şükela:  tümü | bugün
 • ıpıssız kalmasına hiç şaşırmadığım bir başka başlık.

  hep diyorum; sözlükte bir bug var. bunun gibi başlıklar ekşi muhaliflerinin bilgisayarlarında, tabletlerinde, telefonlarında açılmıyor. derhal düzeltilmeli.
  yoksa ekşi muhalifleri hemen doldururlardı buraları. öyle doğrucu insanlardır onlar.
 • bir emekli askerin cümlesi.

  şiddetle gündemde tutulmalı ve gereği yapılmalı. yazık.
 • derdini kimselere anlatamamış komutan. gün gelir bu cümleler değer kazanır. bunu da not etmiş olalım.
 • yasak bölge kıvamında kimseciklerin uğramadığı ya da uğrayamadığı başlık.
  acaba neden? sol frame'de mi gizleniyor yoksa kimsenin götü yemiyor mu yazmaya? yüzleşmek zor olsa da gerçekler eninde sonunda kabak gibi ortaya çıkar.
  buradan (bkz: aziz ergen) komutana selam olsun.
 • neden birilerinin uğraması başlığın coşması bekleniyor veya bundan ne medet umuluyor anlayamadığım başlığa konu olan olay.

  ya hacı siz bu ekşi sözlüğü çok farklı bir yere konumlandırmışsınız. en nihayetinde burası zaten chp'nin gayrı res mi pkk'nın resmi yayın organı gibi bir şey. adamların sahasında adamlara gol atıp atıp duruyorsunuz ve bunlar sadece sessizlikle durumu kabullenmek zorunda kalıyorlar (tabii ki de 17 yıl sonunda göt korkusundan, ondan önce biliyoruz burada farklı çıkan her sese yapılan adaletsizliği, benim tam 11 hesabım var; leyla!!! siz düşünün, 17 hesap; 97 yılından beri uçurulan, 20 binden fazla girdim var, çöpe gitmiş. sizin bu yazdıklarınız ne ki? zaten hep karşılaştıkları türk halkının genel düşüncesi, onların hazmedemekleri; kendileri gibi olanlarında doğruyu görebilmesi. o yüzden boşa ağlamayın. bunlar da sizin kadar gerçeklerin farkında)

  ee sike sike kendinizi kabullendirdiniz işte. bu kadar kusur kadı kızında da olur. kızmayın bu kadar bu zavallılara, aciziyetleri ile eğlenin dalga geçin. onlardan cevap beklemek zorunda değilsiniz zaten aynı cevapları sıklıkla tekrar ederek, fazla kişi ile kavga kazanmaya çalışan çomar topluluğu.

  eşit olabilir mi arkadaş? bu çomarlar sizin gibi fikir üreten, düşünen, çalışan ama istedikleri kıvama uymadığınız için yıllarca dışlanan deli fişşeklerle...

  o l a m a z .

  bu yüzden devrin dönmesinin keyfini çıkartın, haksızca size yapılan yıllarca süren aşağılamayı siz bu sefer haklı olarak onlara yapın. çünkü hakettiniz. tırnaklarınızla kazıya kazıya tüm herkese aslında çomarın kim olduğunu, durduğunuz yer itibariyle belli ettiniz. bırakın üzülsünler, kafalarını kuma gömsünler, yok çünkü kelimeleri!!! sizler gibi onlar moderasyon eliyle susturulmuyor. doğru bilgi karşısında çaresizce mecbur susuyor.

  keyfini sürün...
 • oldukça fazla sayıda vardır ve aynı yahudilerin ilk başta filistinlilere barış, özgürlük edalarıyla geldikleri gibidir. yakında böyle giderse içi boşaltılmış chp kalıcaktır. baştaki beceriksiz memur kemal yüzünden,pkklılar ile anılan parti olmuştur.

  oy uğruna neler dönüyor neler sevim.
 • türk siyasetinde at izinin it izine karışmasından ileri gelen durumdur. çok değil bundan 3-5 sene önce şu anki gruplaşmalar, majör partiler sabit kalmakla beraber, ki bunların da savunduğu politikalar değilmiştir, minör partilerin konumlanmaları çapraz eşleşmiştir. açılımı yürüten akp ve hdp karşısında chp-mhp vardı. ilk cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunda ortak aday çıkartmak gibi tarihi bir hata da yaptılar. ortak aday ilk turda çıkarılmaz, bunu ikinci turda halk belirler.

  şu anki durumda ise, akp-mhp ve chp hdp ittifakı söz konusu, her ne kadar sonuncusu çok da görünür olmasa bile. ancak chp yöneticilerinin savundukları hdp retoriğine uygun politikalardır. canan kaftancıoğlu'nun her üst düzey toplantıda, ibb başkanının ve genel başkanın yanında yer alması bunu doğrular nitelikte. üstelik sadece kürt sorunu konusu değil, suriyelilerin gönderilmesi konusunda da ağız değişikliği görüyoruz. kılıçdaroğlu gidecekler kardeşim derken şu sıralar parti içinden kimseler, suriyelilerin suriyede zorunlu iskanı insan haklarına aykırıdır minvalinde demeçler veriyor.

  tüm bunlar aslında 2009'lu yıllardan itibaren başlayan türk siyasetinin merkezini teşkil eden ana politikaların yine bu merkezden tasfiye edilmesi ve yerine de yenilerinin konulamamasıyla ilintilidir. türkiye politika üretmeden evvel etrafında siyaset yapabileceği yeni bir merkez inşaa etmelidir. ancak bu yakın gelecekte pek mümkün görünmüyor.
 • tıpkı fetöcü askerlerin sızdığı gibi. kazanan yine doğruyu söyleyen bu komutan olacaktır. kaybeden de yine bu takiyeci ve korku dağlarının arkasına gizlenmiş işbirlikçi şerefsizler.
 • (bkz: sezgin tanrıkulu)
  (bkz: canan kaftancıoğlu)
  (bkz: gamze akkuş ilgezdi)
  eski chp’li (bkz: hüseyin aygün)

  ve daha boyle uzar gider.

  akp icin de uzun bi liste yapilabilir aslinda..