şükela:  tümü | bugün
 • istanbul emniyet müdürlüğünün istanbul trafiğine kazandırdığı bence çok şahane bir gelişme, olay. en azından istanbul trafiği için büyük bir gelişme olacak.

  dün akşam haberlerde istanbul görünce istanbul zannettim ama haberlere göre emniyet genel müdürlüğü, 81 ilin emniyet müdürlüklerine genelge göndermiş ve tüm ülkede olacakmış.

  --- spoiler ---

  ''genelgeye göre, il emniyet müdürlükleri bünyesindeki sivil trafik polisleri, şehir içi belediye otobüsleri, özel halk otobüsleri, ticari minibüs, otobüs ve taksiler ile şehirlerarası yolcu otobüslerinde de görev yapacak. denetimler toplu taşıma araçlarında ücret ödemek suretiyle sivil polisler tarafından gerçekleştirilecek. önceden belirlenen güzergah boyunca yolcu olarak seyahat edecek polis, bu sürede sürücünün yaptığı indirme-bindirme, trafik ışıkları, yatay ve düşey işaretlere uyma, şerit kullanma ve değiştirme, fazla yolcu, telefonla konuşma, kavşaklarda geçiş ve dönüş kurallarına uyup uymadığını denetleyerek kural ihlallerini tek tek tespit edecek.

  trafik kuralı ihlali yaptığı tespit edilen sürücü, resmi ekibin bulunduğu yere geldiğinde durdurulacak. araçtaki sivil polis, kimliğini göstermek suretiyle görevini açıkladıktan sonra kural ihlalleri konusunda sürücü ve yolcuları bilgilendirerek cezai işlem uygulayacak.''

  http://haber.sol.org.tr/…isi-donemi-basliyor-183691
  --- spoiler ---

  artık seyir halindeyken sağa sola küfür eden, araç sıkıştıran, kırmızı ışıkta geçen, araçta sigara içen, yolcu almak için araçtaki insanların hayatını hiçe sayıp yarış yapan minibüs, otobüs, dolmuş ve taksi şoförleri düşünsün. akıllarına başlarına alırlar umarım

  kimin ne dediğine bakmadan böyle bir uygulamaya yetmez ama evet diyorum.
 • durdurduğu minibüs şöförleri tarafından dövülmesinden korktuğum polis türüdür.
 • az önce bindiğim minibüste bir tane mevcut olan polistir. sarıyer beşiktaş hattında çalışan minibüs şoförüne yıldız civarında arabayı kenara çektirip seyir halindeyken telefonla konuştuğu için çatır çatır ceza kesmiştir. sanırım bir de aşırı hızlı kullandığı için fırçaladı. insan değil patates taşıyo sanki sığır. beter olsun.
 • keşke şu götünden ekzos sesi çıkartan motorculara da çatır çatır ceza yazsalar dediğim polislerdir.
 • bu aralar pür dikkat über avlayan birim. bu arkadaşlar über araçlarının sık geçtiği ve durakladığı lokasyonlara soteye yatıp geleni çekiyorlar. belki ceza yazmıyorlar ama caydırıcılık olsun diye kontrol yapıyor olabilirler.

  şu kontrollerin 1/3'ünü sarı taksilere yapsalar sorun kalmaz ortada.

  aferin çok güzel düşümüşsünüz sayın devletim.
 • metrobüs hattında görevlendirilen polislerin, 10 gün sonunda tayin için başvuracağı, eğer tayin gerçeklestirilmez ise toplu istifaların görüleceği, trafik ihlallerini ortadan kaldırmaya yönelik yeni yöntemdir.

  ama dediğim gibi, kapı önüne sıçılan, kalabalığın uyguladığı 100 atmosfer basıncıyla nefes alıp vermenin durduğu, inmek istediğin durağa 5 durak kala driplinglere başladığın bir toplu taşıma aracına uzun mesailer boyunca kaç polis katlanabilir merak konusu.