şükela:  tümü | bugün soru sor
  • chp'den istifa eden emekli jandarma kurmay albay aziz ergen'in açıklaması.
    --- spoiler ---

'sivil pkk'lılar chp'ye sızmış'
    jitem'ci, eski faili meçhulcü, ajan gibi pkk'nın söylemleriyle beni hedef gösterdiler. bunu yapan chp'ye sızmış hdp'liler. şu an kepez ilçe örgütünü ele geçirmişler. bunları şikayet ettim, disiplin süreci bile başlamadı. askerlere saldırı had safhada. bizi partide yok sayıyorlar. aday olduğum süreçte delegelerle görüşmem engellendi. imza veren yüz kişiye baskı yaptılar; 'çocuklarınız işinden olur' dediler. kongreye bir hafta kala adaylıktan çekildim. buna karşın kongrede fiziki saldırı oldu. partimizin ilçe örgütü tamamen ele geçirilmiş. il örgütü bu kişileri disipline sevk etmedi. bunlar bizi pkk'ya hedef gösterdi. sivil pkk'lılar chp'ye sızmış. mahkeme süreci devam ediyor ancak partide disiplin süreci başlamadı. partide askerleri istemiyorlar.
    --- spoiler ---
    kaynak: https://www.aydinlik.com.tr/…-politika-subat-2018-3
  • aziz ergen'in yazısının alıntısıdır;

açıklama -istifa gerekçem

(550 bin nüfuslu bir ilçede chp ilçe örgütünün bölücüler tarafından nasıl işgal edildiğinin yaşanan örneği)

