şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sıvı sabunla eli yıkadıktan sonra bir de kayganlığı gidermek için kalıp sabunla ikinci kez yıkamak sorunda bırakan haysiyetsiz sıvı sabunlarda görülen özellik.

24 saat hijyenik temizlik garantisi verenlerde daha fazla görülmektedir. elde bir film tabakası oluşturup mikrop yaşamasını ve bulaşmasını engellemek için yapıyorlar herhalde.
  • sabunun el temizleme mantığını her ne kadar yanlış anlattıysanda sıvı sabun hakkındaki görüşlerine katılıyorum yaşasın kalıp sabun
  • bana hiçbir zaman temizlik hissi vermeyen durum.

bu yüzden forza doğal zeytinyağlı sabun ve kalıp sabun

mis gibi eski usül.
  • suyun fazla yumuşak olmasından da kaynaklanabilir.
    edit: kireç seviyesi dusuk anlaminda.
  • benim de bizzat şikayetçi olduğum durum.
  • aslinda sabun degil de bi nevi deterjan olmasindan kaynaklanan durumdur. bazi gercek sabunlarin sivi versiyonlarinda gecerli degildir ama emsalleri azdir. cogunlugu deterjandir, cok durulamak lazim.
    yasasin mis gibi anneanne kokan zeytinyagli dalan sabun
  • yıkamaya baslamadan once eller durulanırsa bir miktar onune gecilebilen durum
  • yıkadıkça çıkmaz.odaları dolaşırsınız gelir tekrar yıkarsınız yok.parmak aralarına falan da girer.insanı sinir eden durumdur.
  • benzer bir durum duş jeli için de geçerlidir, duş jeliyle yıkandıktan sonra 10 saat durulansanız yine üzerinizde böyle kayganımsı garip bir his kalır sanki jel gitmemiş gibi. bu yüzden en güzeli zeytinyağı sabunu tarzı sabunlardır.
  • sebebi, kimyasalın babafingosu olmasıdır.