şükela:  tümü | bugün
  • 2010 şubat ayı içerisinde ayhan ogan başkanlığında bir araya gelen çeşitli kanaat önderleri ve sivil toplum kuruluşları tarafından; "demokratik ve sivil bir anayasa talebini toplumda canlı tutma hedefi.." doğrultusunda kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur.

daha uzun yıllar aramızda görmek, basın yayın organlarında, caddelerdeki tüm panolarda, gazetelerin neredeyse yarısında yer almış etkin atılımlarını gelecekteki hak ve özgürlük hareketlerinde de görmek istediğimizi bildiririz... zira kim bilir kaç gece aç yatmışlardır o kadar alan kirası, gazete reklamı için...

hayırlı uğurlu olsun benim muhterem fedakar kardeşlerim...

http://www.sivildayanismaplatformu.org/…p?sayfaid=4

http://www.zaman.com.tr/…yasa-icin-platform-kuruldu
  • (bkz: ngo/@tatli cocuk)
    (bkz: sivil) (!)
  • sanırım kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez alayışı ile paraya kıyıp, gazetelerin (03 01 2014 tarihli hürriyet, milliyet, posta ve vatan gazetelerini görebildim. muhtemelen sabah, akşam, vakit ve habertürk'ü de dahil etmişlerdir) arka kapaklarına tam sayfa, uzaklara bakan bir recep tayyip erdoğan posteri yerleştirip, üzerine de "sağlam irade" başlığı atarak, temsil ettikleri sivil toplum kuruluşlarının (onlar hangileriyse artık ?) tarafını "sağlam" bir şekilde belli etmişlerdir.

gerçi biz onların tarafını "gezi olayları darbeye teşebbüstür" dediklerinde öğrenmiştik.
    ne tür bir platform olduklarını buradan daha iyi anlayabilirsiniz.

arkadaşların adı "sivil dayanışma platformu" fakat, dayanışma içinde oldukları tek bir sivil yok, hepsi gayet resmi, hatta resmi plakalı araçlardan inmiyorlar maşallah.

verdikleri bu ilanların tamamı için minimum 750 bin ila 1 milyon tl. arası bir ücret ödemişlerdir. gelecek olan kazların büyüklüğünü düşünün artık.

ilan metnini yazma zahmetinde bulunmuyorum, çünkü 17 aralık 2013 ihale ve rüşvet operasyonu başladığından beri yolsuzluğun olup olmadığını konuşmayıp da, rte'ye yaranmaya çalışanların ağızlarından düşürmedikleri ve papağan gibi tekrar ettikleri; "türkiye ne zaman gücünü toplasa" ile başlayıp halkın iradesi, güçlü ekonomi, tuzaklar, tıkanmışlık, milletin lideri, zil takıp oynayan iç ve dış güçler, sabır, demokrasi, kirli oyunlar ile devam edip "milletin iradesi" ile de son buluyor.
    (henüz herhangi bir link yok o yuzen paylaşamıyorum. platformu ipleyen olur ise ilerleyen saatlerde olacaktır o zaman paylaşırız)

kendilerine bu meşakattli görevlerinde (!) başarılar diliyorum...
  • huhaha hürriyet'in arkasına tam sayfa ilan vermişler tayyip erdoğan'ın resmiyle; "sağlam irade". kısaca kirli oyunlar karşısında milletin sağlam iradeye inancının tam olduğunu filan anlatıyor. hatay ne garip, tırlar filan...
  • zaman gazetesinin yenibosna'daki binasının önünde eylem yapan platform.
    zaman gazetesinin kendilerine verdiği karanfilleri de yine gazetenin bahçelerine fırlatmışlar.
  • bugün hürriyet gazetesinin arka sayfasındaki ilandan anladığım kadarıyla karışık biraz durumları. siviller mi bilemem ama kiminle dayanışma içinde olduklarını biraz fazla bariz şekilde göstermişler.

koskoca bir rte resmi üstündeki yazı sağlam irade.

akp reklam vermiş olsa ancak bu kadar olurdu.

ben savcı olsam mesela merak eylerdim bu sivil dayanaşanlar bi dolu gazetede tam sayfa ilanı verecek parayı nerden bulmuş. bağışsa kim bağışlamış, makbuzları nerde ( malum önemli makbuz(!) ). o kadar gazete ilanına ne kadar para vermişler. para almadan ilanı yayınlayan gazeteolmuş mu. olmuşsa neden olmuş. bir stknın böyle bir ilan vermesindeki amaç neymiş.

da doğrusu neden böyle bir ilan sivil toplum kuruluşları kisvesi altında verilmiş medyaya. soru çok.