yaklaşık bir yıl önce chp antalya il başkanlığında partiye üye oldum.ikamet yerim kepez ilçesi olduğu için arkadaşlarımın önerisiyle kepez chp ilçe başkanlığına(2019 yılını seçimlerde ilçede kazanabilmek için yaklaşık 20 civarında hazırladığım projeyle parti mutfağına)aday oldum.ancak aday olmadan önce o dönem ki ilçe başkanının yeniden aday olmayacağını öğrendikten sonra söz konusu adaylığım arkadaşlarım ve çevrem vasıtasıyla dillendirildi.ancak farklı adaylar ile ilgili hesapların yapıldığını tahmin edememiştik.kepez chp ilçe örgütünde görevli hdp kökenli bazı şahısların yönlendirmeleriyle özellikle;
    -muş-varto der.bşk.nı turan karagöz (kepez) ve bir kaç arkadaşlarının sokak dedikoduları,
    -ilçe merkezine gelen her üyeye oradaki görevlilerce bizzat şahsımla ilgi face sayfamdan farklı iletileri yazıcıdan çıktı alıp aleyhimde propaganda yapmaları,
    -hüseyin erhan acar(muratpaşa beld.gör.)'ın sosyal medyada hedef göstermesiyle,iki tetikçi tarafından bunlardan biri --konyaaltı ilçesinde saadettin yıldırım ile murat paşa ilçesinden chp üyesi şenol taşkent'e yazılar yazdırttırıldı.bu yazıda özetle emekli bir asker olmam nedeniyle;
    *eski bir jitemci,
    *faili meçhul cinayetlerin planlayıcısı,
    *faşist,milliyetçi,
    *ajan,pravakatör gibi tıpkı pkknın güneydoğu da bizlere söylediği sözler vs yazdırıldı.
    şahsım ve ailem terör örgütlerine hedef yapıldı.
    sesizce antalya cumhuriyet savcılığına suç duyurumuzu yaptık.parti zarar görmesin diye sessiz kaldık.bu esnada arkadaşım emre korkutelmalıoğluile birlikte il başkanı mustafa erdeme giderek durumu anlattık.ilçe örgütlerini aradı.konya altı ilçe örgütünden saddettin yıldırımın partiden ihraç edildigini,murat paşa ilçesinde şenol taşkentin chp üyeliginin devam ettigini ihraç edilmesini
    chp li hırsız bir millet vekilinin engelledigini,(hırsız kelimesi bana ait bir tabirdir) söyledi.ancak bir ay sonra bir haber sitesi antalya adliyesinden öğrenerek olayı haber yapınca konuyu basın haber yaptı.çalışmalarımıza yine de devam ettik.konuya antalya valiligi,emn.müd.lügü dahil oldu.ilçe bşklığı adaylığı için gerekli imzaları toplarken ilçe yönetiminden bazı şahıslar mahalle delegelerini arayarak tehdit,şantaj ve baskı yaparak şahsıma imza vermemelerini, imza verenler var ise imzalarını geri çekmelerini, çekmeyenlerin belediyelerde çalışan yakınlarını işten çıkaracaklarını belirterek baskılarını sürdürdüler.hatta çankaya mahallesinde eşi mah.temsilcisi olup sözde parti eğitimcisi süleyman göllü arandığında mahalle delegeleri ile görüştürmeyeceğini,ilçe örgütünden izin almamız gerektiğini belirtmiştir. ilçeye sorduğumuzda ise kendilerinin karışmadığını mahalle temsilcisinin yetkili olduğunu belirtmişlerdir.sonuçta imza veren delegeleri ve çocuklarını düşünerek ten adaylıktan çekilme kararı aldım.bütün bu olayları mahkeme belgelerini ve basın haberlerini genel merkeze yazarak durumu chp genel başkanı sn.kemal kılıçdaroğluna danışmanı arkadaşımız olan r.c.vasıtasıyla ilettirdim.gn.bşk.nın duruma üzüldüğünü ve gn.bşk.yrd.tekin bingöle talimat vererek konu ile ilgilenmesini istediğini danışman arkadaşımdan telefon ile öğrendim.ancak ne arayan nede soran oldu. 09 aralık 2017 sade bir parti üyesi olarak ilçe kongresine katılmak üzere salona gittim.masada bahattin yıldırım,erkan küçükekiz, emre korkutelmalıoğlu arkadaşlarımız ve bayanlar ile beraber ahatlı delegeleri masasında oturuyorduk.aniden o dönemki ilçe başkanı g.e yanıma gelerek elimi sıkarak ayakta kürsüye gelip konuşma yapmamı istedi.bende ben adaylıktan çekildim ne sıfatla geleyim ki konuşmaya diyerek ten kabul etmedim.ilçe başkanı divan başkanından müsaade alacağını diyerekten ısrarını tekrarladı.kabul etmedim.fakat o esnada şahsımın beni masadan kaldırtarak önceden salona getirtilen hdp lilere hedef gösterildigimi 10 dk.sonra şahsıma yaptırtılan saldırıdan sonra öğrendim.ilçe başkanı kürsüye giderek direkt olarak ismimi anons ederek "aziz ergen hangi delegeyi arayıp ta delege telefona çıkmamış" söyledi.şahsım anons edilince kürsüye yanaşıp "başkan engelleyen çankaya mah.sor.süleyman göllü" dediğimde önceki ilçe başkanın işaretiyle üzerime saldırılar başlatıldı.saldırılar üst kata kadar sürdü.masamda oturan arkadaşlar olayı engellemeye çalıştılar.o dönem ki ilçe başkanı müdahale etmediği gibi tabiri caizse tam bir linçten kurtulduk.olay basında çıkmasına rağmen şu ana kadar partiden hiç bir yetkili arayıp sormadı.asker istemiyoruz bu partide diyerekten sürekli haber göndertiler.çok ilğinçtir ilçe yönetiminde bir şahıs bana "benimde kardeşim şehit" deyince ben çok üzüldüm"başınız sağolsun" söyleyip "nerede şehit oldu”dediğimde ,askerler dağda vurdu demişti!
    94 yıllık bir chp li ailenin evladı olarak mustafa kemal atatürkün kurduğu partiye ve ilkelerine inanarak üye oldum.asla kurucu ilkelerden taviz vermedim.ancak gördümki partide sadece atatürk resmi ve altıok resmi kalmış.partinin içerisine sızan gruplar partinin altını oyarak partiyi kurucu felsefesinden ve ilkelerinden uzaklaştırmışlardır.bu şartlarda bu olup bitene sadece seyirci kalmamak ve alkış tutmamak ve elim kolum bağlı kalmaması için parti üyeliğimden geçen hafta istifa ettim.eğer yap -işlet-devret kapitalist modeliyle bu partiyi yönetenlere aidatımı düzenli ödeyip üyelige devam etmiş olsaydım "türkiye cumhuriyetinin bekası için yurt içinde ve dışında şehit olan mehmetçiklerimizin kemiklerini sızlattırmaya devam ettirecektim".
    hangi zeminde bulunursam bulunayım gazi mustafa kemal atatürk ve onun kurucu ilkeleri rehberim olacaktır.
    eğer chp yi kurtarmak istiyorsanız parti içerisinde elleriniz kollarınız bağlı olarak oynanan oyunu ve partiyi yok etme projesini seyredemezsiniz.

tabiki kendinizi mustafa kemalin askeri olarak kabul ediyorsanız !

(antalya da chp ye emek,zaman ve ömür adamış arkadaşlarım, abilerim ve büyüklerimin hoşgörüsüne dayanarak sizleri tenzih ederim)
    selam ve saygılarımla

aziz ergen