şükela:  tümü | bugün
  • şu anki durumuyla oldukça donanımlı bir kurum. son terörist olaylara da hızlı bir şekilde müdahale ettiler...

olası istanbul depreminde de sanıldığı gibi yetersiz kalmayacaktır. çünkü türkiye'nin çeşitli illerindeki kuvvetler şehrin ilçelerini paylaşmıştır.

atıyorum: elazığ=fatih, izmir=şişli, antalya=sarıyer gibi... en önemli sorun bunların şehre zamanında ulaşabilmesi olacaktır...
  • http://www.ssgm.gov.tr/ nolu adresten resmi sitelerine ulaşılabilmekte.!
  • telefonda beklerken "sen imkansizsin sensizlik imkansiz" gibi, sivil savunmacinin mottosu olabilecek, halka moral/guven verebilecek sozlere sahip imkansiz ask'i calan kurum. bir " tcdd-kara tren gecikir belki hic gelmez" vakasi daha...
  • başbakanın ülkemize en büyük hizmetlerinden biri. 2009 bi güzel kapattı burayı, bütün taşra teşkilatı personeli özel idarelere devrolundu, sonra deprem olunca aha da böyle yarak gibi kaldık affedersiniz.

yakında kesin diyorum bak, depremi israil yaptırtmış diyen denyolar türeyecek. net konuşuyorum.
  • savaşta, olası saldırı durumunda, halkı uyarma amaçlı, ülke genelinde yayın yapan yerel-ulusal radyo-tv kanallarının tümüne saniyeler içerisinde müdahale edebilecek bir teknolojiyi bünyesinde barındırıp barındırmadığını merak ettiğim kurumdur.