şükela:  tümü | bugün
  • gönüllü zabıta olmadıklarına göre kimlikleri olmalı diye düşündüğüm yeni ucube insan grubu. demem o ki, kendileriyle karşılaşırsanız kimlik sorunuz.
  • istanbul merter'de bir parkta arkadaşımla oturduk ve birer bira içelim dedik. biralarımız yarısına gelmişti ki yanımızda iki tane sivil polis kılıklı ellerinde telsizler olan tip belirdi. biz bunları sivil polis sandık. kimliklerimize bakıp fotoğrafımızı çekip gittiler. nedenini sorduğumuzda "rutin uygulama"gibi bir cevap verdiler. biz de sivil polis olduklarını sandığımızdan ayrıca ohalde de olduğumuz için bir şey demedik ve gittiler.

    15 gün sonra evime tahakkuk fişi geldi. gönderen güngören belediyesi. içinde umuma açık alanda içki içtiğim için 227 tl parayı belediyenin mali işler müdürlüğüne ödemem gerektiği yazıyor. sonradan öğrendik ki bu uyanık arkadaşlar "sivil zabıta" imiş.

    bi kaç saat sinirden ne yapacağımı bilemedim yazıyı görünce. 227 lira ... tekelden gidip biraları çalsam kapalı alanda sigara içsem bu cezayı ödemem heralde. parkta kendi halimizde kimseye karışmadan bira içersek 227 lira ceza alıyoruz.

    özet: ortalık orospu çocuğu kaynıyor.

    (orospular, şerefli emeğiyle para kazanan insanlardır. üç kağıtla millleti dolandırmazlar. kandırmazlar. buradaki orospu çocuğu ifadesi tamamen geleneksel ve argodaki anlamıyla kullanılmıştır.)