motor görseli bulunur. *
  • endüstride birçok kullanım alanı vardır. genellikle yüksek sıcaklığa dayanıklı olmasıyla bilinir. en çok karşılaşılan rengi kırmızı olmasına rağmen farklı renklerde olanıda mevcuttur.
  • tek bileşikli silikon bazlı,yüksek ısıya dayanıklı,elektriksel özellikleri bulunan,sürekli elastik kalabilen beyaz ve kırmızı renkli bir malzemedir.
    yalıtım işlerinde kullanılır. pek çok malzemeye mükemmel tutunur. toza,oksidasyona,çeşitli yağlara,kimyasallara ve solventlere dirençlidir. vibrasyon ve şok etkilerine mani olmak üzere kavrama maddesi olarak kullanılır.
  • arabalarda kullanımı çok olan, yüksek sıcaklıkta içinde yağ ve benzeri sıvı ile çalışan parçaların birleşim noktalarında kullanılır, mevcut bozulmuş conta üzerinde de uygulanır, çift taraflı yapmak daha iyi çözüm verir
  • piyasada bir kaç çeşidi bulunan sökülmesi kolay yapışkanlığı az silikonumsu kimyasal, basınca ve sıcaklıga silikona oranla daha mukavemetli kanımca
  • ekran kartıma fan yapıştırmak için kullandım. solvent içermediği için kauçuklaştıktan sonra hacmi küçülmüyor, dolayısıyla kırılma ve çatlama olmuyor.
hesabın var mı? giriş yap