şükela:  tümü | bugün
  • işe yaramaz bir eylemdir. bunun yerine atmık dediğimiz beyaz ve yoğun olan sıvıyı sürerseniz sivilcelerinizin iki gün içerisinde yokolduğunu gözlemleyebilirsiniz.

atmık yüze sürüldüğünde etkin ve çabuk bir şekilde yüzü kurutur, yağlardan artındırır ve sivilceler olması gereken süreden daha çabuk kuruyup yok olduğu için pir-u pak bir yüze sahip olursunuz. tabiki atmığı sürüp, yüzünüzde kuruduktan sonra oluşan maskeyi ovalayarak çıkardıktan sonra; yüzünüzü bir güzel ovmalı ve ardından durulamalısınız. gözünüze kaçtığında bol suyla durulayınız ve beklenmedik bir etki oluşturduğunda hekiminize haber veriniz. bir arkadaşın atmığa alerjisi olduğundan yüzü davul gibi şişmişti.
  • her ergenin en az bir kere denediği ama bi'şeye* yaramayan eylem. ben yaptım oradan biliyorum. bu işlerde kesin çözüm iyi bir doktora gitmek.
  • dişe bi' faydası olmuyor.
  • atmigin fevkalade etkisinin yanında solda sıfır olan tedavi metodudur.
  • daha beyaz ve sağlıklı sivilcelere kavuşmayı sağlar.
  • geçen gün denediğim, eşim tarafından tepkiyle karşılandığım, "ama kurutuyormuş" diye savunduğum ve cevaben "seninkini daha çok beslemiş" lafını duyduğum sözde pratik çözüm yöntemi.

düşündüm de benimkini gerçekten daha çok besledi sanki. işe yaramadı ne yazık ki.
  • 40-50 lira bayılıp aldığım çoğu kozmetikten daha fazla işe yarayan yöntem. hatta geçen gün neredeyse benden ayrılıp bir kimlik kazanma raddesine gelmiş bir baş belasından beni kurtarmıştır. yine de hassas ciltler için önerilmez, ciltte tahrişe neden olabilir.
  • yanıkta işe yarıyor.
    denendi onaylandı.
  • bi kere denedim. tam gözümün altında devasa bir sivilce vardı, artık isim bile koymuştum yani rıfkı diye. bigün internette gördüm de bu diş macunu olayını deneyeyim dedim.

sürmez olaydım. o diş macununun mentolü varya gözüme işleye işleye 10dkde beni ağlayacak hale getirdi. zaten daha fazla dayanamadım 10dk sonra sağ gözümden yaşlar süzüle süzüle yıkadım.

işe yarıyor olabilir ama gözünüzün altındaki bir sivilceye sürmeden önce 5-10 kez düşünmekte fayda var.